במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז ירושלים · נוסד ב־1951

מבשרת ציון במספרים

יישוב ממונע, משכיל ואמיד

במבשרת ציון גרים 27,508 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות הוא מבוגר מ־83% מהן, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־90% מהן ועם יותר בעלי תואר מ־87% מהן.

תושבים
27,508
28% ילדים עד 18
מחיר דירה ממוצע
2.6 מיליון ₪
יקר ב־29% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
18,522 ₪
גבוה ב־22% מהממוצע הארצי
פשיעה
32.1 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה מבשרת ציון בולט לעומת הערים האחרות?

מבשרת ציון עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

אפשר בלי רכב?

12%פחות משקי בית בלי רכב מ־90% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

38%יותר בעלי תואר מ־87% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

18,522שכר גבוה מ־84% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

6,500שכירות גבוהה מ־83% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

צעיר או מבוגר?

19%מבוגר מ־83% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

2,623,200יקר מ־75% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

33%יותר שוכרים מ־74% מהערים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

2.9בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

32.1בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור במבשרת ציון?

דירה ממוצעת 2.6 מיליון ₪, יקר ב־29% מהממוצע הארצי. שכירות 6,500 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
2.6 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▼ 8.3% בשנהיקר ב־29% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2.5 מיליון ₪
4 חדרים
2.9 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
6,500 ₪לחודש
▲ 13.5% בשנהיקר ב־30% מהממוצע הארצי
3 חדרים
5,000 ₪
4 חדרים
6,850 ₪
5 חדרים+
8,225 ₪
11.8שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
35%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןמבשרת ציוןכל הארץ

2.6 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי במבשרת ציון

1,828 יח״ד בתוכניות מאושרות · 2 מתחמי פינוי בינוי · 2 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים במבשרת ציון?

18,522 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־22% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
18,522 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־22% מהממוצע הארצי.

מבשרת ציון
18,522 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
20.4%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
4%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
14,529 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 210 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים במבשרת ציון

10 בתי ספר, 51 גני ילדים ו־23 מעונות יום

הצגה
10בתי ספר
51גני ילדים
23מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 6, חרדי 2, ממלכתי דתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות במבשרת ציון

96 פארקים וגינות, 10 מתקני ספורט, 35 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה במבשרת ציון: האם מבשרת ציון בטוח?

32.1 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
32.1תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (870 תיקים).

מי גר במבשרת ציון?

19% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

מבשרת ציון
28%
54%
19%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

מבשרת ציון
44%
22%
32%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

21.1%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.8%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.8%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.2%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
2.9%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
3.8%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך מבשרת ציון מצביע?

הרשימה הגדולה: הליכוד (30%). שיעור הצבעה 76%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 מבשרת ציון הצביע הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+10 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202676%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202271%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (32%).

הליכוד
30%
ישר
21.4%
הדמוקרטים
11.7%
ביחד
9.4%
עוצמה יהודית
7.4%
הציונות הדתית וזהות
5.1%

מבשרת ציון כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה במבשרת ציון?

כ־521 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים במבשרת ציון כ־521 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (6,255 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה69.5 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,088 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף95.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות68.9%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 34 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים למבשרת ציון ובסביבה

הכי דומים: רחובות, כפר סבא, יהוד-מונוסון

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על מבשרת ציון

הצגה

כמה תושבים יש במבשרת ציון?

במבשרת ציון גרים 27,508 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם מבשרת ציון בטוח?

ב־2025 נפתחו במבשרת ציון 32.1 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש במבשרת ציון?

במבשרת ציון פועלים 10 בתי ספר, 51 גני ילדים ו־23 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה במבשרת ציון?

מחיר דירה ממוצע במבשרת ציון הוא 2,623,200 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.

כמה עולה לשכור דירה במבשרת ציון?

שכר דירה ממוצע במבשרת ציון: 6,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים במבשרת ציון?

השכר החודשי הממוצע לשכיר במבשרת ציון הוא 18,522 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא מבשרת ציון?

מבשרת ציון הוא יישוב במחוז ירושלים.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 1015