במספריםEnglish
סדאןבנזיןפלאג־אין

ב.מ.וו סדרה 5

מכונית סדאן פלאג־אין.

יבואן
דלק מוטורס
ארץ ייצור
גרמניה
שנות ייצור
⁦1997–2026⁩
על הכביש
5,070
ב.מ.וו סדרה 5

צילום: Alexander-93, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף

כמה הוא עולה?
⁦399–700⁩ אלף ₪
מחירון היבואן לשנת 2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה
כמה הוא צורך?
17.4 ק״מ לליטר
5.7 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2026, לפי תקן WLTP
כמה הוא נפוץ?
מקום 37
מתוך 97 דגמי סדאן בישראל, עם 5,070 רכבים על הכביש
הוא מחזיק מעמד?
90%
מרכבי 2019 עדיין על הכביש, לעומת 89% מכלל רכבי הסדאן מאותה שנה

צריכת הדלק של סדרה 5

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
17.4
ק״מ לליטר
5.7 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2026

לפי שנת ייצור

2014
11.2–16.6 NEDC
2015
12–16.6 NEDC
2016
12.9–16.6 NEDC
2017
11.6 WLTP
2018
11.6 WLTP
2019
9.4–11.6 WLTP
2020
9.4–17.7 WLTP
2021
9.5–13.9 WLTP
2022
18.7 WLTP
2024
16.6–18.9 WLTP
2025
16.6–17.5 WLTP
2026
16.6–17.4 WLTP
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
647 ₪

סדרה 5 מול המתחרים

מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי סדאן באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 5 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.

הצגה
E קלאסמרצדס · 246 נמכרו השנה
300–1,090
EQEמרצדס · 55 נמכרו השנה
300–750
סדרה 3ב.מ.וו · 266 נמכרו השנה
310–450
C קלאסמרצדס · 127 נמכרו השנה
360–680
A6אאודי · 37 נמכרו השנה
390–651
סדרה 5ב.מ.וו
399–700
M3ב.מ.וו · 93 נמכרו השנה
450–870
300K400K500K600K700K800K900K1,000K1,100K

כמה נשארים על הכביש

סדרה 5 לעומת ממוצע רכבי הסדאן, לפי שנת ייצור. מרכבי 2019, 90% עדיין פעילים (בקטגוריה: 89%).

הצגה
0%50%100%19972000200520102015202020251999: 7.9% עדיין על הכביש (21 מתוך 266)2000: 9.4% עדיין על הכביש (41 מתוך 438)2001: 14% עדיין על הכביש (48 מתוך 342)2002: 15.5% עדיין על הכביש (39 מתוך 252)2003: 24.7% עדיין על הכביש (37 מתוך 150)2004: 28.6% עדיין על הכביש (83 מתוך 290)2005: 28.8% עדיין על הכביש (15 מתוך 52)2006: 40% עדיין על הכביש (68 מתוך 170)2007: 48.8% עדיין על הכביש (121 מתוך 248)2008: 54.7% עדיין על הכביש (170 מתוך 311)2009: 62.9% עדיין על הכביש (129 מתוך 205)2010: 70.4% עדיין על הכביש (178 מתוך 253)2011: 75.8% עדיין על הכביש (157 מתוך 207)2012: 77.4% עדיין על הכביש (130 מתוך 168)2013: 76.6% עדיין על הכביש (134 מתוך 175)2014: 82.8% עדיין על הכביש (125 מתוך 151)2015: 87.6% עדיין על הכביש (234 מתוך 267)2016: 83.4% עדיין על הכביש (267 מתוך 320)2017: 86.9% עדיין על הכביש (238 מתוך 274)2018: 90.4% עדיין על הכביש (450 מתוך 498)2019: 89.5% עדיין על הכביש (450 מתוך 503)2020: 92.2% עדיין על הכביש (318 מתוך 345)2021: 90.1% עדיין על הכביש (264 מתוך 293)2022: 91.4% עדיין על הכביש (308 מתוך 337)2023: 90.8% עדיין על הכביש (276 מתוך 304)2024: 98.3% עדיין על הכביש (226 מתוך 230)2025: 97.6% עדיין על הכביש (279 מתוך 286)

