במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז תל אביב · נוסד ב־1948

אזור במספרים

יישוב מבוגר ושוכר

באזור גרים 13,229 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא מבוגר מ־93% מהם, עם משפחות קטנות מ־94% מהם ועם יותר שוכרים מ־87% מהם.

תושבים
13,229
29% ילדים עד 18
מחיר דירה ממוצע
2.8 מיליון ₪
יקר ב־39% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
15,147 ₪
בדומה לממוצע הארצי
פשיעה
33.1 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה אזור בולט לעומת היישובים האחרים?

אזור יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

משפחות גדולות?

2.8משפחות קטנות מ־94% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

17%מבוגר מ־93% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

39%יותר שוכרים מ־87% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

2,835,800בדומה לרוב (מעט מעל)
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה פשיעה?

33.1בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

15,147בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

4,600בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

20%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

15%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור באזור?

דירה ממוצעת 2.8 מיליון ₪, יקר ב־39% מהממוצע הארצי. שכירות 4,600 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
2.8 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 2.6% בשנהיקר ב־39% מהממוצע הארצי
3 חדרים
1.8 מיליון ₪
4 חדרים
2.7 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
4,600 ₪לחודש
▲ 5.8% בשנהזול ב־8% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,300 ₪
4 חדרים
5,725 ₪
5 חדרים+
6,650 ₪
15.6שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
30%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןאזורכל הארץ

2.9 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי באזור

3,915 יח״ד בתוכניות מאושרות · 5 מתחמי פינוי בינוי · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים באזור?

15,147 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, בדומה לממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
15,147 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־0% מהממוצע הארצי.

אזור
15,147 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
20.2%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
1.9%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
12,973 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 170 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים באזור

5 בתי ספר, 22 גני ילדים ו־15 מעונות יום

הצגה
5בתי ספר
22גני ילדים
15מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 4, ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות באזור

17 פארקים וגינות, 21 מתקני ספורט, 41 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה באזור: האם אזור בטוח?

33.1 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
33.1תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 14% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 19% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (436 תיקים).

מי גר באזור?

17% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

אזור
29%
54%
17%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

אזור
42%
52%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

19.8%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.2%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.8%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך אזור מצביע?

הרשימה הגדולה: הליכוד (33%). שיעור הצבעה 73%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 אזור הצביע הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+13 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202673%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202268%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (34%).

הליכוד
33.1%
ישר
20.8%
ביחד
10.6%
ש"ס
8.7%
עוצמה יהודית
7.4%
ישראל ביתנו
5.5%

אזור כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה באזור?

כ־427 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים באזור כ־427 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,121 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה56.9 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,809 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף95.4%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות66.7%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 37 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 252 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לאזור ובסביבה

הכי דומים: בית דגן, אליכין, מגדל

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על אזור

הצגה

כמה תושבים יש באזור?

באזור גרים 13,229 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם אזור בטוח?

ב־2025 נפתחו באזור 33.1 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש באזור?

באזור פועלים 5 בתי ספר, 22 גני ילדים ו־15 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה באזור?

מחיר דירה ממוצע באזור הוא 2,835,800 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.

כמה עולה לשכור דירה באזור?

שכר דירה ממוצע באזור: 4,600 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים באזור?

השכר החודשי הממוצע לשכיר באזור הוא 15,147 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא אזור?

אזור הוא יישוב במחוז תל אביב.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 565