במספריםEnglish
פנאי־שטחהיברידי

טויוטה ראב 4

RAV 4

רכב פנאי־שטח היברידי, אחד הנפוצים בכבישי ישראל, עם 61,614 רכבים.

יבואן
יוניון מוטורס
ארץ ייצור
יפן
שנות ייצור
⁦1997–2026⁩
על הכביש
61,614
טויוטה ראב 4

צילום: Mr.choppers, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף

כמה הוא עולה?
⁦150–439⁩ אלף ₪
מחירון היבואן לשנת 2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה
כמה הוא צורך?
20.6 ק״מ לליטר
4.9 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2026, לפי תקן WLTP
כמה הוא נפוץ?
מקום 4
מתוך 225 דגמי פנאי־שטח בישראל, עם 61,614 רכבים על הכביש
הוא מחזיק מעמד?
93%
מרכבי 2019 עדיין על הכביש, לעומת 94% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה

צריכת הדלק של ראב 4

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
20.6
ק״מ לליטר
4.9 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2026

לפי שנת ייצור

2015
13.9–15.5 NEDC
2016
15.5–20.1 NEDC
2017
15.5–20.1 NEDC
2018
13.9–18 WLTP
2019
13.9–18 WLTP
2020
10.5–18 WLTP
2021
10.6–18.3 WLTP
2022
14.1–18.3 WLTP
2023
14.1–18.3 WLTP
2024
14.1–18.3 WLTP
2025
17.6–18.3 WLTP
2026
17.6–20.6 WLTP
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
546 ₪

ראב 4 מול המתחרים

מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 1 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.

הצגה
ספורטאז'קיה · 7,933 נמכרו השנה
149–230
ראב 4טויוטה
150–439
ג'אקו 7ג'אקו · 9,584 נמכרו השנה
170–203
קונהיונדאי · 10,281 נמכרו השנה
175–208
ג'אקו 8ג'אקו · 7,576 נמכרו השנה
179–255
טיגו 8צ'רי · 7,283 נמכרו השנה
180–205
סיל UBYD · 5,059 נמכרו השנה
195–235
150K200K250K300K350K400K450K

כמה נשארים על הכביש

ראב 4 לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2019, 93% עדיין פעילים (בקטגוריה: 94%).

הצגה
0%50%100%19972000200520102015202020251998: 31.7% עדיין על הכביש (19 מתוך 60)2000: 45.2% עדיין על הכביש (57 מתוך 126)2001: 37% עדיין על הכביש (68 מתוך 184)2002: 37.8% עדיין על הכביש (74 מתוך 196)2003: 53.7% עדיין על הכביש (58 מתוך 108)2004: 55.6% עדיין על הכביש (65 מתוך 117)2005: 65.3% עדיין על הכביש (98 מתוך 150)2006: 71.4% עדיין על הכביש (105 מתוך 147)2007: 77.6% עדיין על הכביש (739 מתוך 952)2008: 82.6% עדיין על הכביש (1,237 מתוך 1,498)2009: 89% עדיין על הכביש (558 מתוך 627)2010: 91.8% עדיין על הכביש (717 מתוך 781)2011: 92.9% עדיין על הכביש (656 מתוך 706)2012: 91.8% עדיין על הכביש (312 מתוך 340)2013: 93.7% עדיין על הכביש (872 מתוך 931)2014: 94.9% עדיין על הכביש (1,350 מתוך 1,423)2015: 94.1% עדיין על הכביש (1,668 מתוך 1,772)2016: 94.7% עדיין על הכביש (2,436 מתוך 2,571)2017: 94.8% עדיין על הכביש (2,083 מתוך 2,198)2018: 97% עדיין על הכביש (1,985 מתוך 2,046)2019: 93% עדיין על הכביש (5,167 מתוך 5,558)2020: 92.8% עדיין על הכביש (4,824 מתוך 5,198)2021: 94% עדיין על הכביש (6,522 מתוך 6,939)2022: 96.4% עדיין על הכביש (5,655 מתוך 5,865)2023: 97.6% עדיין על הכביש (4,629 מתוך 4,743)2024: 98.4% עדיין על הכביש (7,051 מתוך 7,166)2025: 98.5% עדיין על הכביש (7,419 מתוך 7,535)

