במספריםEnglish

עיר · מחוז המרכז · נוסד ב־1953

גני תקווה במספרים

עיר שקטה, אמידה ויקרה

בגני תקווה גרים 25,620 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא יקרה מ־95% מהן, עם פחות פשיעה מ־96% מהן ועם יותר בעלי תואר מ־93% מהן.

תושבים
25,620
מקום 74 בגודל מתוך 82 ערים
מחיר דירה ממוצע
3.5 מיליון ₪
יקר ב־73% מהממוצע הארצי
שכר ממוצע לחודש
23,166 ₪
גבוה ב־53% מהממוצע הארצי
פשיעה
15.6 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה גני תקווה בולטת לעומת הערים האחרות?

גני תקווה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה

הצגה

כמה פשיעה?

15.6פחות פשיעה מ־96% מהערים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

23,166שכר גבוה מ־95% מהערים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה דירה?

3,529,300יקרה מ־95% מהערים
מחיר דירה ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

43%יותר בעלי תואר מ־93% מהערים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה
עוד 5 השוואות

אפשר בלי רכב?

12%פחות משקי בית בלי רכב מ־89% מהערים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

17%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

5,500בדומה לרוב (מעט מעל)
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

28%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1בדומה לרוב (מעט מעל)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.

כמה עולה לגור בגני תקווה?

דירה ממוצעת 3.5 מיליון ₪, יקר ב־73% מהממוצע הארצי. שכירות 5,500 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע
3.5 מיליון ₪ב־12 החודשים האחרונים
▲ 12.3% בשנהיקר ב־73% מהממוצע הארצי
3 חדרים
—
4 חדרים
3.2 מיליון ₪
5 חדרים+
—
שכר דירה ממוצע
5,500 ₪לחודש
▼ 17.9% בשנהיקר ב־10% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,400 ₪
4 חדרים
6,050 ₪
5 חדרים+
8,000 ₪
12.7שנות שכר ממוצע של שכיר מקומי
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
24%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןגני תקווהכל הארץ

3.5 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.

דיור ובנייה

מחירי דירות לפי שכונה בגני תקווה

2,119 יח״ד בתוכניות מאושרות · 2 מכרזי רמ״י מאז 2015

כל 8 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←

כמה מרוויחים בגני תקווה?

23,166 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־53% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 9 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
23,166 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־53% מהממוצע הארצי.

גני תקווה
23,166 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
19%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
7.9%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
16,307 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 239 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בגני תקווה

16 בתי ספר, 48 גני ילדים ו־14 מעונות יום

הצגה
16בתי ספר
48גני ילדים
14מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 11, חרדי 4, ממלכתי דתי 1.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בגני תקווה

34 פארקים וגינות, 18 מתקני ספורט, 10 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בגני תקווה: האם גני תקווה בטוחה?

15.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
15.6תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 25% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 15% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (398 תיקים).

מי גר בגני תקווה?

17% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

גני תקווה
32%
52%
17%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

גני תקווה
41%
48%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

21.3%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.9%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.6%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
0.1%מקבלי הבטחת הכנסהארצי: 0.4%
2.3%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
3.5%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך גני תקווה מצביעה?

הרשימה הגדולה: ישר (31%). שיעור הצבעה 82%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 גני תקווה הצביעה ישר יותר מכלל הארץ (‎+15 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202682%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202276%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (35%).

ישר
30.9%
ביחד
18.9%
הליכוד
17.1%
הדמוקרטים
9.5%
ישראל ביתנו
5.6%
ש"ס
4.5%

גני תקווה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בגני תקווה?

כ־379 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בגני תקווה כ־379 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,545 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה50.5 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,137 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף96.4%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות59.8%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 49 אג׳ הולכות לחינוך ו־9 אג׳ לרווחה. הרשות סיימה את 2024 בגירעון של 426 אלף ₪.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לגני תקווה ובסביבה

הכי דומים: קריית אונו, הוד השרון, זכרון יעקב

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על גני תקווה

הצגה

כמה תושבים יש בגני תקווה?

בגני תקווה גרים 25,620 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. גני תקווה היא העיר ה־74 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.

האם גני תקווה בטוחה?

ב־2025 נפתחו בגני תקווה 15.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 79 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).

כמה בתי ספר יש בגני תקווה?

בגני תקווה פועלים 16 בתי ספר, 48 גני ילדים ו־14 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה דירה בגני תקווה?

מחיר דירה ממוצע בגני תקווה הוא 3,529,300 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 4 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).

כמה עולה לשכור דירה בגני תקווה?

שכר דירה ממוצע בגני תקווה: 5,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בגני תקווה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בגני תקווה הוא 23,166 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

האם יש הטבת מס בגני תקווה?

לא. גני תקווה לא נכללת ברשימת היישובים המוטבים של רשות המסים לשנת 2026.

באיזה מחוז נמצאת גני תקווה?

גני תקווה היא עיר במחוז המרכז, נפת פתח תקווה.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 229