מרצדס CLA
מכונית סדאן פלאג־אין או חשמלי, מקום 9 במכירות בקטגוריה שלו ב־2026, שמחזיק מעמד יותר מרוב המתחרים.
- יבואן
- כלמוביל מרצדס
- ארץ ייצור
- הונגריה
- שנות ייצור
- 2013–2026
- על הכביש
- 5,351

צילום: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף
צריכת הדלק של CLA
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
הצגההסתרה
צריכת הדלק של CLA
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
לפי שנת ייצור
CLA מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי סדאן באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. הוא מתחיל במחיר הנמוך מכולם.
הצגההסתרה
CLA מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי סדאן באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. הוא מתחיל במחיר הנמוך מכולם.
כמה נשארים על הכביש
CLA לעומת ממוצע רכבי הסדאן, לפי שנת ייצור. מרכבי 2016, 89% עדיין פעילים (בקטגוריה: 82%).
הצגההסתרה
כמה נשארים על הכביש
CLA לעומת ממוצע רכבי הסדאן, לפי שנת ייצור. מרכבי 2016, 89% עדיין פעילים (בקטגוריה: 82%).
מכירות לפי שנה
הצגההסתרה
מכירות לפי שנה
השנה החזקה ביותר: 2022, עם 673 רכבים חדשים.
24 החודשים האחרונים
הגרסאות של CLA 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
הצגההסתרה
הגרסאות של CLA 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
| גרסה | מנוע | כ״ס | הנעה | ק״מ/ליטר | בטיחות | מחיר |
|---|---|---|---|---|---|---|
| SIGNATUR AMG | — | 272 | חשמלי | — | 280,000 ₪ | |
| SIGNATURE | 2L | 221 | היברידי | — | 295,000 ₪ | |
| AMG PACKAGE | — | 272 | חשמלי | — | 300,000 ₪ | |
| ICON | — | 224 | חשמלי | — | 309,900 ₪ | |
| ICON | 1.5L | 136 | בנזין | 20.3 | 319,900 ₪ | |
| SPORT | 1.3L | 136 | בנזין | 16.9 | 328,900 ₪ | |
| PREMIUM FL | 1.3L | 136 | בנזין | 16.7 | 329,900 ₪ | |
| ELITE | — | 224 | חשמלי | — | 329,900 ₪ | |
| SIGNATUREAMG | 1.5L | 163 | היברידי · 4X4 | 18.6 | 330,000 ₪ | |
| SIGNATURE AM | — | 272 | חשמלי | — | 330,000 ₪ | |
| ELITE | 1.5L | 136 | בנזין | 20.3 | 339,900 ₪ | |
| PRM AMG L FL | 1.3L | 136 | בנזין | 16.7 | 349,900 ₪ | |
| AMG LINE | 1.5L | 163 | בנזין | 19.7 | 349,900 ₪ | |
| AMG LINE | 1.5L | 163 | היברידי | 19.6 | 350,000 ₪ | |
| AMG LINE | — | 272 | חשמלי | — | 350,000 ₪ | |
| PLUS | — | 272 | חשמלי | — | 350,000 ₪ | |
| ELT AMG LINE | 1.5L | 136 | בנזין | 20.1 | 359,900 ₪ | |
| ELITE | 1.5L | 163 | בנזין | 20.3 | 359,900 ₪ | |
| ELT AMG LINE | — | 224 | חשמלי | — | 359,900 ₪ | |
| ELITE | — | 272 | חשמלי | — | 364,900 ₪ | |
| SIGNATUREAMG | — | 272 | חשמלי | — | 365,000 ₪ | |
| SIGNATURE | — | 224 | חשמלי | — | 369,900 ₪ | |
| SIGNATURE | 1.5L | 136 | בנזין | 19.4 | 374,900 ₪ | |
| ELT AMG LINE | 1.5L | 163 | בנזין | 20.1 | 379,900 ₪ | |
| SIGNATURE | — | 272 | חשמלי | — | 380,000 ₪ | |
| SIGNATUREAMG | — | 349 | חשמלי · 4X4 | — | 380,000 ₪ | |
| SIG AMG LINE | — | 224 | חשמלי | — | 389,900 ₪ | |
| SIG AMG LINE | 1.5L | 136 | בנזין | 19.4 | 394,900 ₪ | |
| SIGNAT AMGL | 1.5L | 163 | היברידי | 20.1 | 399,000 ₪ | |
| ITE AMG LINE | — | 272 | חשמלי · 4X4 | — | 399,000 ₪ |
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־40%.
הצגההסתרה
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2015 עד 2026 המחיר עלה ב־40%.
שאלות נפוצות על מרצדס CLA
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על מרצדס CLA
מה צריכת הדלק של מרצדס CLA?+
לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), מרצדס CLA מדגם 2026 עושה 16.7 עד 20.3 ק״מ לליטר, כלומר 4.9 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
כמה עולה מרצדס CLA חדש?+
במחירון היבואן לשנת 2026, מרצדס CLA עולה 280–480 אלף ₪. היבואן: כלמוביל מרצדס.
כמה מרצדס CLA יש בישראל?+
על הכביש יש 5,351 רכבי מרצדס CLA פעילים, מקום 35 מבין דגמי הסדאן. עוד 396 כבר ירדו מהכביש.
כמה מרצדס CLA נמכרו ב־2026?+
בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 583 מרצדס CLA חדשים, ובכל 2025 99.
מרצדס CLA הוא רכב אמין?+
מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל מרצדס CLA שיוצרו ב־2016, 89% עדיין פעילים, לעומת 82% מכלל רכבי הסדאן מאותה שנה.
עוד דגמים של מרצדס








מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.