במספריםEnglish

עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1950

ראש העין במספרים

עיר ממונעת ושקטה

בראש העין גרים 82,077 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות יש בה פחות משקי בית בלי רכב מ־85% מהן, פחות פשיעה מ־81% מהן ויותר בעלי תואר מ־77% מהן.

תושבים
82,077
מקום 25 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
2.5 מיליון ₪
יקר ב־22% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
17,660 ₪
גבוה ב־17% מהממוצע הארצי
פשיעה
25.1 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה ראש העין בולטת לעומת הערים האחרות?

ראש העין עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

אפשר בלי רכב?

13%פחות משקי בית בלי רכב מ־85% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

25.1פחות פשיעה מ־81% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

17,660שכר גבוה מ־79% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה משכילים?

30%יותר בעלי תואר מ־77% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה עולה שכירות?

5,675שכירות גבוהה מ־71% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

2,486,700יקרה מ־70% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

32%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

11%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בראש העין?

דירה ממוצעת 2.5 מיליון ₪, יקר ב־22% מהממוצע הארצי. שכירות 5,675 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
2.5 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 2.2% בשנהיקר ב־22% מהממוצע הארצי
3 חדרים
1.9 מיליון ₪
4 חדרים
2.3 מיליון ₪
5 חדרים+
2.5 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
5,675 ₪לחודש
ללא שינוי יקר ב־13% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,650 ₪
4 חדרים
5,600 ₪
5 חדרים+
6,250 ₪
11.7שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
32%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןראש העיןכל הארץ

2.3 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

כמה מרוויחים בראש העין?

17,660 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־17% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
17,660 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־17% מהממוצע הארצי.

ראש העין
17,660 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
18.2%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
2.9%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
13,359 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 195 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בראש העין

42 בתי ספר, 197 גני ילדים ו־79 מעונות יום

הצגה
42בתי ספר
197גני ילדים
79מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 27, ממלכתי דתי 10, חרדי 5.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בראש העין

172 פארקים וגינות, 48 מתקני ספורט, 107 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בראש העין: האם ראש העין בטוחה?

25.1 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
25.1תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 10% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 17% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (2,030 תיקים).

מי גר בראש העין?

35% ילדים עד 18 (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

ראש העין
35%
55%
11%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

ראש העין
54%
35%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

19.4%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.2%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.7%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.1%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
2.9%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.2%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך ראש העין מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (29%). שיעור הצבעה 82%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 ראש העין הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+9 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202682%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202278%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (31%).

הליכוד
29%
ישר
19%
ביחד
12.7%
עוצמה יהודית
10.6%
ש"ס
6.1%
ישראל ביתנו
5%

ראש העין כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בראש העין?

כ־405 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בראש העין כ־405 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,860 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה54 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,699 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף95.8%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות58.6%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 50 אג׳ הולכות לחינוך ו־9 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לראש העין ובסביבה

הכי דומים: כפר יונה, גדרה, פרדס חנה-כרכור

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על ראש העין

הצגה

כמה תושבים יש בראש העין?

בראש העין גרים 82,077 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. ראש העין היא העיר ה־25 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם ראש העין בטוחה?

ב־2025 נפתחו בראש העין 25.1 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 69 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בראש העין?

בראש העין פועלים 42 בתי ספר, 197 גני ילדים ו־79 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בראש העין?

מחיר דירה ממוצע בראש העין הוא 2,486,700 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 18 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בראש העין?

שכר דירה ממוצע בראש העין: 5,675 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בראש העין?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בראש העין הוא 17,660 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בראש העין?

לא. ראש העין לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת ראש העין?

ראש העין היא עיר במחוז המרכז, נפת פתח תקווה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 2640