מכירות לפי שנה

הצגה
311רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026 · מקום 132 בכל הדגמים
2010: 250 רכבים חדשים2011: 209 רכבים חדשים11′2012: 168 רכבים חדשים2013: 176 רכבים חדשים13′2014: 151 רכבים חדשים2015: 268 רכבים חדשים15′2016: 320 רכבים חדשים2017: 274 רכבים חדשים17′2018: 510 רכבים חדשים2019: 571 רכבים חדשים19′5712020: 367 רכבים חדשים2021: 364 רכבים חדשים21′2022: 377 רכבים חדשים2023: 323 רכבים חדשים23′2024: 248 רכבים חדשים2025: 338 רכבים חדשים25′2026 (עד ספטמבר): 311 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2019, עם 571 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של סדרה 5 2026

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
M SPORT SE2L190 היברידי17.4399,000 ₪
M EXPRESSIVE2L255 היברידי · 4X4—399,000 ₪
M EXPRESSIVE2L255 היברידי—450,000 ₪
M EXPRESSIVE2L190 פלאג־אין—460,000 ₪
M-SPORT SE2L190 בנזין17.4479,900 ₪
M-SPORT 72L190 בנזין17.4479,900 ₪
M SPORT2L190 היברידי17.4479,900 ₪
M SUPERIOR3L375 היברידי · 4X4—490,000 ₪
M EXPRESSIVE2L190 היברידי16.6500,000 ₪
M-SPORT2L190 פלאג־אין—509,000 ₪
M-SPORT 72L190 פלאג־אין—509,000 ₪
M EXPRESSIVE2L190 פלאג־אין · 4X4—545,000 ₪
M SPORT3L313 פלאג־אין · 4X4—550,000 ₪
EXCLUSIVE3L313 פלאג־אין · 4X4—550,000 ₪
M-EXPRESSIVE2L190 פלאג־אין—555,000 ₪
M-TECH2L190 פלאג־אין—555,000 ₪
M PERFORM3L313 פלאג־אין · 4X4—555,000 ₪
M EXPRESSIVE3L313 פלאג־אין · 4X4—570,000 ₪
M ULTIMATE3L317 פלאג־אין · 4X4—570,000 ₪
M-EXCLUSIVE3L313 פלאג־אין · 4X4—595,000 ₪
M EXPRESSIVE3L308 פלאג־אין · 4X4—600,000 ₪
INDIVIDUAL3L313 פלאג־אין · 4X4—600,000 ₪
M EXPRESSIVE3L375 היברידי · 4X4—619,000 ₪
LEGACY EDIT3L375 בנזין · 4X4—620,000 ₪
MULTIMAT PRO3L308 פלאג־אין · 4X4—650,000 ₪
LEGACY3L375 בנזין · 4X4—690,000 ₪
M ULTIMATE3L308 פלאג־אין · 4X4—700,000 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־4%.

הצגה
385K
15′
382K
16′
370K
17′
310K
18′
191K
19′
184K
20′
245K
21′
245K
22′
290K
23′
370K
24′
385K
25′
399K
26′

שאלות נפוצות על ב.מ.וו סדרה 5

הצגה
מה צריכת הדלק של ב.מ.וו סדרה 5?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), ב.מ.וו סדרה 5 מדגם 2026 עושה 16.6 עד 17.4 ק״מ לליטר, כלומר 5.7 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה ב.מ.וו סדרה 5 חדש?+

במחירון היבואן לשנת 2026, ב.מ.וו סדרה 5 עולה ⁦399–700⁩ אלף ₪. היבואן: דלק מוטורס בע"מ.

כמה ב.מ.וו סדרה 5 יש בישראל?+

על הכביש יש 5,070 רכבי ב.מ.וו סדרה 5 פעילים, מקום 37 מבין דגמי הסדאן. עוד 2,531 כבר ירדו מהכביש.

כמה ב.מ.וו סדרה 5 נמכרו ב־2026?+

בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 311 ב.מ.וו סדרה 5 חדשים, ובכל 2025 338.

ב.מ.וו סדרה 5 הוא רכב אמין?+

מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל ב.מ.וו סדרה 5 שיוצרו ב־2019, 90% עדיין פעילים, לעומת 89% מכלל רכבי הסדאן מאותה שנה.

עוד דגמים של ב.מ.וו

כל הדגמים של ב.מ.וו ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.