במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית מעלה עירון 2024

המועצה המקומית מעלה עירון הוציאה ב־2024 129 מיליון ₪, כ־7,828 ₪ לכל תושב (מקום 76 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 3.5% לעומת 2023. 17% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־79% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך52.2 ₪
  • רווחה16.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות9.4 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה5.9 ₪
  • הנהלה ומינהל5.5 ₪
  • החזר הלוואות ומימון2.5 ₪
  • כל השאר7.8 ₪
129 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
7,828 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
38.3 ₪ארנונה למ״ר בשנה287 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
81.2%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף במעלה עירון?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
4,085 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,317 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
733 ₪ פחות מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
459 ₪ פחות מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
434 ₪ פחות מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
193 ₪ קרוב לחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
131 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
110 ₪ פחות מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
110 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
107 ₪ יותר מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
95 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
54 ₪ פחות מהחציון

מעלה עירון חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
46%
18%
17%
13%
משרד החינוך 59,648מענקים 23,822ארנונה 22,340משרד הרווחה 16,784הכנסות עצמיות אחרות 4,662משרדי ממשלה אחרים 1,854

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה במעלה עירון

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 38.3 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 95 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
26 מיליון ₪
הנחות ופטורים
9 מיליון ₪
35% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
81.2%
חובות ארנונה פתוחים
16 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית מעלה עירון?

הצגה
עודף בשנה13,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר0%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות6.3%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים15.2251 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל123 מיליון ₪129 מיליון ₪▲ 4.7%
הוצאה לתושב7,560 ₪7,828 ₪▲ 3.5%
גביית ארנונה מהשוטף79.5%81.2%▲ 2.1%
משרות235251▲ 6.8%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית מעלה עירון

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית מעלה עירון?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית מעלה עירון הוציאה ב־2024 129 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־7,828 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים במעלה עירון?

הארנונה הממוצעת למגורים במעלה עירון היא 38.3 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־287 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית מעלה עירון בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 13,000 ₪.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית מעלה עירון?

בממוצע 251 משרות ב־2024, כ־15.2 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית מעלה עירון מוציאה על חינוך?

67 מיליון ₪ ב־2024, 52% מההוצאות ו־4,085 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד מעלה עירון

הצגה

עוד על מעלה עירון

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של מעלה עירון ←

מקורות הנתונים