במספריםEnglish
קופה וספורטבנזין

סמארט FORTWO

מכונית ספורט בנזין, אחד הנפוצים בכבישי ישראל, עם 589 רכבים, שכבר לא נמכר חדש.

יבואן
כלמוביל מרצדס
ארץ ייצור
צרפת
שנות ייצור
⁦2010–2019⁩
על הכביש
589
סמארט FORTWO

צילום: Vauxford, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף

כמה עלה חדש?
⁦109–145⁩ אלף ₪
מחירון אחרון, לשנת 2019. הדגם כבר לא מופיע במחירון החדש
כמה הוא צורך?
17.1 ק״מ לליטר
5.8 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית של 2019, לפי תקן WLTP
כמה הוא נפוץ?
מקום 5
מתוך 13 דגמי קופה וספורט בישראל, עם 589 רכבים על הכביש

צריכת הדלק של FORTWO

מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

הצגה
530
17.1
ק״מ לליטר
5.8 ל׳ ל־100 ק״מ · דגם 2019

לפי שנת ייצור

2010
19.3–23.6 NEDC
2011
19.3–23.6 NEDC
2012
19.3–23.6 NEDC
2013
19.3–23.6 NEDC
2014
19.3–23.6 NEDC
2015
19.3–24.8 NEDC
2016
23.3–24.8 NEDC
2017
23.3–24.8 NEDC
2018
23.8–24.8 NEDC
2019
15.9–17.1 WLTP
דלק בחודש, לפי נתוני היצרן
658 ₪

כמה נשארים על הכביש

FORTWO לעומת ממוצע רכבי הקופה וספורט, לפי שנת ייצור.

הצגה
60%80%100%201020152011: 74.1% עדיין על הכביש (86 מתוך 116)2012: 76.9% עדיין על הכביש (140 מתוך 182)2013: 81.4% עדיין על הכביש (83 מתוך 102)2014: 96.9% עדיין על הכביש (31 מתוך 32)2015: 88.6% עדיין על הכביש (31 מתוך 35)2016: 92.5% עדיין על הכביש (86 מתוך 93)2017: 93.6% עדיין על הכביש (44 מתוך 47)2018: 94.3% עדיין על הכביש (50 מתוך 53)2019: 91.4% עדיין על הכביש (32 מתוך 35)

מכירות לפי שנה

הצגה
0רכבים חדשים בינואר–ספטמבר 2026
2010: 4 רכבים חדשים2011: 118 רכבים חדשים11′2012: 181 רכבים חדשים1812013: 102 רכבים חדשים13′2014: 33 רכבים חדשים2015: 36 רכבים חדשים15′2016: 92 רכבים חדשים2017: 48 רכבים חדשים17′2018: 53 רכבים חדשים2019: 35 רכבים חדשים19′2020: 0 רכבים חדשים2021: 0 רכבים חדשים21′2022: 0 רכבים חדשים2023: 0 רכבים חדשים23′2024: 0 רכבים חדשים2025: 0 רכבים חדשים25′2026 (עד ספטמבר): 0 רכבים חדשים26′

השנה החזקה ביותר: 2012, עם 181 רכבים חדשים.

24 החודשים האחרונים

2024-102026-09

הגרסאות של FORTWO 2019

מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.

הצגה
גרסהמנועכ״סהנעהק״מ/ליטרבטיחותמחיר
LAUNCH EDITI1L71 בנזין24.8—109,000 ₪
L.EDITION1L71 בנזין23.8—109,000 ₪
LAUNCH EDITI0.9L90 בנזין24.1—117,000 ₪
L.EDITION0.9L90 בנזין23.8—117,000 ₪

מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים

מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2010 עד 2019 המחיר ירד ב־5%.

הצגה
115K
10′
108K
11′
108K
12′
108K
13′
108K
14′
100K
15′
100K
16′
100K
17′
107K
18′
109K
19′

שאלות נפוצות על סמארט FORTWO

הצגה
מה צריכת הדלק של סמארט FORTWO?+

לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), סמארט FORTWO מדגם 2019 עושה 15.9 עד 17.1 ק״מ לליטר, כלומר 5.8 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.

כמה עולה סמארט FORTWO חדש?+

סמארט FORTWO כבר לא מופיע במחירון. המחיר האחרון, לשנת 2019, היה ⁦109–145⁩ אלף ₪.

כמה סמארט FORTWO יש בישראל?+

על הכביש יש 589 רכבי סמארט FORTWO פעילים, מקום 5 מבין דגמי הקופה וספורט. עוד 112 כבר ירדו מהכביש.

עוד דגמים של סמארט

כל הדגמים של סמארט ←

מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.