במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית מבשרת ציון 2024

המועצה המקומית מבשרת ציון הוציאה ב־2024 201 מיליון ₪, כ־7,088 ₪ לכל תושב (מקום 101 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 8.6% לעומת 2023. 59% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־31% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך33.8 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות18.2 ₪
  • רווחה11.7 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה9.6 ₪
  • הנהלה ומינהל7 ₪
  • תרבות, נוער וספורט5.2 ₪
  • כל השאר14.6 ₪
201 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
7,088 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
69.5 ₪ארנונה למ״ר בשנה521 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
95.1%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף במבשרת ציון?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
2,395 ₪ פחות מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,288 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
828 ₪ פחות מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
678 ₪ יותר מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
499 ₪ פחות מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
366 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
300 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
244 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
131 ₪ פחות מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
129 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
111 ₪ יותר מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
69 ₪ יותר מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
49 ₪ פחות מהחציון

מבשרת ציון חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
59%
18%
ארנונה 118,187משרד החינוך 35,989הכנסות עצמיות אחרות 20,275משרד הרווחה 16,403מענקים 7,790משרדי ממשלה אחרים 2,198

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה במבשרת ציון

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 69.5 ₪ למ״ר בשנה, יותר מהחציון (40.3 ₪). מקום 1 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
125 מיליון ₪
הנחות ופטורים
15 מיליון ₪
12% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
95.1%
חובות ארנונה פתוחים
76 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית מבשרת ציון?

הצגה
עודף בשנה75,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר7.5%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות25.1%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים12.9365 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל182 מיליון ₪201 מיליון ₪▲ 10.1%
הוצאה לתושב6,524 ₪7,088 ₪▲ 8.6%
גביית ארנונה מהשוטף95.3%95.1%ללא שינוי
משרות351365▲ 4%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית מבשרת ציון

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית מבשרת ציון?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית מבשרת ציון הוציאה ב־2024 201 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־7,088 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים במבשרת ציון?

הארנונה הממוצעת למגורים במבשרת ציון היא 69.5 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־521 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית מבשרת ציון בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 75,000 ₪, אבל יש לה גירעון מצטבר של 7.5% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית מבשרת ציון?

בממוצע 365 משרות ב־2024, כ־12.9 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית מבשרת ציון מוציאה על חינוך?

68 מיליון ₪ ב־2024, 34% מההוצאות ו־2,395 ₪ לתושב.

עוד על מבשרת ציון

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של מבשרת ציון ←

מקורות הנתונים