במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית רכסים 2024

המועצה המקומית רכסים הוציאה ב־2024 95 מיליון ₪, כ־6,354 ₪ לכל תושב (מקום 113 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 3.6% לעומת 2023. 14% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־76% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך30.4 ₪
  • רווחה22.3 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות11.4 ₪
  • הנהלה ומינהל9.1 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה9.1 ₪
  • תכנון ובנייה4.5 ₪
  • כל השאר13.1 ₪
95 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
6,354 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
37.9 ₪ארנונה למ״ר בשנה284 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
89.3%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף ברכסים?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
1,934 ₪ פחות מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,420 ₪ יותר מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
722 ₪ פחות מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
580 ₪ פחות מהחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
577 ₪ קרוב לחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
288 ₪ יותר מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
216 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
205 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
179 ₪ פחות מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
81 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
57 ₪ קרוב לחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
54 ₪ יותר מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
34 ₪ פחות מהחציון

רכסים חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
35%
23%
15%
14%
מענקים 33,444משרד החינוך 22,092משרד הרווחה 14,587ארנונה 13,138הכנסות עצמיות אחרות 9,622משרדי ממשלה אחרים 1,977

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה ברכסים

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 37.9 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 115 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
14 מיליון ₪
הנחות ופטורים
7 מיליון ₪
50% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
89.3%
חובות ארנונה פתוחים
5 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית רכסים?

הצגה
עודף בשנה267,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר16.5%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות6%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים12178 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל89 מיליון ₪95 מיליון ₪▲ 6.3%
הוצאה לתושב6,133 ₪6,354 ₪▲ 3.6%
גביית ארנונה מהשוטף87.6%89.3%▲ 1.9%
משרות176178▲ 1.1%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית רכסים

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית רכסים?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית רכסים הוציאה ב־2024 95 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־6,354 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים ברכסים?

הארנונה הממוצעת למגורים ברכסים היא 37.9 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־284 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית רכסים בגירעון?

לא. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בעודף של 267,000 ₪, אבל יש לה גירעון מצטבר של 16.5% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית רכסים?

בממוצע 178 משרות ב־2024, כ־12 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית רכסים מוציאה על חינוך?

29 מיליון ₪ ב־2024, 30% מההוצאות ו־1,934 ₪ לתושב.

עוד על רכסים

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של רכסים ←

מקורות הנתונים