במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז אזור יהודה ושומרון · נוסד ב־1983

גבעת זאב במספרים

יישוב שקט, משפחתי ויקר

בגבעת זאב גרים 26,287 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות הוא יקר מ־88% מהן, עם פחות פשיעה מ־95% מהן ועם משפחות גדולות מ־89% מהן.

תושבים
26,287
46% ילדים עד 18
מחיר דירה ממוצע
3.2 מיליון ₪
יקר ב־56% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
13,297 ₪
נמוך ב־12% מהממוצע הארצי
פשיעה
16.6 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה גבעת זאב בולט לעומת הערים האחרות?

גבעת זאב עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה פשיעה?

16.6פחות פשיעה מ־95% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.9משפחות גדולות מ־89% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

3,168,300יקר מ־88% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

7%צעיר מ־77% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

קונים או שוכרים?

31%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

20%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

4,300בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

13,297בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

20%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בגבעת זאב?

דירה ממוצעת 3.2 מיליון ₪, יקר ב־56% מהממוצע הארצי. שכירות 4,300 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
3.2 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 21.7% בשנהיקר ב־56% מהממוצע הארצי
3 חדרים
—
4 חדרים
2.7 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
4,300 ₪לחודש
▼ 14% בשנהזול ב־14% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,450 ₪
4 חדרים
6,550 ₪
5 חדרים+
7,375 ₪
19.9שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
32%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןגבעת זאבכל הארץ

3 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

כמה מרוויחים בגבעת זאב?

13,297 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־12% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 4 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
13,297 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־12% מהממוצע הארצי.

גבעת זאב
13,297 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
27.7%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
1.1%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
9,948 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 99 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בגבעת זאב

15 בתי ספר, 77 גני ילדים ו־14 מעונות יום

הצגה
15בתי ספר
77גני ילדים
14מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: חרדי 10, ממלכתי 3, ממלכתי דתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בגבעת זאב

72 פארקים וגינות, 20 מתקני ספורט, 33 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בגבעת זאב: האם גבעת זאב בטוח?

16.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
16.6תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 33% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 14% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (433 תיקים).

מי גר בגבעת זאב?

46% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מאוחדת

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

גבעת זאב
46%
47%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

גבעת זאב
34%
13%
43%
10%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

20%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.8%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.5%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.1%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
2.4%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.7%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך גבעת זאב מצביע?

הרשימה הגדולה: ש"ס (23%). שיעור הצבעה 80%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 גבעת זאב הצביע ש"ס יותר מכלל הארץ (‎+17 נק׳) וישר פחות (‎-12).

שיעור ההצבעה
כאן, 202680%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202277%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה ש״ס (25%).

ש"ס
22.7%
יהדות התורה
22.6%
הליכוד
20.1%
עוצמה יהודית
12.1%
הציונות הדתית וזהות
8.9%
ישר
4.4%

גבעת זאב כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בגבעת זאב?

כ־401 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בגבעת זאב כ־401 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,815 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה53.5 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,698 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף87%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות42.3%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 35 אג׳ הולכות לחינוך ו־14 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לגבעת זאב ובסביבה

הכי דומים: נתיבות, קריית מלאכי, שדרות

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על גבעת זאב

הצגה

כמה תושבים יש בגבעת זאב?

בגבעת זאב גרים 26,287 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם גבעת זאב בטוח?

ב־2025 נפתחו בגבעת זאב 16.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בגבעת זאב?

בגבעת זאב פועלים 15 בתי ספר, 77 גני ילדים ו־14 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בגבעת זאב?

מחיר דירה ממוצע בגבעת זאב הוא 3,168,300 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.

כמה עולה לשכור דירה בגבעת זאב?

שכר דירה ממוצע בגבעת זאב: 4,300 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בגבעת זאב?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בגבעת זאב הוא 13,297 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא גבעת זאב?

גבעת זאב הוא יישוב במחוז אזור יהודה ושומרון, נפת ראמאללה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 3730