במספריםEnglish

מועצה מקומית · מחוז תל אביב · נוסד ב־1937

כפר שמריהו במספרים

יישוב מבוגר ומשכיל

בכפר שמריהו גרים 1,981 תושבים (אומדן הלמ״ס, דצמבר 2024). לעומת 930 היישובים הקטנים האחרים, הוא מבוגר מ־98% מהם ועם יותר בעלי תואר מ־90% מהם.

תושבים
1,981
24% ילדים עד 18
שכר ממוצע לחודש
33,189 ₪
גבוה ב־119% מהממוצע הארצי
פשיעה
23.7 ל־1,000
פחות מהממוצע הארצי (33.9)
בתי ספר
2
3 גני ילדים

במה כפר שמריהו בולט לעומת היישובים האחרים?

כפר שמריהו יישוב אחר מתוך 931 היישובים עם פחות מ־2,000 תושבים

הצגה

צעיר או מבוגר?

27%מבוגר מ־98% מהיישובים
אחוז בני 65 ומעלה, 2026
נמוךגבוה

כמה משכילים?

49%יותר בעלי תואר מ־90% מהיישובים
אחוז בעלי תואר אקדמי, 2022
נמוךגבוה

קונים או שוכרים?

23%בדומה לרוב (מעט מתחת)
אחוז משקי הבית בשכירות, 2022
נמוךגבוה

אפשר בלי רכב?

14%בדומה לרוב (מעט מעל)
אחוז משקי הבית ללא רכב, 2022
נמוךגבוה
עוד 1 השוואות

משפחות גדולות?

2.9בדומה לרוב (מעט מתחת)
נפשות במשק בית, ממוצע, 2022
נמוךגבוה

מקורות: גיל: ביטוח לאומי 2026; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל931 היישובים עם פחות מ־2,000 תושבים.

כמה מרוויחים בכפר שמריהו?

33,189 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, גבוה ב־119% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 10 מתוך 10

שכר 2025

הצגה
33,189 ₪שכר ממוצע לשכיר לחודש

גבוה ב־119% מהממוצע הארצי.

כפר שמריהו
33,189 ₪
כל הארץ
15,140 ₪
17.4%משתכרים עד שכר מינימוםארצי: 26.6%
13.2%מרוויחים פי 4 מהממוצע ויותרארצי: 2.6%
23,288 ₪הכנסה חודשית של עצמאיארצי: 11,928 ₪
אשכול חברתי-כלכלי (של הרשות)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1 · הנמוךהגבוה · 10

מקום 254 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).

שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).

בתי ספר וגנים בכפר שמריהו

2 בתי ספר, 3 גני ילדים ו־2 מעונות יום

הצגה
2בתי ספר
3גני ילדים
2מעונות יום

בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 2.

מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים

פנאי, תחבורה ובריאות בכפר שמריהו

8 מתקני ספורט

הצגה

פשיעה בכפר שמריהו: האם כפר שמריהו בטוח?

23.7 תיקים לכל 1,000 תושבים, פחות מממוצע הארצי (33.9)

משטרת ישראל · 2025

הצגה
23.7תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים ב־2025

בכל הארץ: 33.9. ירידה של 20% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 19% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.

מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (47 תיקים).

מי גר בכפר שמריהו?

27% בני 65 ומעלה (יותר מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: מכבי

עדכני ל־אוקטובר 2026

הצגה

גילאים

כפר שמריהו
24%
50%
27%
כל הארץ
32%
55%
13%

ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה

קופות חולים

כפר שמריהו
25%
69%
כל הארץ
50%
28%
14%

כלליתמכבימאוחדתלאומית

26.9%עצמאים מקרב המבוטחיםארצי: 16.9%
1.3%מקבלי קצבת נכותארצי: 3.8%
2.6%מקבלי גמלת סיעודארצי: 4.1%

מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.

איך כפר שמריהו מצביע?

הרשימה הגדולה: ישר (45%). שיעור הצבעה 71%

הבחירות לכנסת ה־26

הצגה

בבחירות 2026 כפר שמריהו הצביע ישר יותר מכלל הארץ (‎+29 נק׳) והליכוד פחות (‎-11).

שיעור ההצבעה
כאן, 202671%
כל הארץ, 202678%
כאן, 202264%

ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה יש עתיד (48%).

ישר
44.7%
ביחד
18.4%
הדמוקרטים
15.4%
הליכוד
9.6%
ישראל ביתנו
5.1%
המילואימניקים והכלכלית
1.8%

כפר שמריהו כל הארץ

מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)

כמה עולה הארנונה בכפר שמריהו?

כ־475 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות

דוח כספי מבוקר 2024

הצגה

בדירה של 90 מ״ר משלמים בכפר שמריהו כ־475 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,697 ₪ בשנה).

ארנונה למגורים, ממוצע למ״ר בשנה63.3 ₪
חציון הרשויות: 41.5 ₪
הוצאה לתושב בשנה16,777 ₪
חציון הרשויות: 8,818 ₪
גביית ארנונה מהחיוב השוטף97.3%
חציון הרשויות: 90%
הכנסות עצמיות מכלל ההכנסות91.3%
חציון הרשויות: 45.9%

מכל שקל שהרשות מוציאה, 23 אג׳ הולכות לחינוך ו־3 אג׳ לרווחה.

מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.

יישובים דומים לכפר שמריהו ובסביבה

הכי דומים: בית עובד, יד מרדכי, מוצא עילית

הצגה

דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.

הכי קרובים על המפה

שאלות נפוצות על כפר שמריהו

הצגה

כמה תושבים יש בכפר שמריהו?

בכפר שמריהו גרים 1,981 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לדצמבר 2024.

האם כפר שמריהו בטוח?

ב־2025 נפתחו בכפר שמריהו 23.7 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9).

כמה בתי ספר יש בכפר שמריהו?

בכפר שמריהו פועלים 2 בתי ספר, 3 גני ילדים ו־2 מעונות יום, לפי משרד החינוך.

כמה מרוויחים בכפר שמריהו?

השכר החודשי הממוצע לשכיר בכפר שמריהו הוא 33,189 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).

מה אחוז הערבים בכפר שמריהו?

1% מתושבי כפר שמריהו ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.

באיזה מחוז נמצא כפר שמריהו?

כפר שמריהו הוא יישוב במחוז תל אביב.

מקורות הנתונים

סמל היישוב בלמ״ס: 267