במספריםEnglish

עיר · מחוז הצפון · נוסד ב־1957

מעלות-תרשיחא במספרים

עיר זולה ושקטה

במעלות-תרשיחא גרים 23,399 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא זולה מ־81% מהן, מבוגרת מ־76% מהן ועם פחות פשיעה מ־80% מהן.

תושבים
23,399
מקום 78 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
1.1 מיליון ₪
זול ב־44% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
13,248 ₪
נמוך ב־12% מהממוצע הארצי
פשיעה
25.2 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה מעלות-תרשיחא בולטת לעומת הערים האחרות?

מעלות-תרשיחא עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה עולה שכירות?

2,625שכירות נמוכה מ־93% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

1,149,400זולה מ־81% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

25.2פחות פשיעה מ־80% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

17%מבוגרת מ־76% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה משכילים?

25%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

2.9בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

29%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

25%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

13,248בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור במעלות-תרשיחא?

דירה ממוצעת 1.2 מיליון ₪, זול ב־44% מהממוצע הארצי. שכירות 2,625 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
1.2 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▼ 3.8% בשנהזול ב־44% מהממוצע הארצי
3 חדרים
751,800 ₪
4 חדרים
1.2 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
2,625 ₪לחודש
▲ 5% בשנהזול ב־48% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2,325 ₪
4 חדרים
3,250 ₪
5 חדרים+
4,750 ₪
7.2שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
20%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןמעלות-תרשיחאכל הארץ

1.1 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי במעלות-תרשיחא

2,496 יח״ד בתוכניות מאושרות · 23 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים במעלות-תרשיחא?

13,248 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־12% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 5 מתוך 10. הטבת מס של 14%

שכר 2025

הצגה
13,248 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־12% מהממוצע הארצי.

מעלות-תרשיחא
13,248 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
24%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.9%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
10,362 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי מעלות-תרשיחא מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
14%
על הכנסה של עד 259,920 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־3,032 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 121 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במעלות-תרשיחא

20 בתי ספר, 39 גני ילדים ו־9 מעונות יום

הצגה
20בתי ספר
39גני ילדים
9מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 11, חרדי 5, ממלכתי דתי 4.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במעלות-תרשיחא

43 פארקים וגינות, 24 מתקני ספורט, 21 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במעלות-תרשיחא: האם מעלות-תרשיחא בטוחה?

25.2 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
25.2תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 3% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 18% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (584 תיקים).

מי גר במעלות-תרשיחא?

25% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מעלות-תרשיחא
25%
58%
17%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מעלות-תרשיחא
60%
13%
20%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

14.4%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.2%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
5.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.7%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.6%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מעלות-תרשיחא מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (26%). שיעור הצבעה 69%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מעלות-תרשיחא הצביעה הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+10 נק׳) וישר פחות (‎-7).

שיעור ההצבעה
כאן, 202669%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202261%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (27%).

הליכוד
26.1%
הרשימה המשותפת
18.9%
ישראל ביתנו
12.9%
ישר
9.1%
הציונות הדתית וזהות
5.7%
עוצמה יהודית
5.3%

מעלות-תרשיחא כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במעלות-תרשיחא?

כ־332 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במעלות-תרשיחא כ־332 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,987 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה44.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,401 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף90%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות44.5%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 27 אג׳ הולכות לחינוך ו־15 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למעלות-תרשיחא ובסביבה

הכי דומים: טירת כרמל, אשקלון, חדרה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מעלות-תרשיחא

הצגה

כמה תושבים יש במעלות-תרשיחא?

במעלות-תרשיחא גרים 23,399 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. מעלות-תרשיחא היא העיר ה־78 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם מעלות-תרשיחא בטוחה?

ב־2025 נפתחו במעלות-תרשיחא 25.2 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 68 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש במעלות-תרשיחא?

במעלות-תרשיחא פועלים 20 בתי ספר, 39 גני ילדים ו־9 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה במעלות-תרשיחא?

מחיר דירה ממוצע במעלות-תרשיחא הוא 1,149,400 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 59 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה במעלות-תרשיחא?

שכר דירה ממוצע במעלות-תרשיחא: 2,625 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים במעלות-תרשיחא?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במעלות-תרשיחא הוא 13,248 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס במעלות-תרשיחא?

כן. ב־2026 תושבי מעלות-תרשיחא זכאים לזיכוי של 14% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 259,920 ₪ בשנה.

מה אחוז הערבים במעלות-תרשיחא?

24% מתושבי מעלות-תרשיחא ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצאת מעלות-תרשיחא?

מעלות-תרשיחא היא עיר במחוז הצפון, נפת עכו.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1063