במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז חיפה

מעלה עירון במספרים

במעלה עירון גרים 15,929 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות שוכרים מ־79% מהם, יותר משקי בית בלי רכב מ־77% מהם ופחות בעלי תואר מ־76% מהם.

תושבים
15,929
32% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
9,020 ₪
נמוך ב־40% מהממוצע הארצי
פשיעה
21.3 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
8
30 גני ילדים

במה מעלה עירון בולט לעומת היישובים האחרים?

מעלה עירון יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה מרוויחים?

9,020שכר נמוך מ־93% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

5%פחות שוכרים מ־79% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

21%יותר משקי בית בלי רכב מ־77% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

13%פחות בעלי תואר מ־76% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

צעיר או מבוגר?

6%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.8בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

21.3בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי במעלה עירון

951 יח״ד בתוכניות מאושרות · 9 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים במעלה עירון?

9,020 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־40% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 3 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
9,020 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־40% מהממוצע הארצי.

מעלה עירון
9,020 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
45.8%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
8,268 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 31 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במעלה עירון

8 בתי ספר, 30 גני ילדים ו־10 מעונות יום

הצגה
8בתי ספר
30גני ילדים
10מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 8.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במעלה עירון

6 מתקני ספורט, 9 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במעלה עירון: האם מעלה עירון בטוח?

21.3 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
21.3תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 3% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 16% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (335 תיקים).

מי גר במעלה עירון?

6% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מעלה עירון
32%
62%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מעלה עירון
70%
27%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

12.4%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.8%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.1%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.6%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מעלה עירון מצביע?

הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (83%). שיעור הצבעה 80%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מעלה עירון הצביע הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+74 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202680%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202243%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה בל״ד (43%).

הרשימה המשותפת
82.7%
רע"מ
14.9%
הדמוקרטים
0.8%
ישראל ביתנו
0.3%
ישר
0.2%
הליכוד
0.1%

מעלה עירון כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במעלה עירון?

כ־287 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במעלה עירון כ־287 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,447 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה38.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,828 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף81.2%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות20.9%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 52 אג׳ הולכות לחינוך ו־17 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למעלה עירון ובסביבה

הכי דומים: בועיינה-נוג'ידאת, עין מאהל, בסמ"ה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מעלה עירון

הצגה

כמה תושבים יש במעלה עירון?

במעלה עירון גרים 15,929 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם מעלה עירון בטוח?

ב־2025 נפתחו במעלה עירון 21.3 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש במעלה עירון?

במעלה עירון פועלים 8 בתי ספר, 30 גני ילדים ו־10 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים במעלה עירון?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במעלה עירון הוא 9,020 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא מעלה עירון?

מעלה עירון הוא יישוב במחוז חיפה, נפת חדרה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1327