קיה ספורטאז'
SPORTAGE
רכב פנאי־שטח היברידי, מקום 4 במכירות בקטגוריה שלו ב־2026.
- יבואן
- טל - קאר
- ארץ ייצור
- סלובקיה
- שנות ייצור
- 1996–2026
- על הכביש
- 99,394

צילום: LuvsMG481, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף
צריכת הדלק של ספורטאז'
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
הצגההסתרה
צריכת הדלק של ספורטאז'
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
לפי שנת ייצור
ספורטאז' מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 2 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
הצגההסתרה
ספורטאז' מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 2 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
כמה נשארים על הכביש
ספורטאז' לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2016, 91% עדיין פעילים (בקטגוריה: 91%).
הצגההסתרה
כמה נשארים על הכביש
ספורטאז' לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2016, 91% עדיין פעילים (בקטגוריה: 91%).
מכירות לפי שנה
הצגההסתרה
מכירות לפי שנה
השנה החזקה ביותר: 2016, עם 14,113 רכבים חדשים.
24 החודשים האחרונים
הגרסאות של ספורטאז' 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
הצגההסתרה
הגרסאות של ספורטאז' 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
| גרסה | מנוע | כ״ס | הנעה | ק״מ/ליטר | בטיחות | מחיר |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PLATINUM | 1.6L | 160 | היברידי | 17.5 | 149,000 ₪ | |
| LX | 1.6L | 239 | היברידי | 18.5 | 179,900 ₪ | |
| URBAN | 1.6L | 239 | היברידי | 18.3 | 184,900 ₪ | |
| URBAN | 1.6L | 160 | בנזין | 14.3 | 184,990 ₪ | |
| URBAN LONG | 1.6L | 230 | היברידי | — | 189,900 ₪ | |
| URBAN | 1.6L | 210 | היברידי | 18 | 194,901 ₪ | |
| EX | 1.6L | 239 | היברידי | 18.3 | 195,900 ₪ | |
| URBAN | 1.6L | 230 | היברידי | — | 197,900 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 160 | בנזין | 14 | 203,990 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 210 | היברידי | 17.6 | 206,900 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 239 | היברידי | 17.9 | 206,900 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 230 | היברידי | — | 207,901 ₪ | |
| PREMIUM LONG | 1.6L | 230 | היברידי | — | 209,900 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 288 | פלאג־אין | — | 229,900 ₪ | |
| LACK EDITION | 1.6L | 180 | היברידי | 18 | 230,000 ₪ |
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־10%.
הצגההסתרה
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־10%.
שאלות נפוצות על קיה ספורטאז'
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על קיה ספורטאז'
מה צריכת הדלק של קיה ספורטאז'?+
לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), קיה ספורטאז' מדגם 2026 עושה 14 עד 18.5 ק״מ לליטר, כלומר 5.4 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
כמה עולה קיה ספורטאז' חדש?+
במחירון היבואן לשנת 2026, קיה ספורטאז' עולה 149–230 אלף ₪. היבואן: טל - קאר.
כמה קיה ספורטאז' יש בישראל?+
על הכביש יש 99,394 רכבי קיה ספורטאז' פעילים, מקום 1 מבין דגמי הפנאי־שטח. עוד 8,418 כבר ירדו מהכביש.
כמה קיה ספורטאז' נמכרו ב־2026?+
בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 7,933 קיה ספורטאז' חדשים, ובכל 2025 4,355.
קיה ספורטאז' הוא רכב אמין?+
מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל קיה ספורטאז' שיוצרו ב־2016, 91% עדיין פעילים, לעומת 91% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה.
עוד דגמים של קיה
מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.







