במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון

אכסאל במספרים

באכסאל גרים 15,405 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו יותר פשיעה מ־92% מהם, יותר משקי בית בלי רכב מ־88% מהם ופחות בעלי תואר מ־74% מהם.

תושבים
15,405
31% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,936 ₪
נמוך ב־34% מהממוצע הארצי
פשיעה
56.4 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
10
33 גני ילדים

במה אכסאל בולט לעומת היישובים האחרים?

אכסאל יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה פשיעה?

56.4יותר פשיעה מ־92% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

26%יותר משקי בית בלי רכב מ־88% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

9,936שכר נמוך מ־77% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

14%פחות בעלי תואר מ־74% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

קונים או שוכרים?

7%פחות שוכרים מ־72% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

6%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.6בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי באכסאל

2,208 יח״ד בתוכניות מאושרות · 5 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים באכסאל?

9,936 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־34% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
9,936 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־34% מהממוצע הארצי.

אכסאל
9,936 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
40.6%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.7%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
10,589 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 57 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים באכסאל

10 בתי ספר, 33 גני ילדים ו־8 מעונות יום

הצגה
10בתי ספר
33גני ילדים
8מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 10.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות באכסאל

13 מתקני ספורט

הצגה

פשיעה באכסאל: האם אכסאל בטוח?

56.4 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
56.4תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 23% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (862 תיקים).

מי גר באכסאל?

6% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

אכסאל
31%
62%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

אכסאל
85%
11%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

14.6%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.6%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
2.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.6%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.8%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.2%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך אכסאל מצביע?

הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (88%). שיעור הצבעה 82%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 אכסאל הצביע הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+79 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202682%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202251%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה חד״ש-תע״ל (52%).

הרשימה המשותפת
88%
רע"מ
10.3%
הדמוקרטים
0.7%
הליכוד
0.2%
ישר
0.2%
ביחד
0.1%

אכסאל כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה באכסאל?

כ־287 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים באכסאל כ־287 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,447 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה38.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,091 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף65.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות20.9%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 51 אג׳ הולכות לחינוך ו־15 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 5,607 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לאכסאל ובסביבה

הכי דומים: שעב, בסמת טבעון, מעלה עירון

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על אכסאל

הצגה

כמה תושבים יש באכסאל?

באכסאל גרים 15,405 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם אכסאל בטוח?

ב־2025 נפתחו באכסאל 56.4 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש באכסאל?

באכסאל פועלים 10 בתי ספר, 33 גני ילדים ו־8 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים באכסאל?

השכר החודשי הממוצע לשכיר באכסאל הוא 9,936 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא אכסאל?

אכסאל הוא יישוב במחוז הצפון, נפת יזרעאל.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 478