במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז הצפון · נוסד ב־1901

כפר תבור במספרים

יישוב מבוגר, ממונע ומשכיל

בכפר תבור גרים 4,282 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא מבוגר מ־93% מהם, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־92% מהם ועם יותר בעלי תואר מ־84% מהם.

תושבים
4,282
28% ילדים עד 18
שכר דירה ממוצע
6,375 ₪
לחודש
שכר ממוצע לחודש
19,301 ₪
גבוה ב־27% מהממוצע הארצי
פשיעה
25 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)

במה כפר תבור בולט לעומת היישובים האחרים?

כפר תבור יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים

הצגה

צעיר או מבוגר?

18%מבוגר מ־93% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

4%פחות משקי בית בלי רכב מ־92% מהיישובים
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה

כמה משכילים?

42%יותר בעלי תואר מ־84% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

כמה מרוויחים?

19,301שכר גבוה מ־82% מהיישובים
שכר חודשי ממוצע לשכיר, ₪, 2025
נמוךגבוה
עוד 4 השוואות

משפחות גדולות?

3.1משפחות קטנות מ־82% מהיישובים
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

כמה עולה שכירות?

6,375שכירות גבוהה מ־76% מהיישובים
שכר דירה חודשי ממוצע, ₪, 2026
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

16%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

כמה פשיעה?

25בדומה לרוב (מעט מעל)
תיקי פשיעה ל־1,000 תושבים, 2025
נמוךגבוה

מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.

כמה עולה לגור בכפר תבור?

שכירות 6,375 ₪ לחודש

נדל״ן · עד יוני 2026

הצגה
שכר דירה ממוצע
6,375 ₪לחודש
▲ 2% בשנהיקר ב־27% מהממוצע הארצי
33%מהשכר הממוצע
הולכים על שכר דירה ממוצע

שכר דירה ממוצע לפי רבעוןכפר תבורכל הארץ

8,000 ₪Q2 22Q2 23Q2 24Q2 25Q2 26

מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג.

דיור ובנייה

תוכניות בנייה ופינוי בינוי בכפר תבור

274 יח״ד בתוכניות מאושרות · 5 מכרזי רמ״י מאז 2015

לכל הנתונים ←

כמה מרוויחים בכפר תבור?

19,301 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־27% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
19,301 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־27% מהממוצע הארצי.

כפר תבור
19,301 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
21.5%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
4.7%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
13,596 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 225 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בכפר תבור

2 בתי ספר, 7 גני ילדים ו־מעון יום אחד

הצגה
2בתי ספר
7גני ילדים
1מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בכפר תבור

49 פארקים וגינות, 11 מתקני ספורט, 14 קווי תחבורה ציבורית

הצגה

פשיעה בכפר תבור: האם כפר תבור בטוח?

25 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
25תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 16% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 23% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (106 תיקים).

מי גר בכפר תבור?

18% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

כפר תבור
28%
54%
18%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

כפר תבור
80%
13%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

24.7%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
0.8%מקבלי דמי אבטלהארצי: 1%
0.4%מקבלי השלמת הכנסה לקשישיםארצי: 2%
3.1%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.2%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך כפר תבור מצביע?

הרשימה הגדולה: ישר (34%). שיעור הצבעה 77%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 כפר תבור הצביע ישר יותר מכלל הארץ (‎+18 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (‎-8).

שיעור ההצבעה
כאן, 202677%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202270%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (30%).

ישר
33.6%
הליכוד
17.4%
ביחד
15.4%
הדמוקרטים
10%
ישראל ביתנו
6.1%
המילואימניקים והכלכלית
5%

כפר תבור כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בכפר תבור?

כ־443 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בכפר תבור כ־443 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,310 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה59 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה9,559 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף98.1%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות69.5%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 31 אג׳ הולכות לחינוך ו־9 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לכפר תבור ובסביבה

הכי דומים: כוכב יאיר, מזכרת בתיה, תל מונד

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על כפר תבור

הצגה

כמה תושבים יש בכפר תבור?

בכפר תבור גרים 4,282 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.

האם כפר תבור בטוח?

ב־2025 נפתחו בכפר תבור 25 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בכפר תבור?

בכפר תבור פועלים 2 בתי ספר, 7 גני ילדים ו־1 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה עולה לשכור דירה בכפר תבור?

שכר דירה ממוצע בכפר תבור: 6,375 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.

כמה מרוויחים בכפר תבור?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בכפר תבור הוא 19,301 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

מה אחוז הערבים בכפר תבור?

1% מתושבי כפר תבור ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצא כפר תבור?

כפר תבור הוא יישוב במחוז הצפון, נפת כנרת.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 47