במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז המרכז · נוסד ב־1942

פרדסייה במספרים

יישוב מבוגר ואמיד

בפרדסייה גרים 7,940 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא מבוגר מ־89% מהם, עם משפחות קטנות מ־82% מהם ועם פחות משקי בית בלי רכב מ־77% מהם.

תושבים
7,940
31% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
8,850 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
21,263 ₪
גבוה ב־40% מהממוצע הארצי
פשיעה
19.6 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה פרדסייה בולט לעומת היישובים האחרים?

פרדסייה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

כמה עולה שכירות?

8,850שכירות גבוהה מ־95% מהיישובים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

צעיר או מבוגר?

16%מבוגר מ־89% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

21,263שכר גבוה מ־88% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה

משפחות גדולות?

3.1משפחות קטנות מ־82% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

אפשר בלי רכב?

7%פחות משקי בית בלי רכב מ־77% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

36%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

19.6בדומה לרוב (מעט מתחת)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

24%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור בפרדסייה?

שכירות 8,850 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
שכר דירה ממוצע
8,850 ₪לחודש
▲ 2.6% בשנהיקר ב־77% מהממוצע הארצי
3 חדרים
4,450 ₪
4 חדרים
—
5 חדרים+
—
42%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

שכר דירה ממוצע לפי רבעוןפרדסייהכל הארץ

6,500 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בפרדסייה

8 יח״ד בתוכניות מאושרות · 1 מכרזי רמ״י פתוחים

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בפרדסייה?

21,263 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־40% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 9 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
21,263 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־40% מהממוצע הארצי.

פרדסייה
21,263 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
18.5%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
6%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
15,023 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 240 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בפרדסייה

3 בתי ספר, 14 גני ילדים ו־7 מעונות יום

הצגה
3בתי ספר
14גני ילדים
7מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 3.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בפרדסייה

39 פארקים וגינות, 25 מתקני ספורט, 12 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בפרדסייה: האם פרדסייה בטוח?

19.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
19.6תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. עלייה של 33% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 11% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (156 תיקים).

מי גר בפרדסייה?

16% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

פרדסייה
31%
53%
16%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

פרדסייה
51%
34%
10%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

24.4%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.3%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.3%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
2%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.3%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך פרדסייה מצביע?

הרשימה הגדולה: ישר (33%). שיעור הצבעה 81%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 פרדסייה הצביע ישר יותר מכלל הארץ (‎+17 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-9).

שיעור ההצבעה
כאן, 202681%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202276%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (38%).

ישר
33.4%
הליכוד
19.3%
ביחד
18.3%
הדמוקרטים
7.9%
ישראל ביתנו
5.7%
המילואימניקים והכלכלית
5.1%

פרדסייה כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בפרדסייה?

כ־398 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בפרדסיה כ־398 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (4,770 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה53 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה7,096 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף99%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות62.8%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 42 אג׳ הולכות לחינוך ו־8 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לפרדסייה ובסביבה

הכי דומים: קציר, רמת ישי, אבן יהודה

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על פרדסייה

הצגה

כמה תושבים יש בפרדסייה?

בפרדסייה גרים 7,940 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם פרדסייה בטוח?

ב־2025 נפתחו בפרדסייה 19.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בפרדסייה?

בפרדסייה פועלים 3 בתי ספר, 14 גני ילדים ו־7 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה בפרדסייה?

שכר דירה ממוצע בפרדסייה: 8,850 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בפרדסייה?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בפרדסייה הוא 21,263 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

באיזה מחוז נמצא פרדסייה?

פרדסייה הוא יישוב במחוז המרכז, נפת השרון.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 171