במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון

מזרעה במספרים

במזרעה גרים 4,029 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות שוכרים מ־92% מהם ופחות בעלי תואר מ־75% מהם.

תושבים
4,029
29% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
10,512 ₪
נמוך ב־31% מהממוצע הארצי
פשיעה
27.8 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
2
9 גני ילדים

במה מזרעה בולט לעומת היישובים האחרים?

מזרעה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

קונים או שוכרים?

3%פחות שוכרים מ־92% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

13%פחות בעלי תואר מ־75% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

10,512שכר נמוך מ־72% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

10%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה
עוד 3 השוואות

כמה פשיעה?

27.8בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

14%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.5בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי במזרעה

453 יח״ד בתוכניות מאושרות · 6 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים במזרעה?

10,512 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־31% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 4 מתוך 10. הטבת מס של 12%

שכר 2025

הצגה
10,512 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־31% מהממוצע הארצי.

מזרעה
10,512 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
32.5%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.4%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
8,965 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי מזרעה מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
12%
על הכנסה של עד 186,000 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־1,860 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 93 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במזרעה

2 בתי ספר, 9 גני ילדים ו־מעון יום אחד

הצגה
2בתי ספר
9גני ילדים
1מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במזרעה

11 פארקים וגינות, 6 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במזרעה: האם מזרעה בטוח?

27.8 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
27.8תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 40% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 22% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (110 תיקים).

מי גר במזרעה?

29% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מזרעה
29%
61%
10%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מזרעה
86%
11%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

15.7%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.3%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
2%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.7%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.8%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.9%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מזרעה מצביע?

הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (68%). שיעור הצבעה 84%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מזרעה הצביע הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+59 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202684%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202264%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה חד״ש-תע״ל (38%).

הרשימה המשותפת
67.5%
רע"מ
29.8%
הדמוקרטים
1.3%
הליכוד
0.2%
ישר
0.2%
ישראל ביתנו
0.2%

מזרעה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במזרעה?

כ־285 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במזרעה כ־285 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,420 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה38 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,867 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף87.2%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות25%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 32 אג׳ הולכות לחינוך ו־22 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למזרעה ובסביבה

הכי דומים: יאנוח-ג'ת, ירכא, כסרא-סמיע

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מזרעה

הצגה

כמה תושבים יש במזרעה?

במזרעה גרים 4,029 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם מזרעה בטוח?

ב־2025 נפתחו במזרעה 27.8 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש במזרעה?

במזרעה פועלים 2 בתי ספר, 9 גני ילדים ו־1 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים במזרעה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במזרעה הוא 10,512 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס במזרעה?

כן. ב־2026 תושבי מזרעה זכאים לזיכוי של 12% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 186,000 ₪ בשנה.

באיזה מחוז נמצא מזרעה?

מזרעה הוא יישוב במחוז הצפון, נפת עכו.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 517