במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית אלפי מנשה 2024

המועצה המקומית אלפי מנשה הוציאה ב־2024 75 מיליון ₪, כ־8,622 ₪ לכל תושב (מקום 50 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 6% לעומת 2023. 37% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־43% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך34.3 ₪
  • מפעלים עירוניים10.3 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה9.4 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות8.6 ₪
  • רווחה8.4 ₪
  • הנהלה ומינהל6.8 ₪
  • כל השאר22.2 ₪
75 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,622 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
53.8 ₪ארנונה למ״ר בשנה404 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
87.1%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף באלפי מנשה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
2,960 ₪ קרוב לחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
884 ₪ יותר מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
807 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
745 ₪ פחות מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
725 ₪ פחות מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
585 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
517 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
442 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
350 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
258 ₪ יותר מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
166 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
94 ₪ קרוב לחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
83 ₪ יותר מהחציון

אלפי מנשה חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
37%
25%
20%
ארנונה 27,884משרד החינוך 18,389הכנסות עצמיות אחרות 14,797מענקים 7,363משרד הרווחה 4,296משרדי ממשלה אחרים 1,928

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה באלפי מנשה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 53.8 ₪ למ״ר בשנה, יותר מהחציון (40.3 ₪). מקום 15 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
29 מיליון ₪
הנחות ופטורים
3 מיליון ₪
11% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
87.1%
חובות ארנונה פתוחים
12 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית אלפי מנשה?

הצגה
עודף בשנה2,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר9.7%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות24.9%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים15.5134 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל71 מיליון ₪75 מיליון ₪▲ 5.9%
הוצאה לתושב8,132 ₪8,622 ₪▲ 6%
גביית ארנונה מהשוטף84.7%87.1%▲ 2.8%
משרות130134▲ 3.1%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית אלפי מנשה

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית אלפי מנשה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית אלפי מנשה הוציאה ב־2024 75 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,622 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים באלפי מנשה?

הארנונה הממוצעת למגורים באלפי מנשה היא 53.8 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־404 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית אלפי מנשה בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 2,000 ₪, אבל יש לה גירעון מצטבר של 9.7% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית אלפי מנשה?

בממוצע 134 משרות ב־2024, כ־15.5 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית אלפי מנשה מוציאה על חינוך?

26 מיליון ₪ ב־2024, 34% מההוצאות ו־2,960 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד אלפי מנשה

הצגה

עוד על אלפי מנשה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של אלפי מנשה ←

מקורות הנתונים