במספריםEnglish

עיר · מחוז הצפון · נוסד ב־1957

נוף הגליל במספרים

עיר זולה

בנוף הגליל גרים 47,467 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא זולה מ־86% מהן, עם יותר פשיעה מ־92% מהן ועם משפחות קטנות מ־86% מהן.

תושבים
47,467
מקום 46 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
1 מיליון ₪
זול ב־49% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
11,703 ₪
נמוך ב־23% מהממוצע הארצי
פשיעה
55.6 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)

במה נוף הגליל בולטת לעומת הערים האחרות?

נוף הגליל עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה עולה שכירות?

2,575שכירות נמוכה מ־95% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

55.6יותר פשיעה מ־92% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

1,045,700זולה מ־86% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

2.6משפחות קטנות מ־86% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

אפשר בלי רכב?

36%יותר משקי בית בלי רכב מ־82% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

18%מבוגרת מ־78% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

11,703בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

24%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

30%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בנוף הגליל?

דירה ממוצעת 1.1 מיליון ₪, זול ב־49% מהממוצע הארצי. שכירות 2,575 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
1.1 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 1.8% בשנהזול ב־49% מהממוצע הארצי
3 חדרים
870,700 ₪
4 חדרים
1.4 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
2,575 ₪לחודש
▲ 3% בשנהזול ב־49% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2,525 ₪
4 חדרים
3,450 ₪
5 חדרים+
—
7.4שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
22%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןנוף הגלילכל הארץ

1.1 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה בנוף הגליל

6,322 יח״ד בתוכניות מאושרות · 3 מתחמי פינוי בינוי · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

כל 9 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים בנוף הגליל?

11,703 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־23% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 5 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
11,703 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־23% מהממוצע הארצי.

נוף הגליל
11,703 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
29.6%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
1%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,933 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 102 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בנוף הגליל

26 בתי ספר, 65 גני ילדים ו־12 מעונות יום

הצגה
26בתי ספר
65גני ילדים
12מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 16, חרדי 6, ממלכתי דתי 4.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בנוף הגליל

153 פארקים וגינות, 43 מתקני ספורט, 60 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בנוף הגליל: האם נוף הגליל בטוחה?

55.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
55.6תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 11% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 18% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (2,555 תיקים).

מי גר בנוף הגליל?

27% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

נוף הגליל
27%
55%
18%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

נוף הגליל
59%
27%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

12.8%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.2%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
6.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
1%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
5.5%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
7.8%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך נוף הגליל מצביעה?

הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (32%). שיעור הצבעה 62%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 נוף הגליל הצביעה הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+23 נק׳) וישר פחות (‎-8).

שיעור ההצבעה
כאן, 202662%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202253%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (28%).

הרשימה המשותפת
31.6%
הליכוד
21.3%
ישראל ביתנו
13.7%
ישר
7.9%
הדמוקרטים
4.2%
עוצמה יהודית
3.7%

נוף הגליל כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בנוף הגליל?

כ־320 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, בדומה לרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בנוף הגליל כ־320 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,843 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה42.7 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,356 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף94.4%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות65%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 22 אג׳ הולכות לחינוך ו־18 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 3,481 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לנוף הגליל ובסביבה

הכי דומים: עכו, באר שבע, מגדל העמק

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על נוף הגליל

הצגה

כמה תושבים יש בנוף הגליל?

בנוף הגליל גרים 47,467 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. נוף הגליל היא העיר ה־46 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם נוף הגליל בטוחה?

ב־2025 נפתחו בנוף הגליל 55.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9). במקום 8 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בנוף הגליל?

בנוף הגליל פועלים 26 בתי ספר, 65 גני ילדים ו־12 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בנוף הגליל?

מחיר דירה ממוצע בנוף הגליל הוא 1,045,700 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 63 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בנוף הגליל?

שכר דירה ממוצע בנוף הגליל: 2,575 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בנוף הגליל?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בנוף הגליל הוא 11,703 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בנוף הגליל?

לא. נוף הגליל לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

מה אחוז הערבים בנוף הגליל?

40% מתושבי נוף הגליל ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצאת נוף הגליל?

נוף הגליל היא עיר במחוז הצפון, נפת יזרעאל.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1061