מכירות לפי שנה

הצגה
4,567רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026 · מקום 15 בכל הדגמים
2010: 787 רכבים חדשים2011: 707 רכבים חדשים11′2012: 340 רכבים חדשים2013: 931 רכבים חדשים13′2014: 1,423 רכבים חדשים2015: 1,777 רכבים חדשים15′2016: 2,573 רכבים חדשים2017: 2,198 רכבים חדשים17′2018: 2,043 רכבים חדשים2019: 5,557 רכבים חדשים19′2020: 5,201 רכבים חדשים2021: 6,938 רכבים חדשים21′2022: 5,863 רכבים חדשים2023: 4,750 רכבים חדשים23′2024: 7,164 רכבים חדשים2025: 7,525 רכבים חדשים25′7,5252026 (עד ספטמבר): 4,567 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2025, עם 7,525 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של ראב 4 2026

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
COMFORT HYRI2.5L178 היברידי18.3150,000 ₪
BUSINESS2.5L178 היברידי17.9163,000 ₪
COMFORT2.5L178 היברידי18.3169,000 ₪
STYLE HYBRID2.5L143 היברידי19.7185,000 ₪
LE FWD2.5L184 היברידי—185,000 ₪
EXECUTIVE2.5L178 היברידי17.8189,000 ₪
LE AWD2.5L184 היברידי · 4X4—190,000 ₪
SELECTION2.5L178 היברידי17.8199,000 ₪
—2.5L183 היברידי · 4X4—199,000 ₪
WOODLAND2.5L183 בנזין · 4X4—199,000 ₪
XLE PREMI2.5L184 היברידי—200,000 ₪
E-VOLVE 2X42.5L178 היברידי17.9209,990 ₪
E-VOLVE2.5L178 היברידי17.9209,990 ₪
LE 4X4 PRO2.5L183 היברידי · 4X4—210,000 ₪
SE2.5L184 היברידי—210,000 ₪
XLE PREMI2.5L184 היברידי · 4X4—210,000 ₪
ACTIVE2.5L178 היברידי · 4X418210,600 ₪
LE2.5L183 היברידי—212,282 ₪
E-XPERIENCE2.5L178 היברידי17.9212,990 ₪
SE-PLUGIN2.5L324 פלאג־אין · 4X4—215,000 ₪
BASIS2.5L178 היברידי18.3219,000 ₪
E-XPERIENCE2.5L143 היברידי20.6219,990 ₪
XSE2.5L184 היברידי · 4X4—220,000 ₪
E-MOTION2.5L178 היברידי17.9229,900 ₪
LE2.5L183 בנזין · 4X4—230,000 ₪
XLE2.5L187 בנזין · 4X4—230,000 ₪
XSE2.5L183 בנזין · 4X4—239,000 ₪
E-MOTION2.5L143 היברידי19.7239,990 ₪
TEAM D2.5L143 היברידי · 4X418.9240,000 ₪
LE2.5L183 היברידי · 4X4—240,000 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר ירד ב־12%.

הצגה
170K
15′
170K
16′
175K
17′
170K
18′
170K
19′
171K
20′
167K
21′
161K
22′
175K
23′
169K
24′
150K
25′
150K
26′

שאלות נפוצות על טויוטה ראב 4

הצגה
מה צריכת הדלק של טויוטה ראב 4?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), טויוטה ראב 4 מדגם 2026 עושה 17.6 עד 20.6 ק״מ לליטר, כלומר 4.9 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה טויוטה ראב 4 חדש?+

במחירון היבואן לשנת 2026, טויוטה ראב 4 עולה ⁦150–439⁩ אלף ₪. היבואן: יוניון מוטורס בע"מ.

כמה טויוטה ראב 4 יש בישראל?+

על הכביש יש 61,614 רכבי טויוטה ראב 4 פעילים, מקום 4 מבין דגמי הפנאי־שטח. עוד 3,545 כבר ירדו מהכביש.

כמה טויוטה ראב 4 נמכרו ב־2026?+

בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 4,567 טויוטה ראב 4 חדשים, ובכל 2025 7,525.

טויוטה ראב 4 הוא רכב אמין?+

מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל טויוטה ראב 4 שיוצרו ב־2019, 93% עדיין פעילים, לעומת 94% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה.

עוד דגמים של טויוטה

כל הדגמים של טויוטה ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.