במספריםEnglish

עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1903

כפר סבא במספרים

עיר מבוגרת, משכילה ואמידה

בכפר סבא גרים 98,791 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא מבוגרת מ־96% מהן, עם יותר בעלי תואר מ־88% מהן ועם פחות משקי בית בלי רכב מ־79% מהן.

תושבים
98,791
מקום 20 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
2.4 מיליון ₪
יקר ב־17% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
19,927 ₪
גבוה ב־32% מהממוצע הארצי
פשיעה
34.2 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה כפר סבא בולטת לעומת הערים האחרות?

כפר סבא עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

צעיר או מבוגר?

22%מבוגרת מ־96% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

40%יותר בעלי תואר מ־88% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

19,927שכר גבוה מ־85% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

6,500שכירות גבוהה מ־83% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

אפשר בלי רכב?

15%פחות משקי בית בלי רכב מ־79% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

2.7משפחות קטנות מ־79% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

2,383,150בדומה לרוב (מעט מעל)
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

31%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

34.2בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בכפר סבא?

דירה ממוצעת 2.4 מיליון ₪, יקר ב־17% מהממוצע הארצי. שכירות 6,500 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
2.4 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▼ 3.7% בשנהיקר ב־17% מהממוצע הארצי
3 חדרים
2 מיליון ₪
4 חדרים
2.8 מיליון ₪
5 חדרים+
3.7 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
6,500 ₪לחודש
ללא שינוי יקר ב־30% מהממוצע הארצי
3 חדרים
5,200 ₪
4 חדרים
6,700 ₪
5 חדרים+
8,000 ₪
10שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
33%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןכפר סבאכל הארץ

2.4 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה בכפר סבא

10 אלף יח״ד בתוכניות מאושרות · 12 מתחמי פינוי בינוי · 2 מכרזי רמ״י פתוחים

כל 32 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים בכפר סבא?

19,927 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־32% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
19,927 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־32% מהממוצע הארצי.

כפר סבא
19,927 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
20.9%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
5.8%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
13,815 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 218 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בכפר סבא

52 בתי ספר, 165 גני ילדים ו־61 מעונות יום

הצגה
52בתי ספר
165גני ילדים
61מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 41, ממלכתי דתי 7, חרדי 4.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בכפר סבא

163 פארקים וגינות, 105 מתקני ספורט, 83 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בכפר סבא: האם כפר סבא בטוחה?

34.2 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
34.2תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 5% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 12% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (3,380 תיקים).

מי גר בכפר סבא?

22% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

כפר סבא
25%
53%
22%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

כפר סבא
55%
35%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

19.8%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.7%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.1%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.9%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.6%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך כפר סבא מצביעה?

הרשימה הגדולה: ישר (30%). שיעור הצבעה 75%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 כפר סבא הצביעה ישר יותר מכלל הארץ (‎+14 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202675%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202270%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (36%).

ישר
30%
הליכוד
18.5%
ביחד
17.3%
הדמוקרטים
13.1%
ישראל ביתנו
6.8%
עוצמה יהודית
3.5%

כפר סבא כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בכפר סבא?

כ־416 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בכפר סבא כ־416 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,995 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה55.5 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה10,230 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף92.8%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות65.9%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 44 אג׳ הולכות לחינוך ו־11 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לכפר סבא ובסביבה

הכי דומים: רעננה, הרצלייה, רמת השרון

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על כפר סבא

הצגה

כמה תושבים יש בכפר סבא?

בכפר סבא גרים 98,791 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. כפר סבא היא העיר ה־20 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם כפר סבא בטוחה?

ב־2025 נפתחו בכפר סבא 34.2 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9). במקום 42 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בכפר סבא?

בכפר סבא פועלים 52 בתי ספר, 165 גני ילדים ו־61 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בכפר סבא?

מחיר דירה ממוצע בכפר סבא הוא 2,383,150 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 22 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בכפר סבא?

שכר דירה ממוצע בכפר סבא: 6,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בכפר סבא?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בכפר סבא הוא 19,927 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בכפר סבא?

לא. כפר סבא לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת כפר סבא?

כפר סבא היא עיר במחוז המרכז, נפת פתח תקווה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 6900