במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון · נוסד ב־1910

מגדל במספרים

יישוב שוכר ומבוגר

במגדל גרים 2,254 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא מבוגר מ־85% מהם, עם יותר שוכרים מ־90% מהם ועם משפחות קטנות מ־82% מהם.

תושבים
2,254
30% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
3,500 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
13,041 ₪
נמוך ב־14% מהממוצע הארצי
פשיעה
33.6 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה מגדל בולט לעומת היישובים האחרים?

מגדל יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

קונים או שוכרים?

40%יותר שוכרים מ־90% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

15%מבוגר מ־85% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

3,500שכירות נמוכה מ־82% מהיישובים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1משפחות קטנות מ־82% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

כמה פשיעה?

33.6בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

12%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

20%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

13,041בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור במגדל?

שכירות 3,500 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
שכר דירה ממוצע
3,500 ₪לחודש
▼ 2.8% בשנהזול ב־30% מהממוצע הארצי
3 חדרים
3,075 ₪
4 חדרים
—
5 חדרים+
—
27%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

שכר דירה ממוצע לפי רבעוןמגדלכל הארץ

4,500 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

כמה מרוויחים במגדל?

13,041 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־14% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 5 מתוך 10. הטבת מס של 10%

שכר 2025

הצגה
13,041 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־14% מהממוצע הארצי.

מגדל
13,041 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
28.5%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
1.4%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
11,217 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
יישוב מוטב 2026
תושבי מגדל מקבלים זיכוי ממס הכנסה של
10%
על הכנסה של עד 180,000 ₪ בשנה. שווי מרבי: כ־1,500 ₪ בחודש.
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 133 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במגדל

בית ספר אחד, 4 גני ילדים ו־מעון יום אחד

הצגה
1בתי ספר
4גני ילדים
1מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במגדל

32 פארקים וגינות, 5 מתקני ספורט, 15 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במגדל: האם מגדל בטוח?

33.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
33.6תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 33% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 12% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (75 תיקים).

מי גר במגדל?

30% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מגדל
30%
56%
15%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מגדל
73%
11%
10%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

20.9%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.6%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.8%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
7.6%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
3.4%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מגדל מצביע?

הרשימה הגדולה: הליכוד (44%). שיעור הצבעה 73%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מגדל הצביע הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+24 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202673%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202267%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (41%).

הליכוד
44.2%
עוצמה יהודית
14.2%
ש"ס
10.3%
ישר
9.1%
הציונות הדתית וזהות
6.2%
ביחד
4.6%

מגדל כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במגדל?

כ־360 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במגדל כ־360 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,320 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה48 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה16,909 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף90%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות56.5%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 28 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למגדל ובסביבה

הכי דומים: אחיעזר, אזור, אליכין

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מגדל

הצגה

כמה תושבים יש במגדל?

במגדל גרים 2,254 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם מגדל בטוח?

ב־2025 נפתחו במגדל 33.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש במגדל?

במגדל פועלים 1 בתי ספר, 4 גני ילדים ו־1 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה במגדל?

שכר דירה ממוצע במגדל: 3,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים במגדל?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במגדל הוא 13,041 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס במגדל?

כן. ב־2026 תושבי מגדל זכאים לזיכוי של 10% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 180,000 ₪ בשנה.

מה אחוז הערבים במגדל?

2% מתושבי מגדל ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצא מגדל?

מגדל הוא יישוב במחוז הצפון, נפת כנרת.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 65