במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הדרום

חורה במספרים

יישוב צעיר ומשפחתי

בחורה גרים 24,380 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות הוא צעיר מ־97% מהן, עם יותר משקי בית בלי רכב מ־95% מהן ועם פחות בעלי תואר מ־94% מהן.

תושבים
24,380
49% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,923 ₪
נמוך ב־34% מהממוצע הארצי
פשיעה
37.3 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
21
83 גני ילדים

במה חורה בולט לעומת הערים האחרות?

חורה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

צעיר או מבוגר?

2%צעיר מ־97% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

51%יותר משקי בית בלי רכב מ־95% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

8%פחות בעלי תואר מ־94% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

4.4משפחות גדולות מ־92% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

קונים או שוכרים?

7%פחות שוכרים מ־86% מהערים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

9,923שכר נמוך מ־84% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

37.3בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בחורה

7,126 יח״ד בתוכניות מאושרות · 9 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בחורה?

9,923 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־34% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 1 מתוך 10. הטבת מס של 18%

שכר 2025

הצגה
9,923 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־34% מהממוצע הארצי.

חורה
9,923 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
33.9%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.4%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,319 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי חורה מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
18%
על הכנסה של עד 259,920 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־3,899 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 8 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בחורה

21 בתי ספר, 83 גני ילדים ו־4 מעונות יום

הצגה
21בתי ספר
83גני ילדים
4מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 21.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בחורה

20 מתקני ספורט, 14 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בחורה: האם חורה בטוח?

37.3 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
37.3תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 13% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 20% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (886 תיקים).

מי גר בחורה?

49% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

חורה
49%
49%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

חורה
79%
10%
11%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

7.1%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.5%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.2%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
1.6%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.3%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.3%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך חורה מצביע?

הרשימה הגדולה: רע"מ (66%). שיעור הצבעה 81%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 חורה הצביע רע"מ יותר מכלל הארץ (‎+60 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202681%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202249%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה רע״מ (55%).

רע"מ
66.2%
הרשימה המשותפת
31.1%
הדמוקרטים
1.1%
ישר
0.3%
הליכוד
0.2%
ביחד
0%

חורה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בחורה?

כ־320 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, בדומה לרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בחורה כ־320 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,834 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה42.6 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה9,845 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף90.3%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות13.8%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 61 אג׳ הולכות לחינוך ו־14 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לחורה ובסביבה

הכי דומים: לקיה, ערערה-בנגב, תל שבע

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על חורה

הצגה

כמה תושבים יש בחורה?

בחורה גרים 24,380 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם חורה בטוח?

ב־2025 נפתחו בחורה 37.3 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בחורה?

בחורה פועלים 21 בתי ספר, 83 גני ילדים ו־4 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים בחורה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בחורה הוא 9,923 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בחורה?

כן. ב־2026 תושבי חורה זכאים לזיכוי של 18% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 259,920 ₪ בשנה.

באיזה מחוז נמצא חורה?

חורה הוא יישוב במחוז הדרום, נפת באר שבע.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1303