מאזדה MX-5
מכונית ספורט בנזין, אחד הנפוצים בכבישי ישראל, עם 496 רכבים.
- יבואן
- באלמר קרדיקס יזמות והשקעות
- ארץ ייצור
- יפן
- שנות ייצור
- 2003–2026
- על הכביש
- 496

צילום: 根川大橋 (Negawa Ohashi), CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף
צריכת הדלק של MX-5
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
הצגההסתרה
צריכת הדלק של MX-5
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
לפי שנת ייצור
MX-5 מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי קופה וספורט באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 1 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
הצגההסתרה
MX-5 מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי קופה וספורט באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 1 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
כמה נשארים על הכביש
MX-5 לעומת ממוצע רכבי הקופה וספורט, לפי שנת ייצור.
הצגההסתרה
כמה נשארים על הכביש
MX-5 לעומת ממוצע רכבי הקופה וספורט, לפי שנת ייצור.
מכירות לפי שנה
הצגההסתרה
מכירות לפי שנה
השנה החזקה ביותר: 2023, עם 21 רכבים חדשים.
24 החודשים האחרונים
הגרסאות של MX-5 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
הצגההסתרה
הגרסאות של MX-5 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
| גרסה | מנוע | כ״ס | הנעה | ק״מ/ליטר | בטיחות | מחיר |
|---|---|---|---|---|---|---|
| LUXURY | 1.5L | 132 | בנזין | 16.5 | — | 250,000 ₪ |
| EDITION RF | 2L | 181 | בנזין | — | — | 260,000 ₪ |
| MIATA CLUB | 2L | 181 | בנזין | — | — | 260,000 ₪ |
| HOMORA | 1.5L | 132 | בנזין | 16.5 | — | 290,000 ₪ |
| CLUB | 2L | 181 | בנזין | — | — | 290,000 ₪ |
| PRIME-LINE | 1.5L | 132 | בנזין | 16.5 | — | 297,000 ₪ |
| MX 5 | 2L | 181 | בנזין | — | — | 299,000 ₪ |
| HOMURA | 2L | 181 | בנזין | — | — | 299,000 ₪ |
| GT | 2L | 181 | בנזין | — | — | 320,000 ₪ |
| GRAND TOURIN | 2L | 181 | בנזין | — | — | 325,000 ₪ |
| RF CLUB | 2L | 181 | בנזין | — | — | 325,000 ₪ |
| GRND TOURING | 2L | 181 | בנזין | — | — | 339,000 ₪ |
| RF GND TOUR | 2L | 181 | בנזין | — | — | 339,000 ₪ |
| RF GT | 2L | 181 | בנזין | — | — | 340,000 ₪ |
| RF GRAND TOU | 2L | 181 | בנזין | — | — | 349,000 ₪ |
| RF | 2L | 181 | בנזין | — | — | 380,000 ₪ |
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־7%.
הצגההסתרה
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־7%.
שאלות נפוצות על מאזדה MX-5
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על מאזדה MX-5
מה צריכת הדלק של מאזדה MX-5?+
לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), מאזדה MX-5 מדגם 2026 עושה 16.5 ק״מ לליטר, כלומר 6.1 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
כמה עולה מאזדה MX-5 חדש?+
במחירון היבואן לשנת 2026, מאזדה MX-5 עולה 250–450 אלף ₪. היבואן: באלמר קרדיקס יזמות והשקעות בעמ.
כמה מאזדה MX-5 יש בישראל?+
על הכביש יש 496 רכבי מאזדה MX-5 פעילים, מקום 7 מבין דגמי הקופה וספורט. עוד 98 כבר ירדו מהכביש.
כמה מאזדה MX-5 נמכרו ב־2026?+
בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 17 מאזדה MX-5 חדשים, ובכל 2025 2.
עוד דגמים של מאזדה
מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.







