במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הדרום

ערערה-בנגב במספרים

יישוב צעיר ומשפחתי

בערערה-בנגב גרים 22,244 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות הוא צעיר מ־98% מהן, עם משפחות גדולות מ־97% מהן ועם יותר פשיעה מ־97% מהן.

תושבים
22,244
48% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
10,033 ₪
נמוך ב־34% מהממוצע הארצי
פשיעה
69.5 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
13
61 גני ילדים

במה ערערה-בנגב בולט לעומת הערים האחרות?

ערערה-בנגב עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

צעיר או מבוגר?

2%צעיר מ־98% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

4.9משפחות גדולות מ־97% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

69.5יותר פשיעה מ־97% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

56%יותר משקי בית בלי רכב מ־96% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

כמה משכילים?

8%פחות בעלי תואר מ־95% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

10,033שכר נמוך מ־83% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

9%פחות שוכרים מ־80% מהערים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בערערה-בנגב

7,678 יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בערערה-בנגב?

10,033 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־34% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 1 מתוך 10. הטבת מס של 18%

שכר 2025

הצגה
10,033 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־34% מהממוצע הארצי.

ערערה-בנגב
10,033 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
34.8%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.2%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,550 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי ערערה-בנגב מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
18%
על הכנסה של עד 259,920 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־3,899 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 2 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בערערה-בנגב

13 בתי ספר, 61 גני ילדים ו־מעון יום אחד

הצגה
13בתי ספר
61גני ילדים
1מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 13.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בערערה-בנגב

15 מתקני ספורט, 17 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בערערה-בנגב: האם ערערה-בנגב בטוח?

69.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
69.5תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 3% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 14% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (1,512 תיקים).

מי גר בערערה-בנגב?

48% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

ערערה-בנגב
48%
50%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

ערערה-בנגב
77%
16%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

5.5%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.7%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
2.2%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.7%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.3%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך ערערה-בנגב מצביע?

הרשימה הגדולה: רע"מ (85%). שיעור הצבעה 82%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 ערערה-בנגב הצביע רע"מ יותר מכלל הארץ (‎+79 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202682%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202257%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה רע״מ (92%).

רע"מ
84.6%
הרשימה המשותפת
13.9%
הדמוקרטים
0.6%
הליכוד
0.2%
ישראל ביתנו
0.1%
ש"ס
0.1%

ערערה-בנגב כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בערערה-בנגב?

כ־299 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בערערה-בנגב כ־299 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,582 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה39.8 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה6,246 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף84.5%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות20.2%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 51 אג׳ הולכות לחינוך ו־15 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 1,979 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לערערה-בנגב ובסביבה

הכי דומים: חורה, לקיה, תל שבע

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על ערערה-בנגב

הצגה

כמה תושבים יש בערערה-בנגב?

בערערה-בנגב גרים 22,244 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם ערערה-בנגב בטוח?

ב־2025 נפתחו בערערה-בנגב 69.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בערערה-בנגב?

בערערה-בנגב פועלים 13 בתי ספר, 61 גני ילדים ו־1 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים בערערה-בנגב?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בערערה-בנגב הוא 10,033 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בערערה-בנגב?

כן. ב־2026 תושבי ערערה-בנגב זכאים לזיכוי של 18% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 259,920 ₪ בשנה.

באיזה מחוז נמצא ערערה-בנגב?

ערערה-בנגב הוא יישוב במחוז הדרום, נפת באר שבע.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1192