במספריםEnglish

עיר · מחוז חיפה

אום אל-פחם במספרים

עיר זולה, צעירה ומשפחתית

באום אל-פחם גרים 61,823 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא זולה מ־99% מהן, צעירה מ־86% מהן ועם פחות בעלי תואר מ־87% מהן.

תושבים
61,823
מקום 33 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
366 אלף ₪
זול ב־82% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
8,934 ₪
נמוך ב־41% מהממוצע הארצי
פשיעה
32.5 ל־1,000
בדומה לממוצע הארצי

במה אום אל-פחם בולטת לעומת הערים האחרות?

אום אל-פחם עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה עולה דירה?

365,900זולה מ־99% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

8,934שכר נמוך מ־96% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

12%פחות בעלי תואר מ־87% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

6%צעירה מ־86% מהערים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

קונים או שוכרים?

8%פחות שוכרים מ־83% מהערים
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.7משפחות גדולות מ־82% מהערים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

32.5בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

24%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור באום אל-פחם?

דירה ממוצעת 365,900 ₪, זול ב־82% מהממוצע הארצי

נדל״ן · עד מרץ 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
365,900 ₪ב־12 החודשים האחרונים
▼ 1.7% בשנהזול ב־82% מהממוצע הארצי
3.4שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןאום אל-פחםכל הארץ

365,900 ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי באום אל-פחם

7,548 יח״ד בתוכניות מאושרות · 2 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים באום אל-פחם?

8,934 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־41% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 2 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
8,934 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־41% מהממוצע הארצי.

אום אל-פחם
8,934 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
47.4%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
7,957 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 21 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים באום אל-פחם

37 בתי ספר, 126 גני ילדים ו־25 מעונות יום

הצגה
37בתי ספר
126גני ילדים
25מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 37.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות באום אל-פחם

41 מתקני ספורט, 32 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה באום אל-פחם: האם אום אל-פחם בטוחה?

32.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
32.5תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עבירות אלימות הן 15% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (1,983 תיקים).

מי גר באום אל-פחם?

6% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

אום אל-פחם
33%
61%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

אום אל-פחם
71%
21%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

14.2%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.9%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
1.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.9%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.5%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
4.1%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך אום אל-פחם מצביעה?

הרשימה הגדולה: הרשימה המשותפת (90%). שיעור הצבעה 80%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 אום אל-פחם הצביעה הרשימה המשותפת יותר מכלל הארץ (‎+82 נק׳) והליכוד פחות (‎-20).

שיעור ההצבעה
כאן, 202680%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202238%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה חד״ש-תע״ל (41%).

הרשימה המשותפת
90.4%
רע"מ
7.9%
הדמוקרטים
0.8%
הליכוד
0.1%
ישר
0.1%
ביחד
0%

אום אל-פחם כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה באום אל-פחם?

כ־294 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, פחות מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים באום אל-פחם כ־294 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (3,528 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה39.2 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,827 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף80.4%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות27.9%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 52 אג׳ הולכות לחינוך ו־18 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 5,442 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לאום אל-פחם ובסביבה

הכי דומים: כפר כנא, טייבה, יפיע

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על אום אל-פחם

הצגה

כמה תושבים יש באום אל-פחם?

באום אל-פחם גרים 61,823 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. אום אל-פחם היא העיר ה־33 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם אום אל-פחם בטוחה?

ב־2025 נפתחו באום אל-פחם 32.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 45 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש באום אל-פחם?

באום אל-פחם פועלים 37 בתי ספר, 126 גני ילדים ו־25 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה באום אל-פחם?

מחיר דירה ממוצע באום אל-פחם הוא 365,900 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד מרץ 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 70 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה מרוויחים באום אל-פחם?

השכר החודשי הממוצע לשכיר באום אל-פחם הוא 8,934 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס באום אל-פחם?

לא. אום אל-פחם לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת אום אל-פחם?

אום אל-פחם היא עיר במחוז חיפה, נפת חדרה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 2710