במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז אזור יהודה ושומרון · נוסד ב־1986

הר אדר במספרים

יישוב שקט, אמיד וממונע

בהר אדר גרים 4,150 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו פחות פשיעה מ־92% מהם, פחות משקי בית בלי רכב מ־89% מהם ומשפחות קטנות מ־88% מהם.

תושבים
4,150
25% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
4,900 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
21,430 ₪
גבוה ב־42% מהממוצע הארצי
פשיעה
9.4 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה הר אדר בולט לעומת היישובים האחרים?

הר אדר יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה פשיעה?

9.4פחות פשיעה מ־92% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

21,430שכר גבוה מ־89% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

5%פחות משקי בית בלי רכב מ־89% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3משפחות קטנות מ־88% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

צעיר או מבוגר?

15%מבוגר מ־86% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

41%יותר בעלי תואר מ־81% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

32%יותר שוכרים מ־73% מהיישובים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

4,900בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

הר אדר בדירוגים הארציים

    כמה עולה לגור בהר אדר?

    שכירות 4,900 ₪ לחודש

    נדל״ן · עד יוני 2026

    הצגה
    שכר דירה ממוצע
    4,900 ₪לחודש
    ▲ 3.7% בשנהזול ב־2% מהממוצע הארצי
    3 חדרים
    4,250 ₪
    4 חדרים
    —
    5 חדרים+
    —
    23%מהשכר הממוצע
    הולכים על שכר דירה ממוצע

    שכר דירה ממוצע לפי רבעוןהר אדרכל הארץ

    4,500 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

    מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

    כמה מרוויחים בהר אדר?

    21,430 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־42% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 9 מתוך 10

    שכר 2025

    הצגה
    21,430 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

    גבוה ב־42% מהממוצע הארצי.

    הר אדר
    21,430 ₪
    כל הארץ
    15,140 ₪
    21.9%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
    6.6%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
    18,096 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
    אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    1 · הנמוךהגבוה · 10

    מקום 249 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

    שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

    בתי ספר וגנים בהר אדר

    בית ספר אחד, 4 גני ילדים ו־2 מעונות יום

    הצגה
    1בתי ספר
    4גני ילדים
    2מעונות יום

    בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 1.

    מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

    פנאי, תחבורה ובריאות בהר אדר

    42 פארקים וגינות, 7 מתקני ספורט

    הצגה

    פשיעה בהר אדר: האם הר אדר בטוח?

    9.4 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

    משטרת ישראל · 2025

    הצגה
    9.4תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

    בכל הארץ: 33.9. עלייה של 21% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 33% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

    מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (40 תיקים).

    מי גר בהר אדר?

    25% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

    עדכני ל־אוקטובר 2026

    הצגה

    גילאים

    הר אדר
    25%
    61%
    15%
    כל הארץ
    32%
    55%
    13%

    ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

    קופות חולים

    הר אדר
    37%
    28%
    33%
    כל הארץ
    50%
    28%
    14%

    כלליתמכבימאוחדתלאומית

    24.5%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
    0.6%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
    0.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
    1.3%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
    1.9%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

    מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

    איך הר אדר מצביע?

    הרשימה הגדולה: ישר (33%). שיעור הצבעה 78%

    הבחירות לכנסת ה־26

    הצגה

    בבחירות 2026 הר אדר הצביע ישר יותר מכלל הארץ (‎+17 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

    שיעור ההצבעה
    כאן, 202678%
    כל הארץ, 202678%
    כאן, 202274%

    ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (33%).

    ישר
    32.6%
    הליכוד
    17.5%
    הדמוקרטים
    15.7%
    ביחד
    13.5%
    ישראל ביתנו
    6%
    המילואימניקים והכלכלית
    5.2%

    הר אדר כל הארץ

    מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

    כמה עולה הארנונה בהר אדר?

    כ־479 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

    דוח כספי מבוקר 2024

    הצגה

    בדירה של 90 מ״ר משלמים בהר אדר כ־479 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,742 ₪ בשנה).

    ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה63.8 ₪
    חציון הרשויות: 41.5 ₪
    הוצאה לתושב בשנה7,930 ₪
    חציון הרשויות: 8,818 ₪
    גביית ארנונה מהחיוב השוטף97.1%
    חציון הרשויות: 90%
    הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות74%
    חציון הרשויות: 45.9%

    מכל שקל שהרשות מוציאה, 29 אג׳ הולכות לחינוך ו־5 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 279 אלף ₪.

    מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

    יישובים דומים להר אדר ובסביבה

    הכי דומים: צור משה, אבן יהודה, עתלית

    הצגה

    דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

    הכי קרובים על המפה

    שאלות נפוצות על הר אדר

    הצגה

    כמה תושבים יש בהר אדר?

    בהר אדר גרים 4,150 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

    האם הר אדר בטוח?

    ב־2025 נפתחו בהר אדר 9.4 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

    כמה בתי ספר יש בהר אדר?

    בהר אדר פועלים 1 בתי ספר, 4 גני ילדים ו־2 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

    כמה עולה לשכור דירה בהר אדר?

    שכר דירה ממוצע בהר אדר: 4,900 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

    כמה מרוויחים בהר אדר?

    השכר החודשי הממוצע לשכיר בהר אדר הוא 21,430 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

    באיזה מחוז נמצא הר אדר?

    הר אדר הוא יישוב במחוז אזור יהודה ושומרון, נפת ראמאללה.

    מקורות הנתונים

    סמל היישוב בלמ״ס: 3769