במספריםEnglish

עיר · מחוז הצפון · נוסד ב־1934

נהרייה במספרים

עיר מבוגרת

בנהרייה גרים 70,078 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא מבוגרת מ־86% מהן ועם משפחות קטנות מ־86% מהן.

תושבים
70,078
מקום 30 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
1.7 מיליון ₪
זול ב־15% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
14,743 ₪
נמוך ב־3% מהממוצע הארצי
פשיעה
33.6 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה נהרייה בולטת לעומת הערים האחרות?

נהרייה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

צעיר או מבוגר?

20%מבוגרת מ־86% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

2.6משפחות קטנות מ־86% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

32%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

3,600בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה מרוויחים?

14,743בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

25%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

26%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

1,733,200בדומה לרוב (מעט מתחת)
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

33.6בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בנהרייה?

דירה ממוצעת 1.7 מיליון ₪, זול ב־15% מהממוצע הארצי. שכירות 3,600 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
1.7 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 5.4% בשנהזול ב־15% מהממוצע הארצי
3 חדרים
1.2 מיליון ₪
4 חדרים
1.7 מיליון ₪
5 חדרים+
2.3 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
3,600 ₪לחודש
▼ 2.7% בשנהזול ב־28% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2,900 ₪
4 חדרים
4,000 ₪
5 חדרים+
5,000 ₪
9.8שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
24%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןנהרייהכל הארץ

1.8 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

כמה מרוויחים בנהרייה?

14,743 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־3% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 6 מתוך 10. הטבת מס של 12%

שכר 2025

הצגה
14,743 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־3% מהממוצע הארצי.

נהרייה
14,743 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
22.2%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
1.5%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
11,959 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי נהרייה מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
12%
על הכנסה של עד 226,560 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־2,266 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 143 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בנהרייה

30 בתי ספר, 108 גני ילדים ו־38 מעונות יום

הצגה
30בתי ספר
108גני ילדים
38מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 20, ממלכתי דתי 5, חרדי 5.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בנהרייה

114 פארקים וגינות, 98 מתקני ספורט, 35 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בנהרייה: האם נהרייה בטוחה?

33.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
33.6תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 5% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 19% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (2,322 תיקים).

מי גר בנהרייה?

23% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

נהרייה
23%
57%
20%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

נהרייה
54%
30%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

14.2%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
4.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.9%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.3%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך נהרייה מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (37%). שיעור הצבעה 68%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 נהרייה הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+17 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-8).

שיעור ההצבעה
כאן, 202668%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202261%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (39%).

הליכוד
37.2%
ישר
17.7%
ישראל ביתנו
11.5%
ביחד
8.7%
עוצמה יהודית
7.1%
ש"ס
4.4%

נהרייה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בנהרייה?

כ־419 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בנהריה כ־419 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,022 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה55.8 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,394 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף88.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות59.5%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 26 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לנהרייה ובסביבה

הכי דומים: חולון, כרמיאל, חדרה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על נהרייה

הצגה

כמה תושבים יש בנהרייה?

בנהרייה גרים 70,078 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. נהרייה היא העיר ה־30 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם נהרייה בטוחה?

ב־2025 נפתחו בנהרייה 33.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 43 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בנהרייה?

בנהרייה פועלים 30 בתי ספר, 108 גני ילדים ו־38 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בנהרייה?

מחיר דירה ממוצע בנהרייה הוא 1,733,200 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 37 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בנהרייה?

שכר דירה ממוצע בנהרייה: 3,600 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בנהרייה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בנהרייה הוא 14,743 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בנהרייה?

כן. ב־2026 תושבי נהרייה זכאים לזיכוי של 12% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 226,560 ₪ בשנה.

מה אחוז הערבים בנהרייה?

3% מתושבי נהרייה ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצאת נהרייה?

נהרייה היא עיר במחוז הצפון, נפת עכו.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 9100