במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הדרום

תל שבע במספרים

יישוב משפחתי וצעיר

בתל שבע גרים 25,993 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות יש בו פחות בעלי תואר מ־99% מהן, פחות שוכרים מ־97% מהן ומשפחות גדולות מ־96% מהן.

תושבים
25,993
48% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,139 ₪
נמוך ב־40% מהממוצע הארצי
פשיעה
49.4 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
15
85 גני ילדים

במה תל שבע בולט לעומת הערים האחרות?

תל שבע עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה משכילים?

5%פחות בעלי תואר מ־99% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

4%פחות שוכרים מ־97% מהערים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

4.8משפחות גדולות מ־96% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

9,139שכר נמוך מ־95% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

צעיר או מבוגר?

2%צעיר מ־95% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

43%יותר משקי בית בלי רכב מ־91% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

49.4יותר פשיעה מ־82% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בתל שבע

12 אלף יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בתל שבע?

9,139 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־40% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 1 מתוך 10. הטבת מס של 18%

שכר 2025

הצגה
9,139 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־40% מהממוצע הארצי.

תל שבע
9,139 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
38.3%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.2%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,169 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי תל שבע מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
18%
על הכנסה של עד 259,920 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־3,899 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 3 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בתל שבע

15 בתי ספר, 85 גני ילדים ו־4 מעונות יום

הצגה
15בתי ספר
85גני ילדים
4מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 15.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בתל שבע

15 פארקים וגינות, 10 מתקני ספורט, 5 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בתל שבע: האם תל שבע בטוח?

49.4 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
49.4תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (1,253 תיקים).

מי גר בתל שבע?

48% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

תל שבע
48%
49%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

תל שבע
86%
13%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

6.1%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.7%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
1.9%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.4%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך תל שבע מצביע?

הרשימה הגדולה: רע"מ (90%). שיעור הצבעה 81%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 תל שבע הצביע רע"מ יותר מכלל הארץ (‎+84 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202681%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202253%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה רע״מ (81%).

רע"מ
89.8%
הרשימה המשותפת
9.1%
הדמוקרטים
0.3%
הליכוד
0.1%
ש"ס
0.1%
ישר
0%

תל שבע כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בתל שבע?

כ־224 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בתל שבע כ־224 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (2,691 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה29.9 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה5,426 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף9%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות12.4%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 49 אג׳ הולכות לחינוך ו־23 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לתל שבע ובסביבה

הכי דומים: רהט, חורה, כסיפה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על תל שבע

הצגה

כמה תושבים יש בתל שבע?

בתל שבע גרים 25,993 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם תל שבע בטוח?

ב־2025 נפתחו בתל שבע 49.4 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בתל שבע?

בתל שבע פועלים 15 בתי ספר, 85 גני ילדים ו־4 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים בתל שבע?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בתל שבע הוא 9,139 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בתל שבע?

כן. ב־2026 תושבי תל שבע זכאים לזיכוי של 18% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 259,920 ₪ בשנה.

באיזה מחוז נמצא תל שבע?

תל שבע הוא יישוב במחוז הדרום, נפת באר שבע.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1054