יונדאי קונה
KONA
רכב פנאי־שטח היברידי, מקום 2 במכירות בקטגוריה שלו ב־2026.
- יבואן
- כלמוביל יונדאי
- ארץ ייצור
- קוריאה הדרומית
- שנות ייצור
- 2017–2026
- על הכביש
- 47,385

צילום: Alexander Migl, CC BY-SA 4.0, דרך ויקישיתוף
צריכת הדלק של קונה
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
הצגההסתרה
צריכת הדלק של קונה
מחושב מפליטת ה־CO₂ שהיבואן דיווח למשרד התחבורה: ליטר בנזין פולט כ־2.31 ק״ג ו־ליטר סולר כ־2.68 ק״ג. ערכי WLTP קרובים יותר לנהיגה אמיתית; בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
לפי שנת ייצור
קונה מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 4 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
הצגההסתרה
קונה מול המתחרים
מחירון היבואנים ל־2026, מהגרסה הבסיסית ועד העליונה, באלפי ₪. המתחרים: דגמי פנאי־שטח באותו טווח מחירים שנמכרים השנה. 4 מהם מתחילים במחיר נמוך יותר.
כמה נשארים על הכביש
קונה לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2019, 91% עדיין פעילים (בקטגוריה: 94%).
הצגההסתרה
כמה נשארים על הכביש
קונה לעומת ממוצע רכבי הפנאי־שטח, לפי שנת ייצור. מרכבי 2019, 91% עדיין פעילים (בקטגוריה: 94%).
מכירות לפי שנה
הצגההסתרה
מכירות לפי שנה
השנה החזקה ביותר: 2025, עם 11,767 רכבים חדשים.
24 החודשים האחרונים
הגרסאות של קונה 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
הצגההסתרה
הגרסאות של קונה 2026
מקטלוג הדגמים של משרד התחבורה. רמת אבזור הבטיחות היא בסולם 0 עד 8.
| גרסה | מנוע | כ״ס | הנעה | ק״מ/ליטר | בטיחות | מחיר |
|---|---|---|---|---|---|---|
| PURE EV | — | 214 | חשמלי | — | 174,990 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 129 | היברידי | 22.4 | 176,990 ₪ | |
| PREMIUM | 1.6L | 138 | היברידי | 22.2 | 176,990 ₪ | |
| PURE | 1.6L | 138 | היברידי | 21.6 | 176,990 ₪ | |
| PRESTIGE | 1.6L | 129 | היברידי | 21.8 | 179,511 ₪ | |
| PRESTIGE | 1.6L | 138 | היברידי | 21.6 | 179,990 ₪ | |
| PRESTIGE | 1.6L | 139 | היברידי | 21.8 | 179,990 ₪ | |
| SUPREME T | 1.6L | 129 | היברידי | 21.8 | 184,990 ₪ | |
| SUPREME T | 1.6L | 138 | היברידי | 21.6 | 184,990 ₪ | |
| ULTIMATE EV | — | 214 | חשמלי | — | 184,990 ₪ | |
| OPEN SKY | 1.6L | 129 | היברידי | 21.8 | 186,480 ₪ | |
| SUPREME | 1.6L | 129 | היברידי | 21.8 | 186,990 ₪ | |
| SUPREME | 1.6L | 138 | היברידי | 21.6 | 186,990 ₪ | |
| ULTIMATE | 1.6L | 138 | היברידי | 21.4 | 186,990 ₪ | |
| N LINE | 1.6L | 129 | היברידי | 21.6 | 207,990 ₪ | |
| N LINE | 1.6L | 138 | היברידי | 21.4 | 207,990 ₪ |
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2017 עד 2026 המחיר עלה ב־37%.
הצגההסתרה
מחיר הגרסה הבסיסית לאורך השנים
מחירון היבואן לפי שנת דגם, בשקלים של אותה שנה. מ־2017 עד 2026 המחיר עלה ב־37%.
שאלות נפוצות על יונדאי קונה
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על יונדאי קונה
מה צריכת הדלק של יונדאי קונה?+
לפי נתוני הפליטה שהיבואן דיווח למשרד התחבורה (תקן WLTP), יונדאי קונה מדגם 2026 עושה 21.2 עד 22.4 ק״מ לליטר, כלומר 4.5 ליטר ל־100 ק״מ בגרסה החסכונית. בנהיגה יומיומית הצריכה בדרך כלל גבוהה יותר.
כמה עולה יונדאי קונה חדש?+
במחירון היבואן לשנת 2026, יונדאי קונה עולה 175–208 אלף ₪. היבואן: כלמוביל יונדאי.
כמה יונדאי קונה יש בישראל?+
על הכביש יש 47,385 רכבי יונדאי קונה פעילים, מקום 6 מבין דגמי הפנאי־שטח. עוד 1,325 כבר ירדו מהכביש.
כמה יונדאי קונה נמכרו ב־2026?+
בינואר–ספטמבר 2026 עלו לכביש 10,281 יונדאי קונה חדשים, ובכל 2025 11,767.
יונדאי קונה הוא רכב אמין?+
מדד טוב לאמינות לאורך זמן הוא כמה רכבים נשארים על הכביש. מכל יונדאי קונה שיוצרו ב־2019, 91% עדיין פעילים, לעומת 94% מכלל רכבי הפנאי־שטח מאותה שנה.
עוד דגמים של יונדאי
מקורות: משרד התחבורה, דרך data.gov.il: מאגר כמויות כלי רכב לפי תוצר, דגם ושנת ייצור · תוצרים ודגמים של כלי רכב (WLTP) · יבואנים ומחירוני רכב חדש · כמות כלי רכב חדשים בעלי קוד דגם העולים על הכביש בכל חודש. רכבים חדשים עד ספטמבר 2026.







