במספריםEnglish

דוח כספי מבוקר 2024 · משרד הפנים

תקציב המועצה המקומית ערערה 2024

המועצה המקומית ערערה הוציאה ב־2024 154 מיליון ₪, כ־7,078 ₪ לכל תושב (מקום 102 מתוך 121 מועצות מקומיות בהוצאה לתושב). זו עלייה של 7.1% לעומת 2023. 23% מההכנסות מגיעות מארנונה ו־73% ממשרדי הממשלה.

מכל 100 ₪ שהמועצה הוציאה

  • חינוך51.5 ₪
  • רווחה14.3 ₪
  • הוצאות חד־פעמיות13.5 ₪
  • ניקיון ופינוי אשפה6.6 ₪
  • הנהלה ומינהל6 ₪
  • תרבות, נוער וספורט1.5 ₪
  • כל השאר6.5 ₪
154 מיליוןהוצאות בשנה₪, תקציב רגיל
7,078 ₪הוצאה לתושבחציון: 8,193 ₪
39.1 ₪ארנונה למ״ר בשנה293 ₪ לחודש ב־90 מ״ר
60.5%גביית ארנונהמהחיוב השוטף · חציון 84%

לאן הולך הכסף בערערה?

הוצאה לתושב לפי תחום, לעומת 121 המועצות המקומיות

הצגה
חינוךגנים, בתי ספר, הסעות ושכר צוותים
3,648 ₪ יותר מהחציון
רווחהמחלקת הרווחה, קשישים, אנשים עם מוגבלות
1,013 ₪ פחות מהחציון
הוצאות חד־פעמיותתשלומים בלתי רגילים: פנסיה, פיצויים והעברות לקרנות
955 ₪ קרוב לחציון
ניקיון ופינוי אשפהתברואה: איסוף ופינוי פסולת, ניקוי רחובות
469 ₪ פחות מהחציון
הנהלה ומינהלמינהל כללי, גבייה וכספים
422 ₪ פחות מהחציון
תרבות, נוער וספורטמתנ״סים, ספריות, נוער וספורט
109 ₪ פחות מהחציון
תכנון ובנייההוועדה לתכנון ובנייה והנדסה
104 ₪ פחות מהחציון
גינון, רחובות ותאורהנכסים ציבוריים: גנים ציבוריים, כבישים, מדרכות ותאורה
84 ₪ פחות מהחציון
שירותים עירוניים אחריםכיבוי, וטרינריה, אירועים, פיתוח כלכלי, בריאות וקליטה
79 ₪ פחות מהחציון
החזר הלוואות ומימוןהחזר מלוות וריבית
72 ₪ פחות מהחציון
מפעלים עירונייםמפעלים ותאגידים של הרשות: מים, חניונים, נכסים מושכרים ועוד
72 ₪ יותר מהחציון
ביטחון ופיקוחשמירה, חירום ופיקוח עירוני
41 ₪ פחות מהחציון
שירותי דתמועצה דתית, בתי עלמין
11 ₪ פחות מהחציון

ערערה חציון 121 המועצות המקומיות

ביצוע בפועל לפי טופס 2 בדוח המבוקר, מחולק במספר התושבים שמשרד הפנים מייחס לרשות. ההוצאה כוללת גם את מה שממומן ממשרדי הממשלה.

מאיפה הכסף מגיע?

הצגה
46%
23%
15%
משרד החינוך 69,055ארנונה 34,327מענקים 22,705משרד הרווחה 15,573הכנסות עצמיות אחרות 5,728משרדי ממשלה אחרים 1,694

רשות שרוב הכנסותיה עצמיות (ארנונה, אגרות, היטלים) תלויה פחות בממשלה. במועצות המקומיות החציון של הכנסות עצמיות הוא כמחצית מההכנסות.

ארנונה בערערה

הצגה

תושבים משלמים בממוצע 39.1 ₪ למ״ר בשנה, קרוב לחציון (40.3 ₪). מקום 77 מתוך 121, מהיקרה לזולה.

חיוב ארנונה בשנה
48 מיליון ₪
הנחות ופטורים
13 מיליון ₪
27% מהחיוב
נגבה מהחיוב השוטף
60.5%
חובות ארנונה פתוחים
55 מיליון ₪
בסוף השנה
דירוג הארנונה בכל הערים ←

מה המצב הכספי של המועצה המקומית ערערה?

הצגה
גירעון בשנה5 מיליון ₪בתקציב הרגיל
גירעון מצטבר17.9%מההכנסות השנתיות
עומס מלוות2.4%מההכנסות · חציון 10.5%
משרות לכל 1,000 תושבים18.2396 משרות · חציון 17.5

מה השתנה מ־2023 ל־2024?

הצגה
20232024שינוי
הוצאות בתקציב הרגיל142 מיליון ₪154 מיליון ₪▲ 8.5%
הוצאה לתושב6,608 ₪7,078 ₪▲ 7.1%
גביית ארנונה מהשוטף51.9%60.5%▲ 16.6%
משרות383396▲ 3.4%

שאלות על התקציב של המועצה המקומית ערערה

הצגה

מה התקציב של המועצה המקומית ערערה?

לפי הדוח הכספי המבוקר, המועצה המקומית ערערה הוציאה ב־2024 154 מיליון ₪ בתקציב הרגיל, כ־7,078 ₪ לכל תושב. החציון ב121 המועצות המקומיות: 8,193 ₪.

כמה ארנונה משלמים בערערה?

הארנונה הממוצעת למגורים בערערה היא 39.1 ₪ למ״ר בשנה (2024). בדירה של 90 מ״ר זה כ־293 ₪ בחודש. החציון ב121 המועצות המקומיות: 40.3 ₪ למ״ר.

האם המועצה המקומית ערערה בגירעון?

כן. ב־2024 המועצה סיימה את התקציב הרגיל בגירעון של 5 מיליון ₪, והגירעון המצטבר הוא 17.9% מההכנסות.

כמה עובדים יש בהמועצה המקומית ערערה?

בממוצע 396 משרות ב־2024, כ־18.2 לכל 1,000 תושבים.

כמה המועצה המקומית ערערה מוציאה על חינוך?

79 מיליון ₪ ב־2024, 52% מההוצאות ו־3,648 ₪ לתושב.

תקציבים של רשויות ליד ערערה

הצגה

עוד על ערערה

עמודים מפורטים לפי נושא. הסקירה המלאה של ערערה ←

מקורות הנתונים