מועצה מקומית · מחוז הצפון · נוסד ב־1896
מטולה במספרים
יישוב שוכר, שקט ומבוגר
במטולה גרים 2,114 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, יש בו יותר שוכרים מכולם, משפחות קטנות מכולם ופחות פשיעה מ־96% מהם.
במה מטולה בולט לעומת היישובים האחרים?
מטולה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים
הצגההסתרה
במה מטולה בולט לעומת היישובים האחרים?
מטולה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים
קונים או שוכרים?
משפחות גדולות?
כמה פשיעה?
צעיר או מבוגר?
עוד 4 השוואותפחות
כמה עולה שכירות?
אפשר בלי רכב?
כמה משכילים?
כמה מרוויחים?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.
כמה עולה לגור במטולה?
שכירות 3,500 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור במטולה?
שכירות 3,500 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הולכים על שכר דירה ממוצע
שכר דירה ממוצע לפי רבעוןמטולהכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.
כמה מרוויחים במטולה?
13,448 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־11% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10. הטבת מס של 14%
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים במטולה?
13,448 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־11% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10. הטבת מס של 14%
שכר 2025
נמוך ב־11% מהממוצע הארצי.
מקום 203 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים במטולה
בית ספר אחד, גן ילדים אחד ו־מעון יום אחד
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים במטולה
בית ספר אחד, גן ילדים אחד ו־מעון יום אחד
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 1.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות במטולה
15 פארקים וגינות
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות במטולה
15 פארקים וגינות
פשיעה במטולה: האם מטולה בטוח?
6.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה במטולה: האם מטולה בטוח?
6.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. עבירות אלימות הן 0% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (15 תיקים).
מי גר במטולה?
18% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר במטולה?
18% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך מטולה מצביע?
הרשימה הגדולה: ישר (31%). שיעור הצבעה 54%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך מטולה מצביע?
הרשימה הגדולה: ישר (31%). שיעור הצבעה 54%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 מטולה הצביע ישר יותר מכלל הארץ (+15 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (-9).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה המחנה הממלכתי (30%).
מטולה כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה במטולה?
כ־346 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה במטולה?
כ־346 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים במטולה כ־346 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,149 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 24 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים למטולה ובסביבה
הכי דומים: מצפה רמון, ראש פינה, מגדל
הצגההסתרה
יישובים דומים למטולה ובסביבה
הכי דומים: מצפה רמון, ראש פינה, מגדל
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
- כפר גלעדי4 ק״מ
- יובל4 ק״מ
- משגב עם4.3 ק״מ
- ע'ג'ר4.4 ק״מ
- מעיין ברוך5.1 ק״מ
- קריית שמונה7.3 ק״מ
שאלות נפוצות על מטולה
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על מטולה
כמה תושבים יש במטולה?
במטולה גרים 2,114 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.
האם מטולה בטוח?
ב־2025 נפתחו במטולה 6.7 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).
כמה בתי ספר יש במטולה?
במטולה פועלים 1 בתי ספר, 1 גני ילדים ו־1 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה לשכור דירה במטולה?
שכר דירה ממוצע במטולה: 3,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.
כמה מרוויחים במטולה?
השכר החודשי הממוצע לשכיר במטולה הוא 13,448 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
האם יש הטבת מס במטולה?
כן. ב־2026 תושבי מטולה זכאים לזיכוי של 14% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 219,960 ₪ בשנה.
מה אחוז הערבים במטולה?
3% מתושבי מטולה ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.
באיזה מחוז נמצא מטולה?
מטולה הוא יישוב במחוז הצפון, נפת צפת.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 43