עיר · מחוז הצפון · נוסד ב־1934
נהרייה במספרים
עיר מבוגרת
בנהרייה גרים 70,078 תושבים (אומדן הלמ״ס, ספטמבר 2026). לעומת 100 הערים הגדולות האחרות היא מבוגרת מ־86% מהן ועם משפחות קטנות מ־86% מהן.
במה נהרייה בולטת לעומת הערים האחרות?
נהרייה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
הצגההסתרה
במה נהרייה בולטת לעומת הערים האחרות?
נהרייה עיר אחרת מתוך 101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה
צעיר או מבוגר?
משפחות גדולות?
קונים או שוכרים?
כמה עולה שכירות?
עוד 5 השוואותפחות
כמה מרוויחים?
כמה משכילים?
אפשר בלי רכב?
כמה עולה דירה?
כמה פשיעה?
מקורות: שכר: ביטוח לאומי 2025; דיור: רשות המסים (נדל״ן) 2026; גיל: ביטוח לאומי 2026; פשיעה: משטרת ישראל 2025; השכלה, שכירות, רכב וגודל משק הבית: מפקד האוכלוסין 2022, המקור היחיד ברמת יישוב. ההשוואה היא ל101 הערים עם 20,000 תושבים ומעלה.
נהרייה בדירוגים הארציים
כמה עולה לגור בנהרייה?
דירה ממוצעת 1.7 מיליון ₪, זול ב־15% מהממוצע הארצי. שכירות 3,600 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הצגההסתרה
כמה עולה לגור בנהרייה?
דירה ממוצעת 1.7 מיליון ₪, זול ב־15% מהממוצע הארצי. שכירות 3,600 ₪ לחודש
נדל״ן · עד יוני 2026
הן מחיר דירה ממוצעת (ללא הוצאות)
הולכים על שכר דירה ממוצע
מחיר דירה ממוצע לפי רבעוןנהרייהכל הארץ
מקור: רשות המסים, נדל״ן נט. ממוצעי עסקאות שדווחו; כשיש מעט עסקאות הממוצע לא מוצג. החישוב לשנות שכר משתמש בשכר הממוצע של ביטוח לאומי.
דיור ובנייה
מחירי דירות לפי שכונה בנהרייה
4,784 יח״ד בתוכניות מאושרות · 12 מתחמי פינוי בינוי · 13 מכרזי רמ״י מאז 2015
כל 12 השכונות, תוכניות ופינוי בינוי ←כמה מרוויחים בנהרייה?
14,743 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־3% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 6 מתוך 10. הטבת מס של 12%
שכר 2025
הצגההסתרה
כמה מרוויחים בנהרייה?
14,743 ₪ לחודש בממוצע לשכיר, נמוך ב־3% מהממוצע הארצי. אשכול חברתי־כלכלי 6 מתוך 10. הטבת מס של 12%
שכר 2025
נמוך ב־3% מהממוצע הארצי.
מקום 143 מתוך 255 רשויות (1 הנמוך).
שכר: המוסד לביטוח לאומי, 2025. הטבת מס: רשימת היישובים המוטבים של רשות המסים ל־2026. אשכול: מדד חברתי-כלכלי 2021 של הלמ״ס, העדכני ביותר (פורסם ב־2024).
בתי ספר וגנים בנהרייה
30 בתי ספר, 108 גני ילדים ו־38 מעונות יום
הצגההסתרה
בתי ספר וגנים בנהרייה
30 בתי ספר, 108 גני ילדים ו־38 מעונות יום
בתי הספר לפי פיקוח: ממלכתי 20, ממלכתי דתי 5, חרדי 5.
מקור: משרד החינוך, רשימת מוסדות החינוך הפעילים
פנאי, תחבורה ובריאות בנהרייה
114 פארקים וגינות, 98 מתקני ספורט, 35 קווי תחבורה ציבורית
הצגההסתרה
פנאי, תחבורה ובריאות בנהרייה
114 פארקים וגינות, 98 מתקני ספורט, 35 קווי תחבורה ציבורית
פשיעה בנהרייה: האם נהרייה בטוחה?
33.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
הצגההסתרה
פשיעה בנהרייה: האם נהרייה בטוחה?
33.6 תיקים לכל 1,000 תושבים, בדומה לממוצע הארצי (33.9)
משטרת ישראל · 2025
בכל הארץ: 33.9. עלייה של 5% לעומת 2024. עבירות אלימות הן 19% מהתיקים, לעומת 16% בכל הארץ.
מקור: משטרת ישראל, תיקים שנפתחו ב־2025 (2,322 תיקים).
מי גר בנהרייה?
23% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
הצגההסתרה
מי גר בנהרייה?
23% ילדים עד 18 (פחות מבכל הארץ). קופת החולים הגדולה: כללית
עדכני ל־אוקטובר 2026
גילאים
ילדים עד 18בגיל עבודה (18–65)65 ומעלה
קופות חולים
כלליתמכבימאוחדתלאומית
מקור: המוסד לביטוח לאומי, סטטיסטיקה לפי יישובים (גילאים נכון ל־אוקטובר 2026). שיעורי מקבלי הקצבאות הם מכלל התושבים.
איך נהרייה מצביעה?
הרשימה הגדולה: הליכוד (37%). שיעור הצבעה 68%
הבחירות לכנסת ה־26
הצגההסתרה
איך נהרייה מצביעה?
