עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1882
ראשון לציון במספרים
עיר מבוגרת
בראשון לציון גרים 262,132 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא מבוגרת מ־89% מהן ועם משפחות קטנות מ־86% מהן.
במה ראשון לציון בולטת לעומת הערים האחרות?
ראשון לציון עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
הצגההסתרה
במה ראשון לציון בולטת לעומת הערים האחרות?
ראשון לציון עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
צעיר או מבוגר?
משפחות גדולות?
כמה מרוויחים?
כמה משכילים?
עוד 5 השוואותפחות
כמה עולה שכירות?
קונים או שוכרים?
כמה פשיעה?
אפשר בלי רכב?
כמה עולה דירה?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.
ראשון לציון בדירוגים הארציים
כמה עולה לגור בראשון לציון?
דירה ממוצעת 2 מיליון ₪, זול ב־3% מהממוצע הארצי. שכירות 5,300 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור בראשון לציון?
דירה ממוצעת 2 מיליון ₪, זול ב־3% מהממוצע הארצי. שכירות 5,300 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
הולכים על שכר דירה ממוצע
מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןראשון לציוןכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.
דיור ובנייה
מחירי דירות לפי שכונה בראשון לציון
24 אלף יח״ד בתוכניות מאושרות · 19 מתחמי פינוי בינוי · 4 מכרזי רמ״י פתוחים
כל 32 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←כמה מרוויחים בראשון לציון?
16,490 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־9% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים בראשון לציון?
16,490 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־9% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10
שכר 2025
גבוה ב־9% מהממוצע הארצי.
מקום 189 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים בראשון לציון
103 בתי ספר, 435 גני ילדים ו־127 מעונות יום
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים בראשון לציון
103 בתי ספר, 435 גני ילדים ו־127 מעונות יום
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 79, חרדי 13, ממלכתי דתי 11.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות בראשון לציון
689 פארקים וגינות, 164 מתקני ספורט, 118 קווי תחבורה ציבורית
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות בראשון לציון
689 פארקים וגינות, 164 מתקני ספורט, 118 קווי תחבורה ציבורית
פשיעה בראשון לציון: האם ראשון לציון בטוחה?
37.3 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה בראשון לציון: האם ראשון לציון בטוחה?
37.3 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. ירידה של 6% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 16% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (9,750 תיקים).
מי גר בראשון לציון?
23% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר בראשון לציון?
23% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך ראשון לציון מצביעה?
הרשימה הגדולה: הליכוד (29%). שיעור הצבעה 72%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך ראשון לציון מצביעה?
הרשימה הגדולה: הליכוד (29%). שיעור הצבעה 72%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 ראשון לציון הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (+9 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (-9).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (32%).
ראשון לציון כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה בראשון לציון?
כ־460 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה בראשון לציון?
כ־460 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים בראשון לציון כ־460 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,517 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 36 אג׳ הולכות לחינוך ו־11 אג׳ לרווחה.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים לראשון לציון ובסביבה
הכי דומים: פתח תקווה, קריית מוצקין, יהוד-מונוסון
הצגההסתרה
יישובים דומים לראשון לציון ובסביבה
הכי דומים: פתח תקווה, קריית מוצקין, יהוד-מונוסון
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
שאלות נפוצות על ראשון לציון
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על ראשון לציון
כמה תושבים יש בראשון לציון?
בראשון לציון גרים 262,132 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. ראשון לציון היא העיר החמישית בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.
האם ראשון לציון בטוחה?
ב־2025 נפתחו בראשון לציון 37.3 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9). במקום 34 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).
כמה בתי ספר יש בראשון לציון?
בראשון לציון פועלים 103 בתי ספר, 435 גני ילדים ו־127 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה דירה בראשון לציון?
מחיר דירה ממוצע בראשון לציון הוא 1,974,100 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 32 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).
כמה עולה לשכור דירה בראשון לציון?
שכר דירה ממוצע בראשון לציון: 5,300 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.
כמה מרוויחים בראשון לציון?
השכר החודשי הממוצע לשכיר בראשון לציון הוא 16,490 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
האם יש הטבת מס בראשון לציון?
לא. ראשון לציון לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.
באיזה מחוז נמצאת ראשון לציון?
ראשון לציון היא עיר במחוז המרכז, נפת רחובות.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 8300