יונדאי סנטה פה
SANTA FE
רכב פנאי־שטח היברידי או דיזל.
- יבואן
- כלמוביל יונדאי
- ארץ ייצור
- קוריאה הדרומית
- שנות ייצור
- 2001–2026
- על הכביש
- 10,012

צילום: Elise240SX, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף
צריכת הדלק של סנטה פה
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
הצגההסתרה
צריכת הדלק של סנטה פה
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
לפי שנת ייצור
סנטה פה מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 4 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
הצגההסתרה
סנטה פה מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 4 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
כמה נשארים על הכביש
סנטה פה לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2015, 86% עדיין פעילים (בקטגוריה: 88%).
הצגההסתרה
כמה נשארים על הכביש
סנטה פה לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2015, 86% עדיין פעילים (בקטגוריה: 88%).
מכירות לפי שנה
הצגההסתרה
מכירות לפי שנה
השנה החזקה ביותר: 2010, עם 1,156 רכבים חדשים.
24 החודשים האחרונים
הגרסאות של סנטה פה 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
הצגההסתרה
הגרסאות של סנטה פה 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
| גרסה | מנוע | כ״ס | הנעה | ק״מ/ליטר | בטיחות | מחיר |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PREFERRED | 1.6L | 178 | היברידי · 4X4 | — | 180,000 ₪ | |
| PREFERRED TR | 1.6L | 178 | היברידי · 4X4 | — | 190,000 ₪ | |
| LUXURY | 1.6L | 238 | היברידי | 15.2 | 319,990 ₪ | |
| ULTIMATE | 1.6L | 238 | היברידי | 14.8 | 329,990 ₪ | |
| ESSENCE | 1.6L | 238 | היברידי | 15.1 | 334,990 ₪ | |
| ELITE PLUS | 1.6L | 178 | היברידי · 4X4 | — | 350,000 ₪ | |
| EXCELLENCE | 1.6L | 238 | היברידי | 14.8 | 359,990 ₪ | |
| EXCELLENCE | 1.6L | 179 | היברידי · 4X4 | — | 360,000 ₪ | |
| ELITE | 1.6L | 178 | היברידי · 4X4 | — | 365,000 ₪ | |
| PREFERRED | 1.6L | 178 | היברידי · 4X4 | — | 369,000 ₪ | |
| ELITE | 1.6L | 215 | היברידי | 14.5 | 369,990 ₪ | |
| XRT | 1.6L | 178 | היברידי · 4X4 | — | 380,000 ₪ | |
| CALLIGRAPHY | 1.6L | 215 | היברידי · 4X4 | 13.7 | 399,990 ₪ | |
| CALLIGRAPHY | 1.6L | 238 | היברידי · 4X4 | 14 | 399,990 ₪ |
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר ירד ב־20%.
הצגההסתרה
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר ירד ב־20%.
שאלות נפוצות על יונדאי סנטה פה
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על יונדאי סנטה פה
מה צריכת הדלק של יונדאי סנטה פה?+
לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), יונדאי סנטה פה מדגם 2026 עושה 13.7 עד 15.2 ק״מ לליטר, כלומר 6.6 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
כמה עולה יונדאי סנטה פה חדש?+
במחירון היבואן לשנת 2026, יונדאי סנטה פה עולה 180–400 אלף ₪. היבואן: כלמוביל יונדאי.
כמה יונדאי סנטה פה יש בישראל?+
על הכביש יש 10,012 רכבי יונדאי סנטה פה פעילים, מקום 40 מבין דגמי הפנאי־שטח. עוד 2,763 כבר ירדו מהכביש.
כמה יונדאי סנטה פה נמכרו ב־2026?+
בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 125 יונדאי סנטה פה חדשים, ובכל 2025 197.
יונדאי סנטה פה הוא רכב אמין?+
מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל יונדאי סנטה פה שיוצרו ב־2015, 86% עדיין פעילים, לעומת 88% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה.
עוד דגמים של יונדאי
מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.







