במספריםEnglish

עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1878

פתח תקווה במספרים

בפתח תקווה גרים 272,014 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא מבוגרת מ־79% מהן, עם יותר בעלי תואר מ־76% מהן ועם משפחות קטנות מ־70% מהן.

תושבים
272,014
מקום 4 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
2.4 מיליון ₪
יקר ב־20% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
16,672 ₪
גבוה ב־10% מהממוצע הארצי
פשיעה
31.7 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה פתח תקווה בולטת לעומת הערים האחרות?

פתח תקווה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

צעיר או מבוגר?

18%מבוגרת מ־79% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

30%יותר בעלי תואר מ־76% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

16,672שכר גבוה מ־74% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

2.8משפחות קטנות מ־70% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

קונים או שוכרים?

33%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

2,441,100בדומה לרוב (מעט מעל)
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

5,000בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

31.7בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

23%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בפתח תקווה?

דירה ממוצעת 2.4 מיליון ₪, יקר ב־20% מהממוצע הארצי. שכירות 5,000 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
2.4 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▼ 0.6% בשנהיקר ב־20% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2 מיליון ₪
4 חדרים
2.5 מיליון ₪
5 חדרים+
3.3 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
5,000 ₪לחודש
▲ 2% בשנהזול ב־0% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,500 ₪
4 חדרים
5,850 ₪
5 חדרים+
7,150 ₪
12.2שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
30%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןפתח תקווהכל הארץ

2.4 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה בפתח תקווה

8,990 יח״ד בתוכניות מאושרות · 37 מתחמי פינוי בינוי · 2 מכרזי רמ״י פתוחים

כל 34 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים בפתח תקווה?

16,672 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־10% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
16,672 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־10% מהממוצע הארצי.

פתח תקווה
16,672 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
21.5%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
13,252 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 175 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בפתח תקווה

155 בתי ספר, 523 גני ילדים ו־152 מעונות יום

הצגה
155בתי ספר
523גני ילדים
152מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 70, חרדי 57, ממלכתי דתי 28.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בפתח תקווה

263 פארקים וגינות, 111 מתקני ספורט, 158 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בפתח תקווה: האם פתח תקווה בטוחה?

31.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
31.7תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 8% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 15% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (8,610 תיקים).

מי גר בפתח תקווה?

18% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

פתח תקווה
28%
54%
18%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

פתח תקווה
54%
34%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

16.2%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
2.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.2%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.7%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.9%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך פתח תקווה מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (25%). שיעור הצבעה 73%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 פתח תקווה הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+5 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202673%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202268%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (28%).

הליכוד
25.4%
ישר
18.7%
ביחד
12.4%
ישראל ביתנו
8.8%
הציונות הדתית וזהות
7.2%
עוצמה יהודית
6.1%

פתח תקווה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בפתח תקווה?

כ־530 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בפתח תקווה כ־530 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (6,363 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה70.7 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה9,039 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף88.7%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות68.3%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 40 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לפתח תקווה ובסביבה

הכי דומים: רחובות, ראשון לציון, נהרייה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על פתח תקווה

הצגה

כמה תושבים יש בפתח תקווה?

בפתח תקווה גרים 272,014 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. פתח תקווה היא העיר הרביעית בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם פתח תקווה בטוחה?

ב־2025 נפתחו בפתח תקווה 31.7 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 48 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בפתח תקווה?

בפתח תקווה פועלים 155 בתי ספר, 523 גני ילדים ו־152 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בפתח תקווה?

מחיר דירה ממוצע בפתח תקווה הוא 2,441,100 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 20 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בפתח תקווה?

שכר דירה ממוצע בפתח תקווה: 5,000 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בפתח תקווה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בפתח תקווה הוא 16,672 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בפתח תקווה?

לא. פתח תקווה לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת פתח תקווה?

פתח תקווה היא עיר במחוז המרכז, נפת פתח תקווה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 7900