במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית ראמה 2024

המועצה המקומית ראמה הוציאה ב־2024 73 מיליון ₪, כ־8,370 ₪ לכל תושב (מקום 56 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 6.1% לעומת 2023. 19% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־73% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך37.9 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות15.8 ₪
  • רווחה13.2 ₪
  • הנהלה ומינהל8.4 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה6.4 ₪
  • החזר הלוואות ומימון5.9 ₪
  • כל השאר12.4 ₪
73 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
8,370 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
39.7 ₪ארנונה למ״ר בשנה298 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
82.5%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בראמה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
3,169 ₪ קרוב לחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
1,324 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,109 ₪ קרוב לחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
705 ₪ קרוב לחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
535 ₪ קרוב לחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
491 ₪ יותר מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
324 ₪ יותר מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
280 ₪ קרוב לחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
145 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
142 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
119 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
27 ₪ פחות מהחציון

ראמה חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
31%
30%
19%
מענקים 22,917משרד החינוך 21,878ארנונה 13,828משרד הרווחה 7,211הכנסות עצמיות אחרות 5,935משרדי ממשלה אחרים 1,148

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בראמה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 39.7 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 68 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
16 מיליון ₪
הנחות ופטורים
5 מיליון ₪
34% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
82.5%
חובות ארנונה פתוחים
9 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית ראמה?

הצגה
גירעון בשנה57,000 ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר11.8%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות26.3%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים21.6188 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל69 מיליון ₪73 מיליון ₪▲ 5.8%
הוצאה לתושב7,891 ₪8,370 ₪▲ 6.1%
גביית ארנונה מהשוטף84%82.5%▼ 1.8%
משרות195188▼ 3.6%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית ראמה

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית ראמה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית ראמה הוציאה ב־2024 73 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־8,370 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בראמה?

הארנונה הממוצעת למגורים בראמה היא 39.7 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־298 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית ראמה בגירעון?

כן. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 57,000 ₪, והגירעון המצטבר הוא 11.8% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית ראמה?

בממוצע 188 משרות ב־2024, כ־21.6 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית ראמה מוציאה על חינוך?

28 מיליון ₪ ב־2024, 38% מההוצאות ו־3,169 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד ראמה

הצגה

עוד על ראמה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של ראמה ←

מקורות הנתונים