עיר · מחוז הצפון
נצרת במספרים
עיר זולה
בנצרת גרים 74,156 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא זולה מ־83% מהן, עם יותר פשיעה מ־84% מהן ועם פחות בעלי תואר מ־78% מהן.
במה נצרת בולטת לעומת הערים האחרות?
נצרת עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
הצגההסתרה
במה נצרת בולטת לעומת הערים האחרות?
נצרת עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
כמה פשיעה?
כמה עולה דירה?
כמה מרוויחים?
כמה משכילים?
עוד 4 השוואותפחות
קונים או שוכרים?
משפחות גדולות?
צעיר או מבוגר?
אפשר בלי רכב?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.
נצרת בדירוגים הארציים
כמה עולה לגור בנצרת?
דירה ממוצעת 1.1 מיליון ₪, זול ב־46% מהממוצע הארצי
נדל״ן · עד מרץ 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור בנצרת?
דירה ממוצעת 1.1 מיליון ₪, זול ב־46% מהממוצע הארצי
נדל״ן · עד מרץ 2026
אין מספיק עסקאות לממוצע כללי.
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןנצרתכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.
דיור ובנייה
תוכניות בנייה ופינוי בינוי בנצרת
6,003 יח״ד בתוכניות מאושרות · מתחם פינוי בינוי אחד · 10 מכרזי רמ״י מאז 2015
לכל הנתונים ←כמה מרוויחים בנצרת?
10,176 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־33% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים בנצרת?
10,176 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־33% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10
שכר 2025
נמוך ב־33% מהממוצע הארצי.
מקום 68 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים בנצרת
56 בתי ספר, 128 גני ילדים ו־37 מעונות יום
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים בנצרת
56 בתי ספר, 128 גני ילדים ו־37 מעונות יום
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 56.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות בנצרת
21 פארקים וגינות, 62 מתקני ספורט, 60 קווי תחבורה ציבורית
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות בנצרת
21 פארקים וגינות, 62 מתקני ספורט, 60 קווי תחבורה ציבורית
פשיעה בנצרת: האם נצרת בטוחה?
49.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה בנצרת: האם נצרת בטוחה?
49.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. עלייה של 7% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 15% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (3,692 תיקים).
מי גר בנצרת?
27% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר בנצרת?
27% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך נצרת מצביעה?
הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (73%). שיעור הצבעה 73%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך נצרת מצביעה?
הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (73%). שיעור הצבעה 73%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 נצרת הצביעה הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (+64 נק׳) והליכוד פחות (-20).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה חד״ש-תע״ל (45%).
נצרת כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה בנצרת?
כ־290 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה בנצרת?
כ־290 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים בנצרת כ־290 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,483 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 36 אג׳ הולכות לחינוך ו־13 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 156,139 אלף ₪.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים לנצרת ובסביבה
הכי דומים: ג'דיידה-מכר, יפיע, טירה
הצגההסתרה
יישובים דומים לנצרת ובסביבה
הכי דומים: ג'דיידה-מכר, יפיע, טירה
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
שאלות נפוצות על נצרת
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על נצרת
כמה תושבים יש בנצרת?
בנצרת גרים 74,156 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. נצרת היא העיר ה־27 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.
האם נצרת בטוחה?
ב־2025 נפתחו בנצרת 49.7 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9). במקום 15 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).
כמה בתי ספר יש בנצרת?
בנצרת פועלים 56 בתי ספר, 128 גני ילדים ו־37 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה דירה בנצרת?
מחיר דירה ממוצע בנצרת הוא 1,096,100 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד מרץ 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 60 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).
כמה מרוויחים בנצרת?
השכר החודשי הממוצע לשכיר בנצרת הוא 10,176 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
האם יש הטבת מס בנצרת?
לא. נצרת לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.
מה אחוז הערבים בנצרת?
99% מתושבי נצרת ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.
באיזה מחוז נמצאת נצרת?
נצרת היא עיר במחוז הצפון, נפת יזרעאל.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 7300