במספריםEnglish

עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1932

כפר יונה במספרים

עיר ממונעת

בכפר יונה גרים 29,928 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא יקרה מ־72% מהן, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־98% מהן ועם יותר בעלי תואר מ־72% מהן.

תושבים
29,928
מקום 67 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
2.6 מיליון ₪
יקר ב־26% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
17,314 ₪
גבוה ב־14% מהממוצע הארצי
פשיעה
28.5 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה כפר יונה בולטת לעומת הערים האחרות?

כפר יונה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

אפשר בלי רכב?

9%פחות משקי בית בלי רכב מ־98% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

6,450שכירות גבוהה מ־81% מהערים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

17,314שכר גבוה מ־77% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

2,570,000יקרה מ־72% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

כמה משכילים?

29%יותר בעלי תואר מ־72% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

28.5פחות פשיעה מ־71% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

27%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

12%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בכפר יונה?

דירה ממוצעת 2.6 מיליון ₪, יקר ב־26% מהממוצע הארצי. שכירות 6,450 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
2.6 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 6% בשנהיקר ב־26% מהממוצע הארצי
3 חדרים
—
4 חדרים
2.2 מיליון ₪
5 חדרים+
2.9 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
6,450 ₪לחודש
▼ 2.6% בשנהיקר ב־29% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,400 ₪
4 חדרים
5,900 ₪
5 חדרים+
—
12.4שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
37%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןכפר יונהכל הארץ

2.6 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה בכפר יונה

2,741 יח״ד בתוכניות מאושרות · מתחם פינוי בינוי אחד · 12 מכרזי רמ״י מאז 2015

כל 6 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים בכפר יונה?

17,314 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־14% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 7 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
17,314 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־14% מהממוצע הארצי.

כפר יונה
17,314 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
21.3%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
3%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
12,667 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 196 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בכפר יונה

11 בתי ספר, 63 גני ילדים ו־22 מעונות יום

הצגה
11בתי ספר
63גני ילדים
22מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 9, חרדי 1, ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בכפר יונה

43 פארקים וגינות, 14 מתקני ספורט, 37 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בכפר יונה: האם כפר יונה בטוחה?

28.5 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
28.5תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 4% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 18% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (853 תיקים).

מי גר בכפר יונה?

12% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

כפר יונה
31%
57%
12%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

כפר יונה
49%
34%
9%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

21.4%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.2%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.8%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.1%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
3.7%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.7%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך כפר יונה מצביעה?

הרשימה הגדולה: הליכוד (29%). שיעור הצבעה 79%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 כפר יונה הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (‎+9 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202679%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202274%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (32%).

הליכוד
29.1%
ישר
23.4%
ביחד
15%
עוצמה יהודית
6.9%
ישראל ביתנו
6%
הדמוקרטים
5.4%

כפר יונה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בכפר יונה?

כ־347 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בכפר יונה כ־347 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,167 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה46.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,401 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף95.5%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות47.7%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 50 אג׳ הולכות לחינוך ו־10 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לכפר יונה ובסביבה

הכי דומים: גדרה, ראש העין, יבנה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על כפר יונה

הצגה

כמה תושבים יש בכפר יונה?

בכפר יונה גרים 29,928 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. כפר יונה היא העיר ה־67 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם כפר יונה בטוחה?

ב־2025 נפתחו בכפר יונה 28.5 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 61 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בכפר יונה?

בכפר יונה פועלים 11 בתי ספר, 63 גני ילדים ו־22 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בכפר יונה?

מחיר דירה ממוצע בכפר יונה הוא 2,570,000 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 17 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בכפר יונה?

שכר דירה ממוצע בכפר יונה: 6,450 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בכפר יונה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בכפר יונה הוא 17,314 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בכפר יונה?

לא. כפר יונה לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת כפר יונה?

כפר יונה היא עיר במחוז המרכז, נפת השרון.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 168