במספריםEnglish
האצ'בקבנזין

ב.מ.וו סדרה 1

מכונית האצ'בק בנזין.

יבואן
דלק מוטורס
ארץ ייצור
גרמניה
שנות ייצור
⁦2005–2026⁩
על הכביש
4,600
ב.מ.וו סדרה 1

צילום: Alexander-93, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף

כמה הוא עולה?
⁦240–440⁩ אלף ₪
מחירון היבואן לשנת 2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה
כמה הוא צורך?
18.9 ק״מ לליטר
5.3 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2026, לפי תקן WLTP
כמה הוא נפוץ?
מקום 53
מתוך 128 דגמי האצ'בק בישראל, עם 4,600 רכבים על הכביש
הוא מחזיק מעמד?
91%
מרכבי 2018 עדיין על הכביש, לעומת 92% מכלל רכבי ההאצ'בק מאותה שנה

צריכת הדלק של סדרה 1

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
18.9
ק״מ לליטר
5.3 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2026

לפי שנת ייצור

2015
12.3–20.6 NEDC
2016
12.9–20.6 NEDC
2017
11.6–13.7 WLTP
2018
11.6–13.7 WLTP
2019
11.6–16.5 WLTP
2020
12.8–17.5 WLTP
2021
12.8–17.8 WLTP
2022
13.7–17.6 WLTP
2023
13.8–17.6 WLTP
2024
13.2–19.1 WLTP
2025
13.1–19.1 WLTP
2026
13.2–18.9 WLTP
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
595 ₪

סדרה 1 מול המתחרים

מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי האצ'בק באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 3 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.

הצגה
גולףפולקסווגן · 535 נמכרו השנה
170–449
קופרמיני · 299 נמכרו השנה
212–350
A3אאודי · 314 נמכרו השנה
228–310
סדרה 1ב.מ.וו
240–440
קאנטרימןמיני · 73 נמכרו השנה
269–409
CIVIC TYPE Rהונדה · 186 נמכרו השנה
356
A5אאודי · 126 נמכרו השנה
363–531
200K250K300K350K400K450K500K550K

כמה נשארים על הכביש

סדרה 1 לעומת ממוצע רכבי ההאצ'בק, לפי שנת ייצור. מרכבי 2018, 91% עדיין פעילים (בקטגוריה: 92%).

הצגה
10%55%100%200520102015202020252005: 18.3% עדיין על הכביש (20 מתוך 109)2007: 30.8% עדיין על הכביש (32 מתוך 104)2008: 41.1% עדיין על הכביש (90 מתוך 219)2009: 47.5% עדיין על הכביש (86 מתוך 181)2010: 62.1% עדיין על הכביש (90 מתוך 145)2011: 75.9% עדיין על הכביש (214 מתוך 282)2012: 71.6% עדיין על הכביש (267 מתוך 373)2013: 81.5% עדיין על הכביש (194 מתוך 238)2014: 74.8% עדיין על הכביש (225 מתוך 301)2015: 82.1% עדיין על הכביש (353 מתוך 430)2016: 89.2% עדיין על הכביש (332 מתוך 372)2017: 81.6% עדיין על הכביש (482 מתוך 591)2018: 90.5% עדיין על הכביש (541 מתוך 598)2019: 91% עדיין על הכביש (352 מתוך 387)2020: 94.9% עדיין על הכביש (186 מתוך 196)2021: 94% עדיין על הכביש (375 מתוך 399)2022: 94.1% עדיין על הכביש (270 מתוך 287)2023: 97.1% עדיין על הכביש (67 מתוך 69)2025: 99.4% עדיין על הכביש (171 מתוך 172)

מכירות לפי שנה

הצגה
304רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026 · מקום 135 בכל הדגמים
2010: 145 רכבים חדשים2011: 282 רכבים חדשים11′2012: 373 רכבים חדשים2013: 238 רכבים חדשים13′2014: 301 רכבים חדשים2015: 430 רכבים חדשים15′2016: 372 רכבים חדשים2017: 591 רכבים חדשים17′2018: 629 רכבים חדשים6292019: 445 רכבים חדשים19′2020: 246 רכבים חדשים2021: 512 רכבים חדשים21′2022: 374 רכבים חדשים2023: 133 רכבים חדשים23′2024: 77 רכבים חדשים2025: 335 רכבים חדשים25′2026 (עד ספטמבר): 304 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2018, עם 629 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של סדרה 1 2026

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
M-DESIGN1.5L122 בנזין17.1239,900 ₪
ESSENCE1.5L122 בנזין17.1249,900 ₪
ESSENCE1.5L156 בנזין18.9269,900 ₪
M-SPORT1.5L156 בנזין18.9289,900 ₪
M-SPORT 71.5L156 בנזין18.9289,900 ₪
M-SPORT PRO2L301 בנזין · 4X413.2439,900 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־36%.

הצגה
176K
15′
172K
16′
170K
17′
175K
18′
182K
19′
190K
20′
190K
21′
205K
22′
220K
23′
220K
24′
240K
25′
240K
26′

שאלות נפוצות על ב.מ.וו סדרה 1

הצגה
מה צריכת הדלק של ב.מ.וו סדרה 1?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), ב.מ.וו סדרה 1 מדגם 2026 עושה 13.2 עד 18.9 ק״מ לליטר, כלומר 5.3 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה ב.מ.וו סדרה 1 חדש?+

במחירון היבואן לשנת 2026, ב.מ.וו סדרה 1 עולה ⁦240–440⁩ אלף ₪. היבואן: דלק מוטורס בע"מ.

כמה ב.מ.וו סדרה 1 יש בישראל?+

על הכביש יש 4,600 רכבי ב.מ.וו סדרה 1 פעילים, מקום 53 מבין דגמי ההאצ'בק. עוד 1,115 כבר ירדו מהכביש.

כמה ב.מ.וו סדרה 1 נמכרו ב־2026?+

בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 304 ב.מ.וו סדרה 1 חדשים, ובכל 2025 335.

ב.מ.וו סדרה 1 הוא רכב אמין?+

מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל ב.מ.וו סדרה 1 שיוצרו ב־2018, 91% עדיין פעילים, לעומת 92% מכלל רכבי ההאצ'בק מאותה שנה.

עוד דגמים של ב.מ.וו

כל הדגמים של ב.מ.וו ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.