במספריםEnglish
רכב משפחתי (MPV)בנזין

רנו סניק

SCENIC

רכב משפחתי מרווח בנזין, שמחזיק מעמד יותר מרוב המתחרים, שכבר לא נמכר חדש.

יבואן
קרסו מוטורס
ארץ ייצור
צרפת
שנות ייצור
⁦1999–2014⁩
על הכביש
410
רנו סניק

צילום: Vauxford, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף

כמה עלה חדש?
150 אלף ₪
מחירון אחרון, לשנת 2014. הדגם כבר לא מופיע במחירון החדש
כמה הוא צורך?
12.4 ק״מ לליטר
8.1 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2014, לפי תקן NEDC
כמה הוא נפוץ?
מקום 29
מתוך 34 דגמי רכב משפחתי (MPV) בישראל, עם 410 רכבים על הכביש
הוא מחזיק מעמד?
63%
מרכבי 2012 עדיין על הכביש, לעומת 54% מכלל רכבי הרכב משפחתי (MPV) מאותה שנה

צריכת הדלק של סניק

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי NEDC אופטימיים; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
12.4
ק״מ לליטר
8.1 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2014

לפי שנת ייצור

2008
11.3–12.1 NEDC
2009
11.3–12.6 NEDC
2010
12.4–12.6 NEDC
2011
12.4–21.6 NEDC
2012
12.4–21.6 NEDC
2013
12.4–21.6 NEDC
2014
12.4 NEDC
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
907 ₪

כמה נשארים על הכביש

סניק לעומת ממוצע רכבי הרכב משפחתי (MPV), לפי שנת ייצור. מרכבי 2012, 63% עדיין פעילים (בקטגוריה: 54%).

הצגה
0%50%100%19992000200520101999: 0% עדיין על הכביש (0 מתוך 185)2000: 0.5% עדיין על הכביש (3 מתוך 571)2001: 0.3% עדיין על הכביש (5 מתוך 1,502)2002: 0.7% עדיין על הכביש (10 מתוך 1,469)2003: 0.9% עדיין על הכביש (7 מתוך 813)2004: 1% עדיין על הכביש (4 מתוך 420)2005: 1.4% עדיין על הכביש (10 מתוך 722)2006: 1.6% עדיין על הכביש (12 מתוך 771)2007: 4.6% עדיין על הכביש (18 מתוך 390)2008: 9.3% עדיין על הכביש (38 מתוך 410)2009: 15.4% עדיין על הכביש (8 מתוך 52)2010: 50.6% עדיין על הכביש (42 מתוך 83)2011: 53.4% עדיין על הכביש (93 מתוך 174)2012: 63.1% עדיין על הכביש (159 מתוך 252)

מכירות לפי שנה

הצגה
0רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026
2010: 83 רכבים חדשים2011: 182 רכבים חדשים11′2012: 252 רכבים חדשים2522013: 0 רכבים חדשים13′2014: 0 רכבים חדשים2015: 0 רכבים חדשים15′2016: 0 רכבים חדשים2017: 0 רכבים חדשים17′2018: 0 רכבים חדשים2019: 0 רכבים חדשים19′2020: 0 רכבים חדשים2021: 0 רכבים חדשים21′2022: 0 רכבים חדשים2023: 0 רכבים חדשים23′2024: 0 רכבים חדשים2025: 0 רכבים חדשים25′2026 (עד ספטמבר): 0 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2012, עם 252 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של סניק 2014

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
EXPRESSION2L140 בנזין12.4—149,900 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2008 עד 2014 המחיר עלה ב־15%.

הצגה
130K
08′
130K
09′
153K
10′
154K
11′
146K
12′
149K
13′
150K
14′

שאלות נפוצות על רנו סניק

הצגה
מה צריכת הדלק של רנו סניק?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן NEDC), רנו סניק מדגם 2014 עושה 12.4 ק״מ לליטר, כלומר 8.1 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה רנו סניק חדש?+

רנו סניק כבר לא מופיע במחירון. המחיר האחרון, לשנת 2014, היה 150 אלף ₪.

כמה רנו סניק יש בישראל?+

על הכביש יש 410 רכבי רנו סניק פעילים, מקום 29 מבין דגמי הרכב משפחתי (MPV). עוד 7,405 כבר ירדו מהכביש.

רנו סניק הוא רכב אמין?+

מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל רנו סניק שיוצרו ב־2012, 63% עדיין פעילים, לעומת 54% מכלל רכבי הרכב משפחתי (MPV) מאותה שנה.

עוד דגמים של רנו

כל הדגמים של רנו ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.