במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז אזור יהודה ושומרון · נוסד ב־1983

אלפי מנשה במספרים

יישוב מבוגר וממונע

באלפי מנשה גרים 7,938 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא מבוגר מ־82% מהם, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־82% מהם ועם משפחות קטנות מ־82% מהם.

תושבים
7,938
27% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
6,000 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
18,417 ₪
גבוה ב־22% מהממוצע הארצי
פשיעה
14.9 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה אלפי מנשה בולט לעומת היישובים האחרים?

אלפי מנשה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

צעיר או מבוגר?

14%מבוגר מ־82% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

7%פחות משקי בית בלי רכב מ־82% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1משפחות קטנות מ־82% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

18,417שכר גבוה מ־79% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

כמה פשיעה?

14.9פחות פשיעה מ־78% מהיישובים
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

6,000שכירות גבוהה מ־71% מהיישובים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

29%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

21%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור באלפי מנשה?

שכירות 6,000 ₪ לחודש

נדל״ן · עד מרץ 2026

הצגה
מחיר דירה ממוצע

אין מספיק עסקאות לממוצע כללי.

3 חדרים
—
4 חדרים
—
5 חדרים+
3.1 מיליון ₪
שכר דירה ממוצע
6,000 ₪לחודש
▼ 3.8% בשנהיקר ב־20% מהממוצע הארצי
3 חדרים
5,000 ₪
4 חדרים
5,475 ₪
5 חדרים+
6,000 ₪
33%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןאלפי מנשהכל הארץ

3 מיליון ₪Q2 21Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי באלפי מנשה

3 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים באלפי מנשה?

18,417 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־22% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
18,417 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־22% מהממוצע הארצי.

אלפי מנשה
18,417 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
19.9%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
3.6%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
12,629 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 216 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים באלפי מנשה

3 בתי ספר, 11 גני ילדים ו־6 מעונות יום

הצגה
3בתי ספר
11גני ילדים
6מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 3.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות באלפי מנשה

44 פארקים וגינות, 16 מתקני ספורט, 7 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה באלפי מנשה: האם אלפי מנשה בטוח?

14.9 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
14.9תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 14% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 22% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (119 תיקים).

מי גר באלפי מנשה?

27% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

אלפי מנשה
27%
59%
14%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

אלפי מנשה
46%
47%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

22.5%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.6%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
3.2%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
1.8%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך אלפי מנשה מצביע?

הרשימה הגדולה: הליכוד (26%). שיעור הצבעה 77%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 אלפי מנשה הצביע ישר יותר מכלל הארץ (‎+8 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202677%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202274%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (31%).

הליכוד
25.7%
ישר
24.2%
ביחד
16.1%
ישראל ביתנו
8.6%
עוצמה יהודית
5.4%
הציונות הדתית וזהות
5.4%

אלפי מנשה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה באלפי מנשה?

כ־404 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים באלפי מנשה כ־404 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,842 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה53.8 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה8,622 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף87.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות57.2%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 34 אג׳ הולכות לחינוך ו־8 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לאלפי מנשה ובסביבה

הכי דומים: קציר, פרדסייה, גבעת אבני

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על אלפי מנשה

הצגה

כמה תושבים יש באלפי מנשה?

באלפי מנשה גרים 7,938 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם אלפי מנשה בטוח?

ב־2025 נפתחו באלפי מנשה 14.9 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש באלפי מנשה?

באלפי מנשה פועלים 3 בתי ספר, 11 גני ילדים ו־6 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה באלפי מנשה?

שכר דירה ממוצע באלפי מנשה: 6,000 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים באלפי מנשה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר באלפי מנשה הוא 18,417 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא אלפי מנשה?

אלפי מנשה הוא יישוב במחוז אזור יהודה ושומרון, נפת טול כרם.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 3750