במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית מטולה 2024

המועצה המקומית מטולה הוציאה ב־2024 19 מיליון ₪, כ־8,027 ₪ לכל תושב (מקום 67 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו ירידה של 11.6% לעומת 2023. 34% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־84% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך23.7 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה17.7 ₪
  • הנהלה ומינהל15.1 ₪
  • רווחה11.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות11.2 ₪
  • החזר הלוואות ומימון8.3 ₪
  • כל השאר12.1 ₪
19 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,027 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
46.1 ₪ארנונה למ״ר בשנה346 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
21.7%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף במטולה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
1,901 ₪ פחות מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
1,423 ₪ יותר מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
1,211 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
951 ₪ פחות מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
897 ₪ קרוב לחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
670 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
369 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
209 ₪ פחות מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
145 ₪ קרוב לחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
134 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
87 ₪ יותר מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
30 ₪ פחות מהחציון

מטולה חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
29%
25%
24%
13%
ארנונה 6,298משרד החינוך 5,505משרדי ממשלה אחרים 5,323מענקים 2,831משרד הרווחה 1,908

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה במטולה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 46.1 ₪ למ״ר בשנה, יותר מהחציון (40.3 ₪). מקום 40 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
9 מיליון ₪
הנחות ופטורים
6 מיליון ₪
65% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
21.7%
חובות ארנונה פתוחים
4 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית מטולה?

הצגה
עודף בשנה9,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר0%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות6.8%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים1330 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל20 מיליון ₪19 מיליון ₪▼ 9.3%
הוצאה לתושב9,082 ₪8,027 ₪▼ 11.6%
גביית ארנונה מהשוטף94.9%21.7%▼ 77.1%
משרות3830▼ 21.1%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית מטולה

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית מטולה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית מטולה הוציאה ב־2024 19 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,027 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים במטולה?

הארנונה הממוצעת למגורים במטולה היא 46.1 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־346 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית מטולה בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 9,000 ₪.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית מטולה?

בממוצע 30 משרות ב־2024, כ־13 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית מטולה מוציאה על חינוך?

4 מיליון ₪ ב־2024, 24% מההוצאות ו־1,901 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד מטולה

הצגה

עוד על מטולה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של מטולה ←

מקורות הנתונים