מועצה מקומית · מחוז ירושלים · נוסד ב־1951
מבשרת ציון במספרים
יישוב ממונע, משכיל ואמיד
במבשרת ציון גרים 27,508 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות הוא מבוגר מ־83% מהן, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־90% מהן ועם יותר בעלי תואר מ־87% מהן.
במה מבשרת ציון בולט לעומת הערים האחרות?
מבשרת ציון עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
הצגההסתרה
במה מבשרת ציון בולט לעומת הערים האחרות?
מבשרת ציון עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
אפשר בלי רכב?
כמה משכילים?
כמה מרוויחים?
כמה עולה שכירות?
עוד 5 השוואותפחות
צעיר או מבוגר?
כמה עולה דירה?
קונים או שוכרים?
משפחות גדולות?
כמה פשיעה?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.
כמה עולה לגור במבשרת ציון?
דירה ממוצעת 2.6 מיליון ₪, יקר ב־29% מהממוצע הארצי. שכירות 6,500 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור במבשרת ציון?
דירה ממוצעת 2.6 מיליון ₪, יקר ב־29% מהממוצע הארצי. שכירות 6,500 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
הולכים על שכר דירה ממוצע
מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןמבשרת ציוןכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.
דיור ובנייה
תוכניות בנייה ופינוי בינוי במבשרת ציון
1,828 יח״ד בתוכניות מאושרות · 2 מתחמי פינוי בינוי · 2 מכרזי רמ״י פתוחים
לכל הנתונים ←כמה מרוויחים במבשרת ציון?
18,522 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־22% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים במבשרת ציון?
18,522 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־22% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10
שכר 2025
גבוה ב־22% מהממוצע הארצי.
מקום 210 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים במבשרת ציון
10 בתי ספר, 51 גני ילדים ו־23 מעונות יום
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים במבשרת ציון
10 בתי ספר, 51 גני ילדים ו־23 מעונות יום
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 6, חרדי 2, ממלכתי דתי 2.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות במבשרת ציון
96 פארקים וגינות, 10 מתקני ספורט, 35 קווי תחבורה ציבורית
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות במבשרת ציון
96 פארקים וגינות, 10 מתקני ספורט, 35 קווי תחבורה ציבורית
פשיעה במבשרת ציון: האם מבשרת ציון בטוח?
32.1 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה במבשרת ציון: האם מבשרת ציון בטוח?
32.1 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (870 תיקים).
מי גר במבשרת ציון?
19% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר במבשרת ציון?
19% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך מבשרת ציון מצביע?
הרשימה הגדולה: הליכוד (30%). שיעור הצבעה 76%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך מבשרת ציון מצביע?
הרשימה הגדולה: הליכוד (30%). שיעור הצבעה 76%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 מבשרת ציון הצביע הליכוד יותר מכלל הארץ (+10 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (-9).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (32%).
מבשרת ציון כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה במבשרת ציון?
כ־521 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה במבשרת ציון?
כ־521 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים במבשרת ציון כ־521 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (6,255 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 34 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים למבשרת ציון ובסביבה
הכי דומים: רחובות, כפר סבא, יהוד-מונוסון
הצגההסתרה
יישובים דומים למבשרת ציון ובסביבה
הכי דומים: רחובות, כפר סבא, יהוד-מונוסון
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
- מוצא עילית0.9 ק״מ
- בית זית2.2 ק״מ
- בית נקופה2.5 ק״מ
- עין נקובא2.9 ק״מ
- קריית ענבים3.2 ק״מ
- צובה3.5 ק״מ
שאלות נפוצות על מבשרת ציון
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על מבשרת ציון
כמה תושבים יש במבשרת ציון?
במבשרת ציון גרים 27,508 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.
האם מבשרת ציון בטוח?
ב־2025 נפתחו במבשרת ציון 32.1 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).
כמה בתי ספר יש במבשרת ציון?
במבשרת ציון פועלים 10 בתי ספר, 51 גני ילדים ו־23 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה דירה במבשרת ציון?
מחיר דירה ממוצע במבשרת ציון הוא 2,623,200 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.
כמה עולה לשכור דירה במבשרת ציון?
שכר דירה ממוצע במבשרת ציון: 6,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.
כמה מרוויחים במבשרת ציון?
השכר החודשי הממוצע לשכיר במבשרת ציון הוא 18,522 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
באיזה מחוז נמצא מבשרת ציון?
מבשרת ציון הוא יישוב במחוז ירושלים.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 1015