מועצה מקומית · מחוז המרכז · נוסד ב־1883
מזכרת בתיה במספרים
יישוב אמיד, ממונע ומשכיל
במזכרת בתיה גרים 16,533 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 188 היישובים האחרים בגודל דומה, הוא יקר מ־76% מהם, עם פחות משקי בית בלי רכב מ־82% מהם ועם יותר בעלי תואר מ־80% מהם.
במה מזכרת בתיה בולט לעומת היישובים האחרים?
מזכרת בתיה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים
הצגההסתרה
במה מזכרת בתיה בולט לעומת היישובים האחרים?
מזכרת בתיה יישוב אחר מתוך 189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים
כמה עולה שכירות?
כמה מרוויחים?
אפשר בלי רכב?
כמה משכילים?
עוד 5 השוואותפחות
כמה עולה דירה?
צעיר או מבוגר?
כמה פשיעה?
משפחות גדולות?
קונים או שוכרים?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל189 היישובים עם 2,000 עד 20,000 תושבים.
כמה עולה לגור במזכרת בתיה?
דירה ממוצעת 3.1 מיליון ₪, יקר ב־52% מהממוצע הארצי. שכירות 8,500 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור במזכרת בתיה?
דירה ממוצעת 3.1 מיליון ₪, יקר ב־52% מהממוצע הארצי. שכירות 8,500 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
הולכים על שכר דירה ממוצע
מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןמזכרת בתיהכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.
דיור ובנייה
מחירי דירות לפי שכונה במזכרת בתיה
4,122 יח״ד בתוכניות מאושרות · מתחם פינוי בינוי אחד · 3 מכרזי רמ״י מאז 2015
כל 2 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←כמה מרוויחים במזכרת בתיה?
21,226 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־40% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים במזכרת בתיה?
21,226 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־40% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 8 מתוך 10
שכר 2025
גבוה ב־40% מהממוצע הארצי.
מקום 228 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים במזכרת בתיה
10 בתי ספר, 28 גני ילדים ו־8 מעונות יום
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים במזכרת בתיה
10 בתי ספר, 28 גני ילדים ו־8 מעונות יום
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 8, ממלכתי דתי 1, חרדי 1.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות במזכרת בתיה
33 פארקים וגינות, 11 מתקני ספורט, 13 קווי תחבורה ציבורית
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות במזכרת בתיה
33 פארקים וגינות, 11 מתקני ספורט, 13 קווי תחבורה ציבורית
פשיעה במזכרת בתיה: האם מזכרת בתיה בטוח?
20 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה במזכרת בתיה: האם מזכרת בתיה בטוח?
20 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. עלייה של 8% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 13% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (326 תיקים).
מי גר במזכרת בתיה?
12% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר במזכרת בתיה?
12% בני 65 ומעלה (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך מזכרת בתיה מצביע?
הרשימה הגדולה: ישר (28%). שיעור הצבעה 80%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך מזכרת בתיה מצביע?
הרשימה הגדולה: ישר (28%). שיעור הצבעה 80%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 מזכרת בתיה הצביע ישר יותר מכלל הארץ (+12 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (-9).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (30%).
מזכרת בתיה כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה במזכרת בתיה?
כ־437 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה במזכרת בתיה?
כ־437 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים במזכרת בתיה כ־437 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,238 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 39 אג׳ הולכות לחינוך ו־10 אג׳ לרווחה.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים למזכרת בתיה ובסביבה
הכי דומים: תל מונד, מתן, בנימינה-גבעת עדה
הצגההסתרה
יישובים דומים למזכרת בתיה ובסביבה
הכי דומים: תל מונד, מתן, בנימינה-גבעת עדה
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
שאלות נפוצות על מזכרת בתיה
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על מזכרת בתיה
כמה תושבים יש במזכרת בתיה?
במזכרת בתיה גרים 16,533 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026.
האם מזכרת בתיה בטוח?
ב־2025 נפתחו במזכרת בתיה 20 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).
כמה בתי ספר יש במזכרת בתיה?
במזכרת בתיה פועלים 10 בתי ספר, 28 גני ילדים ו־8 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה דירה במזכרת בתיה?
מחיר דירה ממוצע במזכרת בתיה הוא 3,098,550 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ.
כמה עולה לשכור דירה במזכרת בתיה?
שכר דירה ממוצע במזכרת בתיה: 8,500 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.
כמה מרוויחים במזכרת בתיה?
השכר החודשי הממוצע לשכיר במזכרת בתיה הוא 21,226 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
באיזה מחוז נמצא מזכרת בתיה?
מזכרת בתיה הוא יישוב במחוז המרכז, נפת רחובות.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 28