הרשימה הגדולה: הליכוד (37%). שיעור הצבעה 68%
הבחירות לכנסת ה־26
בבחירות 2026 נהרייה הצביעה הליכוד יותר מכלל הארץ (+17 נק׳) והרשימה המשותפת פחות (-8).
ב־2022 הרשימה הגדולה כאן הייתה הליכוד (39%).
נהרייה כל הארץ
מקור: ועדת הבחירות המרכזית, הבחירות לכנסת ה־26 (2026), דרך המראה של Kaplan Open Source (התוצאות הרשמיות לפי יישוב). השוואה: הכנסת ה־25 (2022)
כמה עולה הארנונה בנהרייה?
כ־419 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
הצגההסתרה
כמה עולה הארנונה בנהרייה?
כ־419 ₪ לחודש על דירה של 90 מ״ר, יותר מרוב הרשויות
דוח כספי מבוקר 2024
בדירה של 90 מ״ר משלמים בנהריה כ־419 ₪ ארנונה לחודש בממוצע (5,022 ₪ בשנה).
מכל שקל שהרשות מוציאה, 26 אג׳ הולכות לחינוך ו־12 אג׳ לרווחה.
מקור: משרד הפנים, דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות לשנת 2024 (דוח לתושב). הארנונה בפועל תלויה באזור ובסוג הנכס.
יישובים דומים לנהרייה ובסביבה
הכי דומים: חולון, כרמיאל, חדרה
הצגההסתרה
יישובים דומים לנהרייה ובסביבה
הכי דומים: חולון, כרמיאל, חדרה
דומים לפי שכר, השכלה, גיל, שכירות, בעלות על רכב, גודל משק הבית והרכב האוכלוסייה.
הכי קרובים על המפה
שאלות נפוצות על נהרייה
הצגההסתרה
שאלות נפוצות על נהרייה
כמה תושבים יש בנהרייה?
בנהרייה גרים 70,078 תושבים, לפי אומדן הלמ״ס לספטמבר 2026. נהרייה היא העיר ה־30 בגודלה בישראל, מתוך 82 ערים.
האם נהרייה בטוחה?
ב־2025 נפתחו בנהרייה 33.6 תיקי פשיעה לכל 1,000 תושבים, פחות מהממוצע הארצי (33.9). במקום 43 מתוך 82 ערים בשיעור הפשיעה (1 = הכי הרבה).
כמה בתי ספר יש בנהרייה?
בנהרייה פועלים 30 בתי ספר, 108 גני ילדים ו־38 מעונות יום, לפי משרד החינוך.
כמה עולה דירה בנהרייה?
מחיר דירה ממוצע בנהרייה הוא 1,733,200 ₪, לפי עסקאות 12 החודשים עד יוני 2026, לעומת 2,034,550 ₪ בכל הארץ. במקום 37 מתוך 70 ערים (1 = הכי יקרה).
כמה עולה לשכור דירה בנהרייה?
שכר דירה ממוצע בנהרייה: 3,600 ₪ לחודש, לעומת 5,006 ₪ בכל הארץ.
כמה מרוויחים בנהרייה?
השכר החודשי הממוצע לשכיר בנהרייה הוא 14,743 ₪, לעומת 15,140 ₪ בכל הארץ (ביטוח לאומי, 2025).
האם יש הטבת מס בנהרייה?
כן. ב־2026 תושבי נהרייה זכאים לזיכוי של 12% ממס ההכנסה, על הכנסה מיגיעה אישית עד 226,560 ₪ בשנה.
מה אחוז הערבים בנהרייה?
3% מתושבי נהרייה ערבים, לפי קובץ היישובים של הלמ״ס.
באיזה מחוז נמצאת נהרייה?
נהרייה היא עיר במחוז הצפון, נפת עכו.
מקורות הנתונים
- אומדני אוכלוסייה ארעיים ליישובים, ספטמבר 2026, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- קובץ היישובים 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- בני 65 ומעלה ביישובים שבהם 5,000 תושבים ויותר, 2024, הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- מפקד האוכלוסין 2022: נתונים נבחרים לפי יישוב (המפקד האחרון), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה · עודכן יוני 2024
- נתוני פשיעה 2025, משטרת ישראל · עודכן אפריל 2026
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־26 (אוקטובר 2026) לפי יישובים, דרך מראה של קפלן קוד פתוח, ועדת הבחירות המרכזית
- תוצאות הבחירות לכנסת ה־25 (2022) לפי יישובים, ועדת הבחירות המרכזית · עודכן ספטמבר 2024
- מחירי עסקאות ושכר דירה לפי יישוב (נדל״ן נט), רשות המסים
- סטטיסטיקה לפי יישובים: שכר, גיל, קופות חולים וקצבאות, המוסד לביטוח לאומי
- רשימת היישובים המוטבים לשנת 2026 (הטבת מס), רשות המסים · עודכן ינואר 2026
- מדד חברתי-כלכלי 2021 של רשויות ויישובים (פורסם ב־2024, העדכני ביותר), הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה
- דוחות כספיים מבוקרים של הרשויות המקומיות 2024, משרד הפנים
- מוסדות חינוך, משרד החינוך · עודכן אוקטובר 2026
- תחנות תחבורה ציבורית, משרד התחבורה · עודכן אוקטובר 2026
סמל היישוב בלמ״ס: 9100