במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב עיריית רמלה 2024

עיריית רמלה הוציאה ב־2024 782 מיליון ₪, כ־8,881 ₪ לכל תושב (מקום 36 מתוך 82 עיריות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 2.4% לעומת 2023. 47% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־42% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהעירייה הוציאה

  • חינוך37.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות16.4 ₪
  • רווחה14.7 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה8.3 ₪
  • הנהלה ומינהל4.8 ₪
  • תרבות, נוער וספורט4.6 ₪
  • כל השאר13.4 ₪
782 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,881 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,672 ₪
44.8 ₪ארנונה למ״ר בשנה336 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
89.1%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 91.3%

לאן הולך הכסף ברמלה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 82 העיריות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
3,357 ₪ קרוב לחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,452 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,307 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
736 ₪ קרוב לחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
424 ₪ פחות מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
412 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
289 ₪ פחות מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
236 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
190 ₪ יותר מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
180 ₪ קרוב לחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
166 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
73 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
36 ₪ פחות מהחציון

רמלה חציון 82 העיריות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
47%
22%
ארנונה 357,506משרד החינוך 170,026משרד הרווחה 80,965הכנסות עצמיות אחרות 80,554מענקים 55,688משרדי ממשלה אחרים 16,364

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. בעיריות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה ברמלה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 44.8 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (47 ₪). מקום 50 מתוך 82, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
366 מיליון ₪
הנחות ופטורים
80 מיליון ₪
22% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
89.1%
חובות ארנונה פתוחים
61 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של עיריית רמלה?

הצגה
גירעון בשנה21 מיליון ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר15.7%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות13.3%מההכנסות · חציון 12.8%
משרות לכל 1,000 תושבים19.81,741 משרות · חציון 18.4

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל752 מיליון ₪782 מיליון ₪▲ 4%
הוצאה לתושב8,674 ₪8,881 ₪▲ 2.4%
גביית ארנונה מהשוטף88.1%89.1%▲ 1.1%
משרות1,6881,741▲ 3.1%

שאלות על התקציב של עיריית רמלה

הצגה

מה התקציב של עיריית רמלה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, עיריית רמלה הוציאה ב־2024 782 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,881 ₪ לכל תושב. החציון ב82 העיריות: 8,672 ₪.

כמה ארנונה משלמים ברמלה?

הארנונה הממוצעת למגורים ברמלה היא 44.8 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־336 ₪ בחודש. החציון ב82 העיריות: 47 ₪ למ״ר.

האם עיריית רמלה בגירעון?

כן. ב־2024 העירייה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 21 מיליון ₪, והגירעון המצטבר הוא 15.7% מההכנסות.

כמה עובדים יש בעיריית רמלה?

בממוצע 1,741 משרות ב־2024, כ־19.8 לכל 1,000 תושבים.

כמה עיריית רמלה מוציאה על חינוך?

296 מיליון ₪ ב־2024, 38% מההוצאות ו־3,357 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד רמלה

הצגה

עוד על רמלה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של רמלה ←

מקורות הנתונים