במספריםEnglish

עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1948

רמלה במספרים

ברמלה גרים 87,194 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות יש בה יותר פשיעה מ־90% מהן ופחות בעלי תואר מ־84% מהן.

תושבים
87,194
מקום 22 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
1.6 מיליון ₪
זול ב־23% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
12,125 ₪
נמוך ב־20% מהממוצע הארצי
פשיעה
54 ל־1,000
יותר מהממוצע הארצי (33.9)

במה רמלה בולטת לעומת הערים האחרות?

רמלה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה פשיעה?

54יותר פשיעה מ־90% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

13%פחות בעלי תואר מ־84% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

24%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

3,825בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה עולה דירה?

1,572,100בדומה לרוב (מעט מתחת)
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

12,125בדומה לרוב (מעט מתחת)
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

26%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

14%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור ברמלה?

דירה ממוצעת 1.6 מיליון ₪, זול ב־23% מהממוצע הארצי. שכירות 3,825 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
1.6 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 7% בשנהזול ב־23% מהממוצע הארצי
3 חדרים
1.4 מיליון ₪
4 חדרים
1.7 מיליון ₪
5 חדרים+
2.3 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
3,825 ₪לחודש
▲ 2% בשנהזול ב־24% מהממוצע הארצי
3 חדרים
3,600 ₪
4 חדרים
4,800 ₪
5 חדרים+
6,425 ₪
10.8שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
32%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןרמלהכל הארץ

1.6 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה ברמלה

24 אלף יח״ד בתוכניות מאושרות · 17 מתחמי פינוי בינוי · 3 מכרזי רמ״י פתוחים

כל 17 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים ברמלה?

12,125 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־20% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 4 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
12,125 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

נמוך ב־20% מהממוצע הארצי.

רמלה
12,125 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
24.4%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
0.4%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
11,128 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 95 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים ברמלה

57 בתי ספר, 183 גני ילדים ו־36 מעונות יום

הצגה
57בתי ספר
183גני ילדים
36מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 38, ממלכתי דתי 11, חרדי 8.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות ברמלה

195 פארקים וגינות, 67 מתקני ספורט, 56 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה ברמלה: האם רמלה בטוחה?

54 תיקים לכל 1,000 תושבים, יותר מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
54תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 8% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 18% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (4,704 תיקים).

מי גר ברמלה?

30% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

רמלה
30%
56%
14%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

רמלה
62%
25%
9%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

13.1%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
2.8%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.5%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
4.8%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
6.1%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך רמלה מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (38%). שיעור הצבעה 72%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 רמלה הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+18 נק׳) וישר פחות (‎-8).

שיעור ההצבעה
כאן, 202672%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202264%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (39%).

הליכוד
38%
הרשימה המשותפת
12.1%
עוצמה יהודית
9.4%
רע"מ
8.2%
ישר
7.8%
ש"ס
7%

רמלה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה ברמלה?

כ־336 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים ברמלה כ־336 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,032 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה44.8 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,881 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף89.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות57.6%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 38 אג׳ הולכות לחינוך ו־15 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 21,292 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לרמלה ובסביבה

הכי דומים: אור יהודה, לוד, בית שאן

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על רמלה

הצגה

כמה תושבים יש ברמלה?

ברמלה גרים 87,194 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. רמלה היא העיר ה־22 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם רמלה בטוחה?

ב־2025 נפתחו ברמלה 54 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, יותר מהממוצע הארצי (33.9). במקום 10 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש ברמלה?

ברמלה פועלים 57 בתי ספר, 183 גני ילדים ו־36 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה ברמלה?

מחיר דירה ממוצע ברמלה הוא 1,572,100 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 40 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה ברמלה?

שכר דירה ממוצע ברמלה: 3,825 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים ברמלה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר ברמלה הוא 12,125 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס ברמלה?

לא. רמלה לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

מה אחוז הערבים ברמלה?

25% מתושבי רמלה ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצאת רמלה?

רמלה היא עיר במחוז המרכז, נפת רמלה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 8500