במספריםEnglish

עיר · מחוז חיפה · נוסד ב־1925

נשר במספרים

עיר מבוגרת ושוכרת

בנשר גרים 22,923 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא מבוגרת מ־95% מהן, עם משפחות קטנות מ־98% מהן ועם יותר שוכרים מ־92% מהן.

תושבים
22,923
מקום 79 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
1.5 מיליון ₪
זול ב־27% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
16,144 ₪
גבוה ב־7% מהממוצע הארצי
פשיעה
32 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה נשר בולטת לעומת הערים האחרות?

נשר עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

משפחות גדולות?

2.3משפחות קטנות מ־98% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

22%מבוגרת מ־95% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

39%יותר שוכרים מ־92% מהערים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

31%יותר בעלי תואר מ־78% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה עולה שכירות?

3,100שכירות נמוכה מ־77% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

16,144שכר גבוה מ־70% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

1,480,400בדומה לרוב (מעט מתחת)
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

26%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

32בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בנשר?

דירה ממוצעת 1.5 מיליון ₪, זול ב־27% מהממוצע הארצי. שכירות 3,100 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
1.5 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 12.2% בשנהזול ב־27% מהממוצע הארצי
3 חדרים
1.3 מיליון ₪
4 חדרים
1.7 מיליון ₪
5 חדרים+
2.5 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
3,100 ₪לחודש
▲ 3.3% בשנהזול ב־38% מהממוצע הארצי
3 חדרים
3,050 ₪
4 חדרים
4,050 ₪
5 חדרים+
6,000 ₪
7.6שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
19%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןנשרכל הארץ

1.4 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה בנשר

6,478 יח״ד בתוכניות מאושרות · 5 מתחמי פינוי בינוי · 1 מכרזי רמ״י מאז 2015

כל 6 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים בנשר?

16,144 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־7% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
16,144 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־7% מהממוצע הארצי.

נשר
16,144 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
21.6%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
2.6%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
11,235 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 177 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בנשר

9 בתי ספר, 31 גני ילדים ו־12 מעונות יום

הצגה
9בתי ספר
31גני ילדים
12מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 8, ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בנשר

53 פארקים וגינות, 9 מתקני ספורט, 38 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בנשר: האם נשר בטוחה?

32 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
32תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 10% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (735 תיקים).

מי גר בנשר?

20% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

נשר
20%
58%
22%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

נשר
48%
43%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

13.7%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
4.5%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.4%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.9%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
5.5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך נשר מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (30%). שיעור הצבעה 69%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 נשר הצביעה ישראל ביתנו יותר מכלל הארץ (‎+9 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-8).

שיעור ההצבעה
כאן, 202669%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202262%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (31%).

הליכוד
29.5%
ישר
20%
ישראל ביתנו
15.2%
ביחד
13.1%
עוצמה יהודית
4.9%
הדמוקרטים
4.6%

נשר כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בנשר?

כ־311 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, בדומה לרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בנשר כ־311 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,726 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה41.4 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה10,210 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף93.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות70.4%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 33 אג׳ הולכות לחינוך ו־15 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לנשר ובסביבה

הכי דומים: חיפה, כרמיאל, נהרייה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על נשר

הצגה

כמה תושבים יש בנשר?

בנשר גרים 22,923 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. נשר היא העיר ה־79 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם נשר בטוחה?

ב־2025 נפתחו בנשר 32 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 47 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בנשר?

בנשר פועלים 9 בתי ספר, 31 גני ילדים ו־12 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בנשר?

מחיר דירה ממוצע בנשר הוא 1,480,400 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 44 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בנשר?

שכר דירה ממוצע בנשר: 3,100 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בנשר?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בנשר הוא 16,144 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בנשר?

לא. נשר לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

מה אחוז הערבים בנשר?

2% מתושבי נשר ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצאת נשר?

נשר היא עיר במחוז חיפה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 2500